Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Sylwester na promie - Kraje Bałtyckie
Łotwa, Estonia, Szwecja
Rabat do 300 PLN
999 PLN
Cena od: 1299 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
29.12.2018 r. - 02.01.2019 r.
2 osoby w kajucie 4 osobowej na dokwaterowanie
1299999 PLN
Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę i kraje tranzytowe.

Dzień 2 - W godzinach porannych przyjazd do Rygi. W stolicy Łotwy zobaczymy: dzielnicę Art Nouveau, Zamek Ryski, Plac Katedralny, ryską starówkę (gildie, Koci Dom, Katedrę Luterańską, Dom Bractwa Czarnogłowych i Dom Wagi), Pomnik Wolności, a także malowniczą panoramę znad Dźwiny. Zaokrętowanie na prom do Sztokholmu. Nocleg na promie. (Obiadokolacja we własnym zakresie).

Dzień 3 - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Sztokholmu. W programie główne zabytki i atrakcje miasta: Kungliga Slottet – Pałac Królewski, Storkyrkan, Riddarhuset, Stadshuset . W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na promie do Tallina. W godzniach wieczornych bufetowa obiadokolacja sylwestrowa. Po kolacji zabawa sylwestrowa z muzyką na luksusowym promie, liczne zabawy i konkursy, a także dwukrotne powitanie Nowego Roku, zgodnie z lokalnym czasem szwedzkim i estońskim.

Dzień 4 - W godzinach porannych wyokrętowanie w Tallinie. Złożenie bagaży w autokarze i zwiedzanie miasta. W stolicy Estonii zobaczymy między innymi: Stare Miasto, Trzy Siostry, kościół św. Olafa, Mury Miejskie, plac Ratuszowy z okazałym gotyckim ratuszem. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przejazd przez kraje tranzytowe.

Dzień 5 - Przyjazd do Polski.

Świadczenia
W cenie
 • Nocny rejs promem na trasie Ryga-Sztokholm
 • Nocny rejs promem na trasie Sztokholm-Tallin
 • 2 śniadania bufetowe
 • Sylwestrowa obiadokolacja bufetowa w dniu 31.12.2018
 • Opieka pilota
 • Zwiedzanie według programu
 • Przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL/NW - 60 PLN/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.
 • Opłata portowa - 30 EUR/os. (płatne w autokarze)
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 60 PLN/os. daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi
 • Rezerwacja miejsca w autokarze - 30 PLN/os.
 • Ubezpieczenie KR - 80 PLN/os.
Zakwaterowanie

Na promie zakwaterowanie w kajutach 2 osobowych lub 4 osobowych. Prom Tallink - Isabella (trasa Ryga - Sztkokholm) Prom Tallink - Victoria I (trasa Sztokholm - Talinn)

Wyżywienie

W cenie podczas rejsów: 2 x śniadanie bufetowe, 1 x sylwestrowa bufetowa obiadokolacja. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowej obiadokolacji. Koszt 1 obiadokolacji- około 35 EUR/os.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem do Rygi trwa około 6 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej. Przejazd przez Polskę, Litwę, Łotwę. Powrót z Rygi trwa około 6 godzin do granicy polskiej. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

-3°
-4°
-1°
11°
15°
18°
17°
12°
-1°

Śr. opady

53mm
39mm
36mm
33mm
44mm
67mm
68mm
80mm
59mm
66mm
62mm
55mm
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć
 • Bezprzewodowy internet dostępny jest na 98% powierzchni Estonii.
 • Łotysze w stolicy swojego kraju stanowią mniejszość - jest ich ok. 40%, reszta mieszkańców to Rosjanie i przedstawiciele innych narodowości.
 • Stolica Łotwy (Ryga) została założona w XIII wieku. Była wtedy jednym z ważniejszych ośrodków handlowych nad Bałtykiem.
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.