Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018
RABAT
15 %
zaliczka 100 PLN/os.
Szwajcaria - świąteczne piękno w miniaturze
Szwajcaria
Cena od:
849 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
13 - 16.12.2018 r.
Hotel pok. 2os.
849 PLN

Świadczenia

W cenie
 • 2 noclegi (hotel * * /* * * , pokoje 1-, 2-osobowe z łazienkami)
 • Zwiedzanie według programu
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • Opieka pilota / przewodnika
 • Wyżywienie BB (śniadania)
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.
 • koszty realizacji programu: 140 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 30 PLN/os.
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach * * / * * * położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 1 lub 2-osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem - wyjazd z niektórych miast przed północą dnia poprzedniego. Przejazd przez kraje tranzytowe do Szwajcarii. Po południu przyjazd na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków: Laufen i Woth. Następnie przejazd do miejscowości Stein am Rhein, nazywanej klejnotem nad Jeziorem Untersee. Spacer po pięknie zachowanym Starym Mieście, nad któym góruje Zamek Hochenklingen. Czas wolny na udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2 - Po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym „czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną, wyjątkową podroż. Wyruszymy z miejscowości Chur i pojedziemy w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Czas wolny. Naszą podróż kontynuować będziemy w dół do Tirano. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Zimą widoki są prawdopodobnie jeszcze piękniejsze niż latem! Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie - Bahnhofstrasse. Na zwiedzających czeka w Zurychu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami. Czas wolny na jednym z Jarmarków Bożonarodzeniowych położonych w centrum miasta. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - przekroczenie granicy Polski w godzinach rannych, następnie powrót do kolejnych miast.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie)

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

Okolice Chur były zamieszkiwane nieprzerwanie od co najmniej 5 tysięcy lat.

W Zurychu znajduje się jedna z największych w Europie giełd papierów wartościowych.

Najsłynniejszym świętem w Zurychu jest Sechseläuten, podczas którego mieszkańcy świętują początek wiosny.

W Zurychu mieści się siedziba FIFA. Co roku odbywa się tutaj gala, na której wybierany jest najlepszy piłkarz świata.

Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych ośrodków wypoczynkowych na świecie. Panują tu idealne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu - ilość słonecznych dni wynosi 300 w roku.

W Sankt Moritz hotelu Kulm, w 1787 roku zaświeciły się pierwsze lampy w Szwajcarii. Z całego kraju przybywali goście, żeby zjeść kolację przy świetle.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 10 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.