Biuro Podróży Funclub

infolinia61 66 28 616
promocja 100 pln
Wiedeń na 3 dni
Austria
Cena od:
399 PLN
Kontakt:
grupy@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z miejsca podstawienia we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię. Przyjazd do Wiednia w godzinach południowych. Objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy). Spacer po Stadtpark gdzie zobaczymy pomnik złotego Straussa i Beethovenpark z pomnikiem Beethovena i Domem Koncertowym. Wizyta na Karlsplatz, gdzie znajduje się Towarzystwo Muzyczne i odbywają się słynne koncerty noworoczne. Będziemy mieli szansę zobaczyć także Kościół Karola Boromeusza, stację Otto Wagnera oraz pawilon Secesji. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – Śniadanie i przejazd do centrum Wiednia, gdzie zobaczymy między innymi: kamienicę Hundertwassera - kontrowersyjnego architekta wiedeńskiego. Spacer do Arsenału przez Park Schweizergarten do ogrodów Belwederu, gdzie będziemy mogli delektować się panoramą miasta. W centrum miasta zobaczymy także Albertina, Hofburg, Kohlmarkt, plac Gaben z kolumną Morową, katedrę św. Szczepana, czy Dom Mozarta. Wjazd na wzgórze Kahlenberg, na którym mieści się polski kościół św. Józefa i taras widokowy z pięknym widokiem na Wiedeń. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą pod Wiedniem z Turkami. Obiadokolacja i czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejedziemy do letniej rezydencji Habsburgów - Schoenbrunn. Następnym punktem programu będzie Donaustadt, który w ciepłe dni przyciąga mieszkańców Wiednia plażami miejskimi i restauracjami nad wodą. Zobaczymy imponujący kompleks budynków, które są siedzibą ONZ i kościół Donaucity Kirche. Dla chętnych możliwość wjazdu na najwyższy budynek Austrii- Wieżę Dunajską z obrotową panoramiczną kawiarną (wjazd płatny we własnym zakresie około 7,4 euro). Zwiedzanie zakończymy na Praterze – jednym z najsłynniejszych, najbardziej urokliwych parków rozrywki w Europie. Wszyscy chętni będą mogli przejechać się tam symbolem Wiednia - diabelskim młynem (płatny we własnym zakresie- 9,5 euro). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca podstawienia w godzinach nocnych.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie na życzenie klienta.

Świadczenia
W cenie
  • zwiedzanie według programu,
  • 2x nocleg w hotelu /*,
  • 2x śniadanie,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie KL,NNW,
  • transport autokarem klasy LUX (barek, dvd, WC, klimatyzacja).
Obowiązkowe
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty przewodnickie- 35 euro/os.
Opcjonalne
  • 2x obiadokolacja około 30 euro w obiekcie noclegowym lub w restauracji w czasie zwiedzania.
  • dodatkowy nocleg tranzytowy w Czechach około 20 euro
Pozostałe informacje

Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, miejscowych przewodników i opłaty lokalne zbierana jest przez pilota pierwszego dnia wyjazdu. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty: 35 €

Przedstawiony program jest orientacyjny i może zostać dostosowany do potrzeb oraz uwag grupy.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

12°
16°
20°
22°
21°
16°
11°

Śr. opady

37mm
43mm
60mm
51mm
72mm
72mm
83mm
71mm
65mm
40mm
52mm
51mm

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.