Benelux Tour

Luksemburg, Holandia, Belgia

Cena od:
1599 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów4

Średnia ocena  5/5
(5 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
21 - 26.05.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 4 śniadania,
 • 4 noclegi,
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota/przewodnika.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 50 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu - około 80 EUR/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój - 60 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • miejsce w autokarze - 40 PLN/os.,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Szczegóły oferty

Belgia jest uznawana za ojczyznę i „wynalazcę” frytek (pommes frites). Przez ten kraj sprowadzano do Europy pierwsze ziemniaki z Ameryki Południowej. Najsmaczniejsze frytki zjeść można w Brukseli przy Grande Place.

Holandia słynie ze swoich prostych, jednogarnkowych potraw bogatych w warzywa i mięso lub ryby. Do posiłków pije się tu wspaniałe piwa - Heineken, Amstel czy Grolsch.

Zakwaterowanie

Hotele **/*** na obrzeżach miast, pokoje 2, 3 os. z łazienkami, TV.

Program ramowy

1 dzień (poniedziałek) - wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę i Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg w okolicy Koblencji.

2 dzień (wtorek) – po wczesnym śanidaniu przejazd do Luksemburga. Zobaczymy między innymi: Pałac Książęcy – wzniesiony w XVI w., Katedrę Notre Dame, kościół Św. Marcina i Kolegium Jezuickie oraz najstarszą wieżę Bramy Św. Michała. Czas wolny w okolicy starego miasta. Po południu przejazd do Brukseli. W programie zwiedzania: spacer po Starówce, która jest najpiękniejszą częścią miasta i jednocześnie stanowi obiekt dumy Brukselczyków, Manneken-Pis – najśmieszniejsza fontanna w Belgii. Zobaczymy również: Pałac Królewski, dzielnicę europejską oraz katedrę Św. Michała. Czas wolny. W godzinach wieczornych przejazd na nocleg w okolicy Brukseli.

3 dzień (środa) – przejazd na zwiedzanie jednego z najdoskonalej zachowanych średniowiecznych miast w zachodniej Europie - Brugii, które połączone jest kanałami z Ostendą i pobliską Gandawą. W programie zwiedzania: spacer po przepięknej starówce, wizyta w katedrze Notre Dame z rzeźbą Michała Anioła – Madonna z Dzieciątkiem, bazylika Świętej Krwi. Następnie przejazd na zwiedzanie Antwerpii, gdzie zobaczymy: Dom Rubensa, Stare Miasto i Rynek Rękawiczek z Katedrą Onze – Lieve – Vrouwe – największą gotycka katedrą w Belgii, Steen - fragmenty XI-wiecznych fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo oraz XVI-wieczne domy cechowe. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Rotterdamu.

4 dzień (czwartek) - Po śniadaniu przejazd do miasteczka Gouda, gdzie będziemy mogli zobaczyć czwartkowy targ żółtych serów, piękny rynek z kościołem św. Jana, symbol miasta- Budynek Wagi oraz ratusz z XV wieku. prawdopodobnie najpiękniejszego miasteczka Holandii- Delft. Zobaczymy tu między innymi rynek z pięknym ratuszem, gotycki kościół Nieuwe Kerk, czy pomnik Hugo Grocjusza - „ojca” prawa międzynarodowego. Czas wolny i przejazd do Hagi - politycznej stolicy Holandii. Przespacerujemy się przez starówkę, zobaczymy między innymi: Budynki Parlamentu, Pałac Królewski, czy pomnik Wilhelma I. Czas wolny i przejazd do hotelu na nocleg.

5 dzień (piątek) - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd doZaanse Schans czyli „wioski na grobli” prezentującej zabytkowe wiatraki, z których słynie holenderska prowincja. Następnie przejazd na zwiedzanie Amsterdamu (w mieście spędzimy około 9 godzin). Stolica Holandii zwana „Wenecją Północy” położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Odwiedzimy tutaj między innymi Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim oraz legendarne centrum Amsterdamu z dzielnicą czerwonych latarni. Czas wolny centrum miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień (sobota) – Przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych. Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.

Wyżywienie

W cenie 4 śniadania kontynentalne. W czasie zwiedzania planowany czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Dobrze wiedzieć

 • Luxemburg to najbogatsze księstwo zachodniej Europy,
 • Brukselę uważa się za najbardziej zbiurokratyzowane miasto na świecie - około 700 tys. osób pracuje w administracji,
 • Flamandczycy są przekonani, nie bez podstaw, że pracują na leniwych darmozjadów z Walonii. Flamandczycy nie wiedzą nic o Walończykach i odwrotnie. Jedynie kolarstwo ich łączy,
 • “każdy Belg rodzi się z cegłą w brzuchu” - tak mówią o sobie Belgowie, przez co chcą powiedzieć, że gdy Belg się rodzi to zaczyna zbierać cegły na swój dom,
 • nigdzie na świecie nie ma tyle rodzajów piwa i takiej ilości browarów jak w Belgii. Ponoć jest ich ponad 1000...
 • Holendrzy należą do najwyższych ludzi w Europie,
 • Holandia posiada ponad 15 000 km dróg rowerowych,
 • Amsterdam ma 1281 mostów,
 • w Holandii jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów...

Waluta

Walutą obowiązującą w krajach Beneluxu jest euro.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 12 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Powrót do kraju z Amsterdamu we wczesnych godzinach porannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium krajów Beneluxu jest paszport bądź dowód osobisty.

Opinie


Średnia ocen:  
 5 opinii

23.01.2018 r.  przez Zyta

Polecam ! Bardzo fajny wyjazd w sam raz na maj. Sporo do zobaczenia, świetnie przekazane informacje przez pilota, urocza wycieczka.

5/5


06.09.2017 r.  przez piotrek

Ocena: 5

5/5


10.08.2017 r.  przez agga

:) Pozdro dla Gagga :) To nasza wycieczka!!! Jest moc! :)

5/5


05.07.2017 r.  przez Lila z Gniezna

Jestem bardzo wdzięczna i zadowolona bo to był dobrze spędzony czas. Szkoda że tak szybko zleciało. Podróż minęła wygodnie i sprawnie. Bez przeszkód i przygód. Panowie kierowcy umilili przejazd. Pani pilotka opowiedziała wiele ciekawych rzeczy i pokazała najważniejsze atrakcje. Dla ciekawskich też miała sporo czasu i każdemu jeszcze coś dopowiedziała. Zdaje się że w całym autokarze nie było nikogo niezadowolonego. Wycieczka na celujący z plusem

5/5


30.05.2017 r.  przez MOnika

Muszę przyznać, że organizacja tej wycieczki robi wrażenie. W programie jest ogram atrakcji i miałam obawy ,że będę czuć zmęczenie i dyskomfort. Na szczęście nie było niczego takiego. Był czas na zwiedzanie i na regenerację. Wyjazd uważam za bardzo szczęśliwy i udany. Gorąco pozdrawiam FUNCLUB

5/5


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.