BELKA GÓRA
-
Szkocja i Anglia
Anglia, Holandia, Szkocja

Cena od:
3899 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Średnia ocena  5/5
(2 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
31.07 - 09.08.2024 r.
10Brak miejsc
Program ramowy

UWAGA!!! Jedynym dokumentem uprawniającym do podróży jest PASZPORT

POLSKA - LONDYN - CANTERBURY - STRATFORD- LIVERPOOL - GLASGOW - EDYNBURG - LOCH NESS - FORT WILLIAM - GLENCOE - NEWCASTLE - AMSTERDAM

1 dzień - Wyjazd zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Niemcy i Francję. Przeprawa przez Kanał La Manche (tunel lub prom).

2 dzień – poranny przejazd do Dover, gdzie mieści się najpotężniejszy, nigdy nie zdobyty angielski zamek warowny, który od setek lat strzeże Wysp Brytyjskich przed wrogami. Z punktu widokowego spojrzymy na zamek wraz z okolicą, a następnie przejedziemy do Canterbury w południowej Anglii, gdzie mieści się siedziba arcybiskupstwa Kościoła anglikańskiego. Zwiedzanie przepięknej katedry wpisanej na listę UNESCO, która zbudowana jest w stylu gotyku angielskiego. Chwila czasu wolnego na spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Londynu. Rozpoczniemy od wizyty przy słynnym Obserwatorium w Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy, dalej zobaczymy m.in Uniwersytet Greenwich, Cutty Sark ,a następnie ruszymy na zwiedzanie m.in Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. W dalszej części dnia zwiedzanie Opactwa Westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury najważniejszej świątyni anglikańskiej (z zewnątrz). Przejdziemy przez przepiękny St. James's Park aź pod Pałac Buckingham - możliwość obejrzenia zmiany warty, a dalej spacer do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki. Znajdują się tu między innymi dzieła Tycjana, Botticellego, Caravaggia czy Michała Anioła. Obiadokolacja w Soho – dzielnicy znanej z klubów, kawiarenek i tajemniczych zaułków. W godzinach popołudniowych udamy się pod Tower Bridge i Tower of London. Obiadokolacja i przejazd do hotelu na nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Stratford upon Avon. Spacer po mieście Williama Szekspira rozpoczniemy od przejścia jednym z dwóch mostów łączących starą część miasteczka z jego nowoczesną dzielnicą. W Bancroft Gardens wznosi się Gower’s Memorial – pomnik Szekspira otoczonego postaciami z jego sztuk – lady Makbet, Falstaffa, księcia Hala i Hamleta. Niedaleko domu Szekspira, przy High Street, mieści się przepiękny dom niejakiej Katherine Rogers, która wyszła za mąż za Roberta Harvarda. Ich syn wyjechał do Ameryki i założył uniwersytet znany po dziś dzień. W godzinach popołudniowych przejazd do Liverpoolu - gdzie zobaczymy: wspaniale odrestaurowane i przekształcone w dzielnicę rozrywkową dawne zabudowania portowe, mnóstwo pamiątek związanych z zespołem the Beatles, a także największą na świecie katedrę anglikańską. Obiadokolacja i przejazd do hotelu.

5 dzień po śniadaniu przejedziemy do Edynburga – miasta, które od XV wieku jest stolicą Szkocji. Edynburg to doskonały przykład godzenia architektury nowoczesnej z historycznym dziedzictwem. Po jednej stronie ulicy nowoczesne sklepy i butiki, po drugiej bajecznie piękne UNESCO-we perełki, przy których toczy się życie towarzyskie. Co rusz na ulicach mężczyźni w kiltach stoją godzinami i grają tradycyjne melodie, przywołując na myśl klimat z Bravehearta, czy Rob Roya. Zwiedzanie rozpoczniemy od średniowiecznego Starego Miasta i georgiańskiego Nowego Miasta, które wpisane są na listę UNESCO. Przespacerujemy się Royal Mile - główną ulicą Starego Miasta, zobaczymy Zamek oraz katedrę St. Giles. Wizyta w muzuem/destylarnii szkockich whisky single malt, gdzie poznamy tajniki produkcji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Stirling, gdzie będziemy mieli szansę zobaczyć Stirling Castle, w którym Marię Stuart koronowano na królową Szkotów. Zamek jest jedną z największych, najważniejszych i najpiękniejszych twierdz Szkocji. Szczyci się ponadto dużą liczab duchów. Jednym z nich jest widmo „Różowej Pani” łączonej często z osobą królowej Marii Stuart. Następnie ruszymy do samego serca Szkocji, nad jezioro Loch Ness w którym według legend żyje potwór, pieszczotliwie nazywany Nessie. Legenda, a może prawdziwa historia? Jednoznaczna odpowiedź na ten temat nie istnieje, ponieważ nie ma dostatecznie udokumentowanych spotkań z mieszkańcem jeziora. Gdy już wydaje się, że potwór z Loch Ness trafił między bajki, pojawia się informacja, która przywraca go do życia ponownie, rozpalając wyobraźnię świata. Wiele osób zupełnie w dobrej wierze twierdzi, że widziało Nessie. I tak na przykład w 2014 r. pewien amator wypatrzył na zdjęciach satelitarnych Apple Maps coś, co przedstawia 30-metrowe zwierzę pływające w jeziorze. Na zdjęciu widać duże, przypominające walenia zwierzę z płetwami, płynące tuż pod powierzchnią wody. Następnie zwiedzimy położony nad brzegiem Loch Ness zamek Urquart. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień- po śniadaniu przejazd do miasta Fort William, leżącego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii - Ben Nevis. Poczuć tu można prawdziwą przestrzeń, odetchnąć pełną piersią. Góry są tak zielone, jakby je ktoś wręcz pokolorował. Kręcono tu takie filmy jak: Braveheart Waleczne Serce, Rob Roy czy Nieśmiertelny. W głębi doliny znajduje się wiadukt kolejowy Glenfinnan. Następnie przejedziemy przez przepiękną dolinę Glencoe, której nazwa po galicyjsku oznacza „Dolinę łez”. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

8 dzień - po śniadaniu przejazd do Glasgow – największego miasta w Szkocji i trzeciego największego miasta Wielkiej Brytanii. Zobaczymy tu między innymi: Katedrę św. Mungo, Merchant City i George Square z wiktoriańskim XIX-wiecznym ratuszem. Po krótkim zwiedzaniu przejazd na prom do portu Newcastle, zaokrętowanie na promie, obiadokolacja i całonocny rejs (ok. 15 godzin).

9 dzień poranne przybycie do Amsterdamu. Przez położenie na wodzie Amsterdam jest często nazywany „Wenecją północy„, chociaż w przeciwieństwie do włoskiego miasta, nie buduje się tutaj domów bezpośrednio nad kanałami tylko pozostawia miejsce na szeroką drogę i chodnik. Stolica Holandii położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. To istny raj dla rowerzystów. Prawie milion jednośladów codziennie pokonuje specjalnie przygotowane drogi. Odwiedzimy między innymi: Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim oraz legendarne centrum Amsterdamu z dzielnicą czerwonych latarni. Czas wolny i wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

10 dzień - przyjazd do Polski.

Pomimo, że internet w Anglii i Szkocji działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi. Rekomendujemy przygotowanie się na płatności kartą płatniczą na terenie Wielkiej Brytanii.

Świadczenia
W cenie
 • 6 noclegów w hotelach 3* (Pokoje 2,3, os. z łazienkami)
 • 1 nocleg na promie - Newcastle- Amsterdam (w cenie nocleg w kajucie 4-osobowej. Istnieje możliwość dopłaty do kajut 2 osobowych).
 • przejazd autokarem ROYAL CLASS IRIZAR FUNCLUB (klimatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota,
 • zwiedzanie wg. programu.
Obowiązkowe
 • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe, opłata promowa: 200 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 200 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB: 100 GBP,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 40 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 300 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 200 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 200 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,
 • dopłata do kajuty 2 osobowej na promie - 50 EUR/os. lub 240 PLN przy rezerwacji w Polsce,
Zakwaterowanie
 • Hotele 3* (pokoje 2,3, osobowe z łazienkami) w trakcie objazdu.
 • Na promie kajuty 2 lub 4 osobowe (do wyboru).
Miasta wyjazdowe/ Transport

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

 • imprezy realizowane są autokarami ROYAL CLASS IRIZAR FUNCLUB. Rok produkcji 2024

Orientacyjne godziny powrotu: Gliwice 12:00 – 14:00; Katowice 13:00 – 15:00; Kraków 14:00 – 16:00; Łódź 14:00 – 16:00; Warszawa 16:00 – 18:00; Wrocław 10:00 – 12:00; Poznań 12:00 – 14:00

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

31.07.2024 - 09.08.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
31.07.2024 r.Środa11:00250 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
01.08.2024 r.Czwartek00:000 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
31.07.2024 r.Środa21:4580 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
31.07.2024 r.Środa17:00150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
31.07.2024 r.Środa13:00250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
31.07.2024 r.Środa11:30250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
31.07.2024 r.Środa19:45160 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
31.07.2024 r.Środa22:00200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
31.07.2024 r.Środa16:40170 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
31.07.2024 r.Środa15:00200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
01.08.2024 r.Czwartek00:450 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
31.07.2024 r.Środa19:00170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
31.07.2024 r.Środa17:30100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
31.07.2024 r.Środa15:00250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
31.07.2024 r.Środa19:5550 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
31.07.2024 r.Środa18:00200 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
31.07.2024 r.Środa23:150 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
31.07.2024 r.Środa20:2550 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
31.07.2024 r.Środa22:45150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
31.07.2024 r.Środa16:00100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
31.07.2024 r.Środa17:10150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
31.07.2024 r.Środa11:40200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
31.07.2024 r.Środa16:10200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
31.07.2024 r.Środa21:20200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
31.07.2024 r.Środa09:50250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
31.07.2024 r.Środa10:50250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
31.07.2024 r.Środa20:45150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
31.07.2024 r.Środa10:20250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
31.07.2024 r.Środa12:30150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
31.07.2024 r.Środa17:15150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
31.07.2024 r.Środa12:30150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
31.07.2024 r.Środa22:30150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
31.07.2024 r.Środa19:0050 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
31.07.2024 r.Środa20:5550 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
31.07.2024 r.Środa12:15250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
31.07.2024 r.Środa15:20200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
31.07.2024 r.Środa16:15250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
31.07.2024 r.Środa17:30150 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
31.07.2024 r.Środa13:50250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
31.07.2024 r.Środa16:00200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
31.07.2024 r.Środa14:00100 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
31.07.2024 r.Środa14:45100 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
31.07.2024 r.Środa22:150 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
31.07.2024 r.Środa13:00150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
31.07.2024 r.Środa12:00200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
31.07.2024 r.Środa20:40200 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

Śniadania w hotelu. Obiadokolacje w hotelu lub w restauracjach w trakcie zwiedzania.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą PASZPORTU. Jedynym dokumentem uprawniającym do wjazdu do Wielkiej Brytanii jest paszport.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w Szkocji jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.
Opinie

Średnia ocen:  
 2 opinii

06.03.2024 r.  przez Anna Zientarska

Polecam tę wycieczkę wszystkim ciekawym świata. Bardzo dobra organizacja przez biuro Funclub. Rewelacyjny pilot Pan Bartek, który jest kopalnią wiedzy o Szkocji i Anglii. Podczas podróży promem z Amsterdamu do New Castle warto moim zdaniem dopłacić za 2-osobową kabinę. Szkocja przepiękna i dzika. Widoki z okien autokaru jak z "Władcy pierścieni":) Bardzo ciekawe zwiedzanie Edynburga z polskim przewodnikiem. W Szkocji ją niesamowite zamki - najlepszy dla mnie zamek Stirling. Świetnie wspominam zwiedzanie wytwórni whisky z poźniejszą degustacją. Podziękowania również dla kierowców Funclubu, którzy bezpiecznie i z humorem dowozili nas do wszystkich miejsc.

5/5

31.01.2023 r.  przez Sandra

Polecam wyjazdy z biurem Fanclub z całego serca, ocena 10/10. Super organizacja zarówno krótkich- weekendowych wycieczek jak i dłuższych. Byłam m.in w Berlinie, Budapeszcie i Wiedniu. Przewodnicy z ogromną wiedzą o danym mieście i fajnie zorganizowany harmonogram zwiedzania. Przy rezerwacji wpisując kod 5079 - nr polecającego "promujesz zyskujesz" zniżka!

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.