BELKA GÓRA
Szwajcaria - ogromne piękno w miniaturze
Szwajcaria
Kontakt:
grupy@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski rano, wieczorem przyjazd na nocleg w okolice miejscowości Chur.

Dzień 2 - po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym "czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano - rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie, Bahnhofstrasse. Na zwiedzających czeka w Zurychu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami, a następnie będzie miał miejsce przejazd na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych, następnie powrót do kolejnych miast.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie na życzenie klienta.

Świadczenia
W cenie
  • zwiedzanie według programu
  • transport autokarem klasy LUX
  • opieka pilota / przewodnika
  • 2 śniadania
  • 2 noclegi (hotel /*, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
  • Ubezpieczenie KL/NNW
Obowiązkowe
  • dodatkowy nocleg tranzytowy - około 25 euro,
  • 2 obiadokolacje – około 40 CHF
Opcjonalne
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 140 CHF
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu /* położonym w okolicach Chur. Pokoje 1,2,3 osobowe z łazienkami i WC.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania serwowane w obiekcie noclegowym.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 40 CHF na bilety wstępu, opłaty klimatyczne i lokalne, oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.