BELKA GÓRA
Trzy stolice - Budapeszt, Wiedeń, Bratysława
Węgry, Słowacja, Austria
Kontakt:
grupy@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

Dzień 1 - Zbiórka w godzinach popołudniowych i wyjazd z miasta wyjazdowego. Przejazd przez Polskę i kraje tranzytowe.

Dzień 2 - W godzinach porannych przyjazd do Budapesztu. Pierwszego dnia zobaczymy perły Budy, między innymi: Zamek Królewski, Plac św. Trójcy, neogotycki kościół św. Macieja, Basztę Rybacką. Następnie czeka nas spacer po Starym Mieście, podczas którego będziemy mieli szansę zobaczyć między innymi: Plac Bramy Wiedeńskiej, Wieżę Magdaleny, Plac Disz, Teatr Zamkowy i Pałac Sandor, z którego skierujemy się w stronę naddunajskiej promenady, skąd rozpościera się najlepszy widok na budynek Parlamentu. Czas wolny. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie Pesztu, gdzie zobaczymy m.in: budynek Parlamentu, Węgierską Akademię Nauk, plac Millenium i bazylikę św. Stefana, Operę. Następnie przejdziemy ulicą Andrassy mijając po drodze Dom Terroru, Pomnik Tysiąclecia, Muzeum Sztuk Pięknych i Park miejski. Przespcerujemy się także najsłynniejszym deptakiem Vai Ucta. Dzień zakończymy na Wzgórzu Gellerta, skąd będziemy mogli podziwiać niesamowitą panoramę miasta. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Bratysławy. Wieczorny spacer po mieście, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 - Po śniadaniu zwiedzanie Bratysławy - wzgórze zamkowe i Zamek Bratysławski, katedra św. Marcina, Stare Miasto, Stary Ratusz, Wieża i Brama Michalska, Pałac Prymasowski. Przerwa na kawę na bratysławskiej starówce. Czas wolny dla grupy na obiad, zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd do Wiednia. Wieczorny spacer po mieście, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od Schoenbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Następnie przejazd do centrum Wiednia, rozpoczęcie zwiedzania miasta, m.in.: kamienica Hundertwassera - kontrowersyjnego architekta wiedeńskiego, Belweder, objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 – Po śniadaniu wjedziemy na wzgórze Kahlenberg, na którym mieści się polski kościół św. Józefa i taras widokowy z niesamowitą panoramą Wiednia. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą pod Wiedniem z Turkami. Następnie przejazd w drogę powrotną do Polski.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Świadczenia
W cenie
  • przejazd autokarem klasy Lux
  • 4 noclegi w hotelach /*
  • 4 śniadania,
  • opieka pilota
  • zwiedzanie wg programu
  • ubezpieczenie KL,NNW
Obowiązkowe
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty przewodnickie, ok. 75 euro/os.
Opcjonalne
  • 4x obiadokolacja- około 60 euro
  • Rejs statkiem w Budapeszcie – około 15 euro
  • Kolacja regionalna z napojami w Budapeszcie – około 30 euro
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach /* położonych w centrum w okolicy zwiedzanych miast. Pokoje 1,2,3 osobowe z łazienkami i WC.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania serwowane w obiekcie noclegowym

Pozostałe informacje

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 75 € na bilety wstępu, opłaty klimatyczne i lokalne, oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.