Biuro Podróży Funclub

infolinia61 66 28 616
[Dla Seniora] W+Z Włochy Lazio
Włochy - dla seniora
Cena od:
2099 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
29.08 - 09.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
2199 PLN
04 - 15.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
2099 PLN
Hotel
Wycieczki autokarowe dla seniorów za granicę to oferta, którą przygotowaliśmy specjalnie z myślą o osobach w wieku 50+. Zostaliśmy za nią uhonorowani Certyfikatem Miejsca Przyjaznego Seniorom. Wiemy bowiem, że każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego w ofercie wycieczek objazdowych dla seniorów zapewniamy brak nocnych przejazdów, terminy omijające szczyt sezonu, zajęcia rekreacyjne, wieczorki taneczne, pokazy zdjęć czy ciekawe prelekcje. Wygodne i bezpieczne autokary o podwyższonym standardzie sprawią, że podróż zamieni się w przyjemny relaks. Każdą wycieczkę dla seniorów umilają nasi doświadczeni i pomocni kierowcy, zawsze świetnie poinformowani piloci i doskonale zorganizowani rezydenci.

Hotel BNS Francisco**** - położony w bliskiej odległości od plaży w miejscowości  BAIA Domiza około 10 minut spacerem od centrum miasteczka i  około 150 km na południe od Rzymu i zaledwie 80 km od Neapolu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją. Każdego ranka w restauracji hotelu serwowane są śniadania wzmocnione a wieczorem obiadokolacje serwowane z daniami lokalnymi i międzynarodowymi. Na terenie hotelu znajduje się ogólno dostępny i bezpłatny internet, duży odkryty basen wokół którego jest  wiele leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Plaża oddalona jest od obiektu w niewielkiej odległości (około 200 metrów).

W BAIA Domiza tętni wakacyjne życie, przy morzu dostępne bary, sklepiki, restauracje. To mała, elegancka i spokojna miejscowość, idealna dla turystów chcących odpocząć w spokoju i zarazem pozwiedzać pobliskie miejscowości. Plaża jest z drobnym powulkanicznym piaskiem. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu, przy plaży w okresie letnim czuwają ratownicy. Pogranicze regionu Lazio i Campanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech, z Baia Domiza wiodą główne szlaki turystyczne Włoch. W pobliżu Monte Cassino, Neapol, Pompeje i Wezuwiusz, Capri czy Sorentto. Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co trzeci dzień, przechowalnia bagażu. Dodatkowo płatne usługi: przy plaży hotelowej 2 leżaki oraz parasol około 4 euro za dzień (w sezonie otwarcia kąpielisk i plaż).

Program ramowy
POLSKA - WENECJA - FLORENCJA - PIZA - BAIA DOMIZA - WATYKAN - RZYM - SIENA - SAN GIMIGNANO - BOLONIA

1 dzień  - rozpoczęcie imprezy Senior Travel Włochy. Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Wieczorem przyjazd do hotelu tranzytowego w Czechach. Zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do hotelu w okolicach Florencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień– po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych, choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). W XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu - Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę - odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu przejazd  do hotelu BNS Francisco w miejscowości Baia Domiza, obiadokolacja, nocleg. 

4-10 dzień - wczasy w hotelu BNS Francisco w Baia Domiza. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

1 dzień zwiedzania Watykan– po śniadaniu wyjazd do stolicy Kościoła Katolickiego. Autokar zatrzymuje się na przedmieściach, dojazd komunikacją miejską. Zwiedzanie Watykanu rozpoczniemy od Placu Świetego Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękną Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany bł. Jan Paweł II. Dla chętnych opcjonalnie Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem otoczonym delikatnymi kolumnami. Czas wolny, podczas którego możliwość zwiedzania Muzeum Watykańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień zwiedzania  Rzym - po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność. Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dodatkowo możliwośc udziału w wycieczkach fakultatywnych: Monte Cassino, Neapol i Pompeje, Wyspa Capri. 

10 dzień  - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny, którą wielu uważa za najpiękniejsze miasto Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że została założona przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo. To na tym placu odbywa się najsłynniejsza na świecie gonitwa koni Palio. Tutaj też kończy się jeden z najtrudniejszych wyścigów kolarskich Strade Bianche. Z Piazza del Campo przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg. 

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Z Bolonią wiąże sie jeden z zabawniejszych sekretów włoskich. Dotyczy on głównego zabytku miasta, Fontana del Nettuno, zwanego przez mieszkańców il Gigante. Autor pomnika, Jean de Boulogne, zwany Giambologną, chciał obdarzyć Neptuna o wiele bujniejszym przyrodzeniem, na co oczywiście nie zgodził się Kościół. Artysta dostosował się do próśb swego zleceniodawcy, kardynała Karola Boromeusza, ale też nie chciał umniejszać rzymskiemu bogu wody chmur i deszczu. Sprawił więc, że kciuk Neptuna widziany z określonej perspektywy wygląda jak penis we wzwodzie :) Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Czechach na nocleg tranzytowy.

12/13 dzień- po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych dnia 12 oraz porannych dnia 13. Zakończenie imprezy Senior Travel Włochy.

Świadczenia
W cenie
 • Zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3- osobowych,
 • 11 śniadań i 9 obiadokolacji,
 • 6 noclegów w hotelu BSN Francisco ** w Baia Domiza**,
 • 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Wenecji,
 • 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Florencji,
 • 1 nocleg w hotelu *** w okolicach Bolonii,
 • 2 noclegi tranzytowe w Czechach,
 • zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Rzymu, Watykanu, Wenecji, Florencji, Pizy, Sieny, Bolonii,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 60 PLN/ os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe (około 24 EUR), wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy – razem około 105 EUR/ os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/ os. daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3 - 4% od wartości imprezy,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100 pln/ os.
 • rezerwacja miejsce w autokarze: 50 pln/ os.
Miasta wyjazdowe/ Transport
29.08.2019 - 09.09.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
29.08.2019 r.Czwartek05:15100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły
29.08.2019 r.Czwartek06:05100 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, kierunek Katowice
29.08.2019 r.Czwartek11:150 PLN
Dojazd Własny
30.11.1899 r.Czwartek00:00-150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
29.08.2019 r.Czwartek02:45150 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
29.08.2019 r.Czwartek01:45150 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
29.08.2019 r.Czwartek13:150 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
29.08.2019 r.Czwartek08:30130 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
29.08.2019 r.Czwartek05:15130 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
29.08.2019 r.Czwartek04:45130 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
29.08.2019 r.Czwartek07:35150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
29.08.2019 r.Czwartek12:300 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
29.08.2019 r.Czwartek03:15150 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
29.08.2019 r.Czwartek08:400 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
29.08.2019 r.Czwartek11:10100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
29.08.2019 r.Czwartek09:45100 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
29.08.2019 r.Czwartek09:050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
29.08.2019 r.Czwartek09:15100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
29.08.2019 r.Czwartek09:000 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
29.08.2019 r.Czwartek07:30130 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
29.08.2019 r.Czwartek12:150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104
29.08.2019 r.Czwartek08:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
29.08.2019 r.Czwartek05:45100 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
29.08.2019 r.Czwartek10:150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
29.08.2019 r.Czwartek09:00100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
29.08.2019 r.Czwartek07:450 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno
29.08.2019 r.Czwartek09:350 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
29.08.2019 r.Czwartek08:40150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP
29.08.2019 r.Czwartek02:15150 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
29.08.2019 r.Czwartek03:45150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
29.08.2019 r.Czwartek04:30150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
29.08.2019 r.Czwartek06:15100 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
29.08.2019 r.Czwartek09:40130 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm
29.08.2019 r.Czwartek03:45150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto
29.08.2019 r.Czwartek04:15100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
29.08.2019 r.Czwartek07:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
29.08.2019 r.Czwartek11:000 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
29.08.2019 r.Czwartek07:00130 PLN
Żory
STACJA PALIW LUKOIL
29.08.2019 r.Czwartek14:000 PLN
Wyżywienie

W cenie 11 śniadań oraz 9 obiadokolacji. Serwis HB w Hotelu BNS Francisco (2 x dziennie): śniadania kontynentalne (włoskie - słodkie) wzmocnione o  ser i  wędlinę. Obiadokolacja: 1 danie: pasta lub ryż lub zupa lub pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka deser lub owoce. Uroczysta zabawa pożegnalna przy muzyce i lampce wina.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 105 euro.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Winnica

  W godzinach południowych przejazd do jednej z włoskich winnic. Na miejscu oprócz zwiedzania winnicy czeka na nas degustacja produktów lokalnych, muzyka i zabawa.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, degustacja wina i lokalnych produktów.

  Cena: 25 EUR/os.

  Monte Cassino

  Po śniadaniu przejazd do Monte Cassino. Historyczne miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Złożenie kwiatów i zniczy. Powrót do hotelu na obiadokolację.

  W cenie zawarty jest przejazd autokarem, kwiaty i znicze.

  Cena: 30 EUR/os.

  Capri i Sorrento

  Śniadanie w formie suchego prowiantu, wczesny wyjazd z hotelu.

  Przejazd do Neapolu. Podróż promem lub wodolotem na wyspę Capri. Pobyt na malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i bogatych rezydencji. Wjazd kolejką szynową do centrum, spacer w Ogrodach Augusta, podziwianie słynnych skał wyłaniających się z morza. W zależności od czasu wolnego, możliwość plażowania.

  Przepłynięcie promem do Sorrento - miejscowości położonej na półce skalnej w połowie długości półwyspu Sorrento. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, rejs statkiem lub wodolotem w dwie strony, przewodnik na wyspie Capri, billet na kolejkę szynową, billet wstępu do Ogrodów Augusta.

  Cena: 60 EUR/os.

  Neapol i Pompeje

  Po śniadaniu przejazd do NEAPOLU - centrum kulturalnego i gospodarczego południa Włoch, miasta położonego u stóp Wezuwiusza. Zwiedzanie stolicy Kampanii. W programie: Galeria Umberta I, Plac Plebiscytu z Pałacem Królewskim, podziwianie z zewnątrz dwóch zamków: Castel dell'Ovo - Zamek Jajeczny i Castel Nuovo - Zamek Nowy. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego podczas erupcji Wezuwiusza w I w. n.e. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

  W cenie zawarty jest przejazd autokarem, billet wstępu do Pompejów, przewodnik w Pompejach oraz Neapolu.

  Cena: 55 EUR/os.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.