Biuro Podróży Funclub

infolinia61 66 28 616

Bezpieczeństwo

promocja 100 pln
Bezpieczeństwo transakcji
 • Przelewy online

  Za bezpieczeństwo realizowanych poprzez naszą stronę internetową płatności, odpowiada serwis tpay.com. Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa dostępne są na stronie tpay.com

 • HTTPS

  Aby uniemożliwić przechwytywanie i zmienianie przesyłanych do nas danych, korzystamy z szyfrowanego protokołu HTTPS.

Bezpieczeństwo w podróży
 • Kierowcy

  Wszyscy nasi kierowcy odbywają regularne badania zdrowotne oraz kompetencyjne. To doświadczeni i wykwalifikowani zawodowcy. W każdą trasę wyrusza wymagana przepisami liczba kierowców.

 • Autokary

  Wszystkie autokary biura podróży Funclub spełniają niezwykle rygorystyczne normy bezpieczeństwa zgodne z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, o zapięciu których zawsze przypomina załoga. Nasze autokary wyposażone są w: najnowocześniejsze systemy ABS i ASR, system nawigacji satelitarnej, rząd świateł LED (zamontowany nad wewnętrznym korytarzem), system ostrzegający o niekontrolowanej zmianie pasa, reflektory z funkcją doświetlania zakrętów, kamery obserwacji górnego pokładu. Część autokarów wyposażona jest w specjalnie wydzielone stanowisko kierowcy. Gwarantuje to nie tylko wygodniejszą pracę prowadzącego pojazd, ale również większe bezpieczeństwo pasażerów.

Bezpieczeństwo w czasie wypoczynku
 • Covid-19 FAQ

  🔘 Co jeśli dokonam rezerwacji i impreza nie będzie się mogła odbyć z powodu pandemii ?

  Wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone w ciągu 14 dni.

  🔘 Czy będą wymagane testy na covid-19 ? OSOBY ZASZCZEPIONE ZWOLNIONE SĄ Z OBOWIĄZKU TESTOWANIA I MOGĄ PODRÓŻOWAĆ SWOBODNIE. DLA OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH POSZCZEGÓLNE KRAJE STOSUJĄ NASTĘPUJĄCE WARUNKI:

  • ALBANIA - TEST NA COVID-19 NIE JEST WYMAGANY
  • BUŁGARIA – TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY RT-PCR LUB ANTYGENOWY
  • CHORWACJA - TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY RT-PCR LUB ANTYGENOWY
  • CZARNOGÓRA – TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY ANTYGENOWY 72h lub PCR 48 h lub 1 dawka szczepionki
  • FRANCJA – TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY RT-PCR LUB ANTYGENOWY
  • HISZPANIA – TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY RP-PCR LUB ANTYGENOWY
  • SZWAJCARIA - TEST NA COVID-19 NIE JEST WYMAGANY
  • TURCJA – TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY RT-PCR
  • WŁOCHY – TEST NA COVID-19 JEST WYMAGANY RT-PCR LUB ANTYGENOWY

  UWAGA !!!! Wszystkie osoby niezaszczepione zobowiązane są zrobić test we własnym zakresie. Opłaty za test nie będą refundowane. Test musi być ważny 48h.

  UWAGA !!! W przypadku powrotu do Polski z Hiszpanii koniecznym jest wykonanie testu na drogę powrotną. Koszt testu to 20 euro. Organizacją testów zajmuje się rezydent.

  🔘 Czy wymagane jest szczepienie ?

  Do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Funclub nie są wymagane szczepienia.

  🔘 Co w przypadku choroby w trakcie imprezy ?

  Każdy z uczestników objęty jest ubezpieczeniem NNW i KL, w ramach którego finansowane są koszty leczenia z uwzględnieniem leczenia covid-19. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia rozszerzonego ubezpieczenia, obejmującego choroby przewlekłe.

  🔘 Czy noszenie maseczek będzie obowiązkowe ?

  Uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania obowiązujących procedur sanitarnych. Szczegółowe procedury obowiązujące w poszczególnych krajach komunikowane będę przed wyjazdem.

  🔘 Co jeśli okaże się, że uczestnik ma stwierdzony covid-19 przed imprezą ?

  Po okazaniu zaświadczenia uczestnik ma możliwość bezkosztowej rezygnacji. Dokonane wpłaty zostaną zwrócone w ciągu 14 dni.

  🔘 Co jeśli przed wyjazdem uczestnik zostanie objęty kwarantanną ?

  Po okazaniu zaświadczenia uczestnik ma możliwość bezkosztowej rezygnacji. Dokonane wpłaty zostaną zwrócone w ciągu 14 dni.

  🔘 Co daje Kup Sobie Spokój ?

  Kup Sobie Spokój daje możliwość bezkosztowej rezygnacji bez podawania przyczyny. Chroni jednocześnie przez dopłatami kursowymi i zmianami cen imprezy.

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności touroperatorów. Gwarantuje pokrycie kosztów powrotu turystów do kraju oraz zwrot wpłaconych pieniędzy za niezrealizowane lub przerwane imprezy jakiegokolwiek polskiego biura podróży, które ogłosi niewypłacalność. TFG został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

  Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

  Więcej informacji dotyczących TFG można znaleźć na stronie www.ufg.pl. Znowelizowane fragmenty Ustawy dostępne są na www.dziennikustaw.gov.pl. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki dotyczące wysokości składek znajduje się na www.dziennikustaw.gov.pl.

 • Gwarancja ubezpieczeniowa

  Obowiązkiem każdego touroperatora jest posiadanie turystycznej gwarancji ubezpieczeniowej. Obejmuje ona pokrycie kosztów powrotu klientów do kraju w przypadku niewłaściwego lub braku działania biura. To także poręczenie zwrotu wpłat (całości lub części) za imprezę lub usługę turystyczną, która nie zostanie zrealizowana lub zostanie zrealizowana tylko częściowo.

  Posiadamy gwarancję w wysokości 1 510 000,00 PLN (równowartość kwoty 351 694,42 EUR).

 • Ubezpieczenie KL i NNW

  Ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest obowiązkowe dla każdego uczestnika imprezy turystycznej. Ubezpieczenie to nie jest wliczone w cenę wycieczki. Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni na podstawie umowy generalnej. Numer polisy grupowej przekazywany jest podczas przejazdu lub przez rezydenta podczas spotkania informacyjnego.

  Ubezpieczenie KL zwiera pokrycie kosztów: badań i zabiegów lekarskich, zakupu lekarstw i środków opatrunkowych, transportu do szpitala, pobytu w szpitalu oraz transportu do kraju (do kwoty 10 tys. EUR).

  Ubezpieczenie NNW obejmuje, w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku powodującego trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego, wypłatę odszkodowania w umówionej sumie, uzależnionej od treści umowy (do 8 tys. PLN).

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.