Informator

1. Bagaż

Każdy pasażer może zabrać dwie sztuki bagażu. Bagaż główny (25 kg) i bagaż podręczny (5 kg). Ze względów logistycznych bagażu nie można łączyć (np. 1 większy bagaż na dwie osoby).

2. Dokumenty

Pamiętaj, żeby podróżując za granicę mieć przy sobie ważne i aktualne dokumenty (dowód osobisty lub paszport) uprawniające do przekroczenia granicy.

3. Zbiórka

Na zbiórkę przybądź na co najmniej 15 min przed planowanym odjazdem. Twoja niezgłoszona nieobecność w chwili planowanego odjazdu będzie równoznaczna z rezygnacją z przejazdu.

4. Używki

Na pokładzie naszych autokarów: nie palimy, nie spożywamy alkoholu oraz środków odurzających! Chcemy, żebyś dobrze się bawił, ale pamiętaj, że masz współpasażerów.

5. Kolejność wsiadania

W pierwszej kolejności wsiadają pasażerowie, którzy wykupili rezerwację miejsca w autokarze. Pozostali podróżni wyczytywani są losowo. Jeśli masz swoje ulubione miejsce, to warto je wcześniej zarezerwować.

6. Zwierzęta

Ze względów bezpieczeństwa i z myślą o zdrowiu i komforcie podróży wszystkich pasażerów nie przewozimy zwierząt. Mimo, że bardzo je lubimy.

7. Pasy bezpieczeństwa

Każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, które powinieneś zapiąć przed rozpoczęciem podróży. Każdorazowo przypomną Ci o tym nasi kierowcy.

8. Bagaż podręczny

W trakcie jazdy autokaru Twój bagaż podręczny powinien znajdować się w luku bagażowym, który znajduje się nad fotelami. Tobie będzie wygodniej a podróż będzie bezpieczniejsza.

9. Bezpieczeństwo

Pamiętaj, że w trakcie jazdy autokaru chodzenie po nim może być niebezpieczne. Chwila nieuwagi może spowodować zagrożenie dla Ciebie i współpasażerów.

10. Korytarz

W korytarzu nie powinny się znajdować rzeczy, które mogłyby utrudnić przejście lub zagrozić bezpieczeństwu w trakcie podróży.

11. Utrudnienia drogowe

Za spóźnienia i utrudnienia spowodowane czynnikami niezależnymi od nas (np. wypadki i kolizje drogowe, zamknięcie drogi i objazdy, wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne) nie ponosimy odpowiedzialności.