BELKA GÓRA
5 dni w Beneluksie
Luksemburg, Holandia, Belgia
Kontakt:
grupy@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

1 dzień - Wyjazd z miasta wyjazdowego w godzinach popołudniowych.

2 dzień - Przyjazd do Luksemburga w godzinach porannych. Zwiedzimy między innymi: Pałac Książęcy – wzniesiony w XVI w., Katedrę Notre Dame, kościół Św. Marcina i Kolegium Jezuickie oraz najstarszą wieżę Bramy Św. Michała. Czas wolny w okolicy starego miasta. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Brukseli.

3 dzień - Po śniadaniu przejazd do Brukseli. W programie zwiedzania: spacer po Starówce, która jest najpiękniejszą częścią miasta i jednocześnie stanowi obiekt dumy mieszkańców Brukseli. Znajduje się na niej Manneken-Pis – najśmieszniejsza fontanna w Belgii. Zobaczymy również: Pałac Królewski, dzielnicę europejską oraz katedrę Św. Michała. Przejazd do Antwerpii, gdzie zobaczymy: Dom Rubensa, Stare Miasto i Rynek Rękawiczek z Katedrą Onze–Lieve–Vrouwe – największą gotycką katedrą w Belgii, Steen - fragmenty XI w. fortyfikacji, Grote Marktz z ratuszem oraz fontanną Brabo oraz XVI-wieczne domy cechowe. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Amsterdamu.

4 dzień - Po śniadaniu przejazd do miasteczka Gouda, gdzie będziemy mogli zobaczyć piękny rynek z kościołem św. Jana, symbol miasta- Budynek Wagi oraz ratusz z XV wieku. Następnie przejedziemy do Utrechtu- jednego z ważniejszych miast Holandii. Zobaczymy tu między innymi Katedrę św. Marcina z najwyższą wieżą w Holandii, pierwszy dom towarowy w Holandii- Winkel van Sinkel i przejdziemy się starymi uliczkami wzdłuż kanałów. Czas wolny, obiadokolacja i przejazd do hotelu na nocleg.

5 dzień – Po śniadaniu przejedziemy przez nowoczesne centrum Rotterdamu- największego portu w Holandii, gdzie zobaczymy Domy kubikowe Pieta Bloma, most Erazma, czy basen jachtowy. Następnie przejedziemy do prawdopodobnie najpiękniejszego miasteczka Holandii- Delft. Zobaczymy tu między innymi rynek z pięknym ratuszem, gotycki kościół Nieuwe Kerk, czy pomnik Hugo Grocjusza- „ojca” prawa międzynarodowego. Czas wolny i przejazd do Hagi- politycznej stolicy Holandii. Przespacerujemy się przez starówkę, zobaczymy między innymi: Budynki Parlamentu, Pałac Królewski, czy pomnik Wilhelma I. Obiadokolacja, czas wolny i przejazd do hotelu na nocleg.

6 dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Keukenhof – zwiedzanie najpiękniejszych ogrodów na świecie, w których co roku sadzonych jest kilka milionów cebulek tulipanów. Przejazd na zwiedzanie Amsterdamu (pieszo i komunikacją miejską - około 9 godz.). W Amsterdamie – zwanym Wenecją Północy, zobaczymy zabytkowe centrum, Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim, Rijks Museum z najcenniejszymi dziełami XIX w. malarstwa holenderskiego, Muzeum Van Gogha. Odwiedzimy szlifiernię diamentów, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pracy szlifierzy. Na koniec zwiedzania zaproponujemy rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Wieczorem wyjazd do Polski.

7 dzień - Przyjazd do miasta wyjazdowego w godzinach popołudniowych.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie na życzenie klienta.

Świadczenia
W cenie
  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 os.
  • 4 śniadania,
  • 4 noclegi w hotelu /*
  • zwiedzanie wg programu,
  • transport autokarem klasy LUX,
  • ubezpieczenie KL,NNW
  • opieka pilota podczas trwania wycieczki
Obowiązkowe
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnickie – około 60 euro/os
Opcjonalne
  • 4 obiadokolacje – około 60 euro,
  • nocleg tranzytowy – około 25 euro.
Pozostałe informacje

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 60 € na bilety wstępu, opłaty klimatyczne i lokalne, oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.