Wcześniej taniej - Jesień Zima 2018/2019

Londyn - na szczycie polskiej listy przebojów

Anglia

Rabat do 100 PLN

799 PLN
Cena od: 899 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów2

Średnia ocena  5/5
(14 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
18 - 22.07.2018 r.
Hotel pok. 2os.
899799 PLN
19 - 23.09.2018 r.
Hotel pok. 2os.
899799 PLN

Świadczenia

W cenie

 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • 2 noclegi w okolicach Londynu w hotelu **/*** Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: 2 śniadania,
 • opiekę pilota,
 • zwiedzanie według programu.

Obowiązkowe

 • Opłaty programowe: opłata przewodnicka, komunikacja miejska, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe do stref płatnych: około 50 GBP/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • rezerwacja miejsca w autokarze - 30 PLN/os.,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.

Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę, Niemcy, Belgię, Holandię, Francję. Przeprawa przez Kanał La Manche (tunel lub prom).

Dzień 2 - W godzinach dopołudniowych przyjazd do Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy. Krótki spacer po parku dawnego Obserwatorium Królewskiego. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy Westminster gdzie zobaczymy m.in: Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina (z zewnątrz), Parlament i Big Ben, 10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James’s Park i pałac Buckingham. Dla chętnych możliwość przejażdżki London Eye, największym diabelskim młynem na świecie, skąd z wysokości 135 metrów roztacza się najlepszy widok na panoramę miasta (dodatkowo płatny). Czas wolny w okolicach Piccadilly Circus. Przejazd do hotelu komunikacją miejską, zakwaterownie i nocleg (przyjazd do hotelu w późnych godzinach wieczornych).

Dzień 3 - Śniadanie i przejazd do centrum Londynu. Rozpoczniemy od Muzuem Historii Naturalnej – fascynującego miejsca skrywającego tajemnice naszej planety. Muzuem „wystąpiło“ w wielu filmach, takich jak „Harry Potter“, „Noc w Muzeum“, „ Paddington“. Po tej przygodzie obejrzymy jeden z najsłynniejszych domów towarowych na świecie Harrods, a następnie przejadziemy na Trafalgar Square, gdzie odbędziemy wizytę w Nationall Gallery w której znajdują się m.in dzieła Van Gogha, Leonardo Da Vinci, Rafaela Santi czy El Greco. Godziny popołudniowe to czas zorganizowany na zakupy w okolicach Oxford Street i dzielnicy Soho. Powrót do hotelu komunikacją miejską w godzinach wieczornych.

Dzień 4 - Śniadanie i przejazd do centrum Londynu komunikacją miejską. Przyjazd do British Museum i zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, muzeum nieprzerwanie otwarte od 1759 roku zgromadziło bezcenne skarby dokumentujące historię ludzkości. Rocznie jest odwiedzane przez ponad 5 milionów zwiedzających. Następnie zwiedzanie najstarszej części miasta (londyńskiego City). Na naszej drodze napotkamy m.in Katedrę św. Pawła, Most Milenijny, Tate Modern Gallery, Teatr Globe, dzielnicę starych doków obecnie zagospodarowaną przez sklepy i urokliwe kawiarnie. Przejdziemy przez Tower Bridge - symbol miasta.Na koniec naszego spaceru dotrzemy do Tower of London – byłego pałacu, a potem więzienia (zwiedzanie z zewnątrz). Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5 - Przekroczenie granicy Polski w godzinach przedpołudniowych.

Wyżywienie

Zapewniamy 2 śniadania kontynentalne w hotelu. W trakcie zwiedzania przewidujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Dobrze wiedzieć

Według najnowszych badań słynny londyński morderca z XIX w. Kuba Rozpruwacz (Jack the Ripper) pochodził z polskiej Kłodawy... Jeśli Londyn byłby krajem, zajmowałby dziewiąte miejsce pod względem liczby ludności w Unii Europejskiej (8,3 miliona). Londyn był pierwszym miastem, w którym pojawił się smog. Pierwszy raz zaobserwowano to zjawisko już w połowie XVII wieku. Najstarszym systemem metra na świecie jest londyńskie "Underground". Angielski pisarz Samuel Johnson zwykł mawiać: "Jeśli jesteś znudzony Londynem, jesteś znudzony życiem". W Londynie znajduje się II najwyższy budynek w Europie - The Shard (wysokość - 310 metrów). W latach 1940 - 1990 w Londynie działał Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, który był legalną kontynuacją władz II RP. Ostatnim prezydentem na uchodźstwie był Ryszard Kaczorowski. W Londynie swoją karierę muzyczną rozpoczynali m.in: Led Zeppelin, The Who, Queen, The Pollice, Deep Purple, David Bowie, The Clash, Iron Maiden, The Rolling Stones, Sex Pistols, Spice Girls... W angielskiej Premier League występuje obecnie 6 klubów z Londynu: Fulham FC, Crystal Pallace FC, Chealsa FC, West Ham United FC, Arsenal FC, Totenham Hotspurs FC, Queens Park Rangers FC

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do Londynu. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 14 opinii

11.06.2018 r.  przez Krystyna

podziękowanie dla pani pilotki Ilonki

5/5

11.06.2018 r.  przez Krystyna

Podziękowanie dla pani Ilonki pilotki wycieczki do Londynu ktora jest kompetentna i bardzo wyrozumiała dla turystów.Dziękujemy również panom kierowcom za bezpieczną jazdę i wytrwałość i obsługę pasażerów.Trafnie opisuje to p.Magda 06.06.2018r.Polecam-warto było wybrać na wycieczkę z fanklubem.Wycieczka 30.05 do 03.06.2018r.

5/5

06.06.2018 r.  przez Magda

Wyjazd do Londynu z Fun Clubem (30.05 - 03.06) oceniam na wielki plus! Trafiliśmy na świetną pogodę. Pani pilot Ilona tak dostosowała program, że każdego dnia oglądaliśmy Londyn z różnej perspektywy - był czas na muzea, zakupy, a w czasie wolnym możliwość spróbowania różnych specjałów kuchni angielskiej i nie tylko. Spacery w spokojnym tempie, więc nie trzeba było gonić za grupą. Hotel Ibis przy stadionie Wembley - komfortowe pokoje i tradycyjne angielskie śniadania. Poruszanie się metrem po mieście też przebiegało szybko i bez problemów. Warto wybrać się na przejażdżkę London Eye - pilot organizuje bilety, wiec nie trzeba samemu stać w kolejkach. Kierowcy p. Karol i p. Krzysztof - profesjonalni, podróż przebiegała w miłej atmosferze. Podsumowując - w 3 dni zobaczyliśmy w Londynie wszystko co trzeba, jeśli ktoś się zastanawia nad wyjazdem to warto bo i cena też przystępna.

5/5

04.06.2018 r.  przez Jasia

Podziękowania dla kierowców i pilotki Pani Ilonki,Londyn 30 maj do 3 czerwca

5/5

04.06.2018 r.  przez Basia

Londyn największa stolica w Europie, najstarsza kolej metra na świecie, największe centrum finansowe, miasto które wyznacza trendy. To wszystko możesz poczuć i zobaczyć będą na wycieczce, 3 dni zwiedzania, wszystko co musisz zobaczyć w Londynie jest na tej liście. Polecam, bo warto!! I cena także atrakcyjna!

4.6/5

28.07.2017 r.  przez pani nutka :)

Pozdrawiam całą ekipę! Do dzisiaj słyszę nasze śpiewanie :-) Było z WAMI najlepiej. Gdzie za rok? :-) Kiss od pani nutki

5/5

23.04.2016 r.  przez Marzanna i Jarek

Podziękowania dla organizatorów i uczestników wyjazdu do Londynu 06-04-2016 z Wami na konie świata.... do zobaczenia na trasie. pozdrawiam mR

5/5

21.08.2015 r.  przez Ewa

Ja i moja nastoletnia córka jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki. Londyn naprawdę piękny. Mimo zróżnicowanej pogody nie można się na nic uskarżać ,gdyż kompetentny pilot, Pan Maciej odpowiednio modyfikował kolejność zwiedzania dopasowując ją do panującej aury. Bardzo dobry standard hotelu i autokaru, co bardzo ważne podczas tak długiej jazdy . Kierowcy podobnie jak pilot, bez zastrzeżeń,pełen profesjonalizm. Plus także dla Pani przewodnik ,która dostosowywała tempo zwiedzania do możliwości grupy.

5/5

18.08.2015 r.  przez Karolina

Wyjazd oceniam jako bardzo udany. Autokar komfortowy, dużo wygodniejszy niż te którymi do tej pory podróżowałam z innych biur podróży. Pilot, Pan Maciej, przesympatyczny, zaangażowany w swoją pracę, pilnował całą grupę jak oka w głowie, zasypywał nas ciekawostkami o Londynie i rozśmieszał zabawnymi dowcipami. Wielkie brawa dla przemiłych kierowców, którym nie straszne były odwrotne kierunki jazdy w Anglii. Polecam zabrać ze sobą wygodne buty, gdyż program wycieczki jest bardzo intensywny i męczący, ale chcąc zobaczyć tyle wspaniałych miejsc trzeba się poświecić. Duży plus za zestawy słuchawkowe, które ułatwiały przede wszystkim przejazdy metrem. Wadą okazała się jedynie kapryśna angielska pogoda, a na to biuro podróży nie ma wpływu. Był to mój pierwszy tak długi wyjazd z Funclub i z pewnością nie ostatni, gdyż organizację uważam za dużo lepszą niż w innych bardziej popularnych biurach podróży.

5/5

18.08.2015 r.  przez Basia

Bardzo udany wyjazd do Londynu. Szczególne podziękowania dla p. Przemka i p Waldka ( kierowcy) za wyrozumiałość, uczynność i cierpliwość. Pilot wycieczki p.Maciej rownież wykazał się kompetencją . Poleca każdemu wycieczki z Funclubem.

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.