Bezpieczeństwo

BELKA GÓRA
Bezpieczeństwo transakcji
 • Przelewy online

  Za bezpieczeństwo realizowanych poprzez naszą stronę internetową płatności, odpowiada serwis tpay.com. Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa dostępne są na stronie tpay.com

 • HTTPS

  Aby uniemożliwić przechwytywanie i zmienianie przesyłanych do nas danych, korzystamy z szyfrowanego protokołu HTTPS.

Bezpieczeństwo w podróży
 • Kierowcy

  Wszyscy nasi kierowcy odbywają regularne badania zdrowotne oraz kompetencyjne. To doświadczeni i wykwalifikowani zawodowcy. W każdą trasę wyrusza wymagana przepisami liczba kierowców.

 • Autokary

  Wszystkie autokary biura podróży Funclub spełniają niezwykle rygorystyczne normy bezpieczeństwa zgodne z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, o zapięciu których zawsze przypomina załoga. Nasze autokary wyposażone są w: najnowocześniejsze systemy ABS i ASR, system nawigacji satelitarnej, rząd świateł LED (zamontowany nad wewnętrznym korytarzem), system ostrzegający o niekontrolowanej zmianie pasa, reflektory z funkcją doświetlania zakrętów, kamery obserwacji górnego pokładu. Część autokarów wyposażona jest w specjalnie wydzielone stanowisko kierowcy. Gwarantuje to nie tylko wygodniejszą pracę prowadzącego pojazd, ale również większe bezpieczeństwo pasażerów.

Bezpieczeństwo w czasie wypoczynku
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności touroperatorów. Gwarantuje pokrycie kosztów powrotu turystów do kraju oraz zwrot wpłaconych pieniędzy za niezrealizowane lub przerwane imprezy jakiegokolwiek polskiego biura podróży, które ogłosi niewypłacalność. TFG został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

  Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

  Więcej informacji dotyczących TFG można znaleźć na stronie www.ufg.pl. Znowelizowane fragmenty Ustawy dostępne są na www.dziennikustaw.gov.pl. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki dotyczące wysokości składek znajduje się na www.dziennikustaw.gov.pl.

 • Gwarancja ubezpieczeniowa

  Obowiązkiem każdego touroperatora jest posiadanie turystycznej gwarancji ubezpieczeniowej. Obejmuje ona pokrycie kosztów powrotu klientów do kraju w przypadku niewłaściwego lub braku działania biura. To także poręczenie zwrotu wpłat (całości lub części) za imprezę lub usługę turystyczną, która nie zostanie zrealizowana lub zostanie zrealizowana tylko częściowo.

  Posiadamy gwarancję w wysokości 1 510 000,00 PLN (równowartość kwoty 351 694,42 EUR).

 • Ubezpieczenie KL i NNW

  Ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest obowiązkowe dla każdego uczestnika imprezy turystycznej. Ubezpieczenie to nie jest wliczone w cenę wycieczki. Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni na podstawie umowy generalnej. Numer polisy grupowej przekazywany jest podczas przejazdu lub przez rezydenta podczas spotkania informacyjnego.

  Ubezpieczenie KL zwiera pokrycie kosztów: badań i zabiegów lekarskich, zakupu lekarstw i środków opatrunkowych, transportu do szpitala, pobytu w szpitalu oraz transportu do kraju (do kwoty 10 tys. EUR).

  Ubezpieczenie NNW obejmuje, w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku powodującego trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego, wypłatę odszkodowania w umówionej sumie, uzależnionej od treści umowy (do 8 tys. PLN).

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.