Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Szkocja - Whisky, krata i potwór z Loch Ness
Holandia, Anglia, Szkocja
Rabat do 7%
1822 PLN
Cena od: 1959 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów6

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
23 - 30.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
19591822 PLN
Program ramowy

1 dzień - Wyjazd zgodnie z rokładem. Nocny przejazd przez Niemcy do Amsterdamu.

2 dzień – przyjazd do Amsterdamu. Stolica Holandii zwana „Wenecją Północy” położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Odwiedzimy tutaj Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim, oraz legendarne centrum Amsterdamu z dzielnicą czerwonych latarni. W godzinach popołudniowych obiadokolacja i zaokrętowanie na prom do Anglii.

3 dzień - po śniadaniu na promie, przybicie do portu Newcastle. Tego dnia zobaczymy m.in jedne z najważniejszych obiektów sakralnych w Wielkiej Brytanii - Jedburgh Abbey i Melrose Abbey. Następnie przejedziemy do Edynburga** – miasta, które od XV wieku jest stolicą Szkocji. Zwiedzanie rozpoczniemy od średniowiecznego Starego Miasta i georgiańskiego Nowego Miasta, które wpisane są na listę UNESCO. Przespacerujemy się Royal Mile- główną ulicą starego miasta, zobaczymy Zamek oraz katedrę St. Giles. Obiadokolacja, czas wolny i przejazd na nocleg w okolicy Edynburga.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Stirling, gdzie będziemy mieli szansę zobaczyć Stirling Castle, w którym koronowano Martę Stuart na królową Szkotów. Następnie przejedziemy przez urokliwe góry Grampian wzdłuż jeziora Loch Ness, którym według legend żyje potwór pieszczotliwie nazywany Nessie. Następnie zwiedzimy położony nad brzegiem Loch Ness zamek Urquart. Obiadokolacja i przejazd na nocleg w okolicy Iverness.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do miasta Fort Williams leżącego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii- Ben Nevis. W okolicy odwiedzimy destylarnię jednej ze skockich whisky single malt, poznamy tajniki produkcji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Następnie przejedziemy przez dolinę Glencoe, której nazwa po galicyjsku oznacza „Dolinę łez”. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Glasgow.

5 dzień – po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Glasgow – największego miasta w Szkocji. Zobaczymy tu między innymi Katedrę św. Mungo, Merchant City i George Square z wiktoriańskim XIX-wiecznym ratuszem. Czas wolny. Następnie obiadokolacja i przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Carlisle.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Liverpoolu - miasta Beatlesów. Wizyta w Katedrze Chrystusa Króla - największej na świecie katedry anglikańskiej. W godzinach popołudniowych przejazd do Stratford - spacer po mieście, w którym urodził się William Shakespeare. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień - po śniadanu przejazd do Londynu. Zwiedzania miasta: Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Big Ben, Tower of London, Tower Bridge, St. Pauls Cathedral (obiekty zwiedzane z zewnątrz). Obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przeprawa przez kanał La Manche (tunelem lub promem).

8 dzień - przyjazd do Polski

Świadczenia
W cenie
 • 5 noclegów w hotelach **/*** (Pokoje 2,3, os. z łazienkami)
 • 1 nocleg na promie Amsterdam - Newcastle (w cenie nocleg w kajucie 4 osobowej. Istnieje możliwość dopłaty do kajut 2 osobowych).
 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry,
 • zwiedzanie wg. programu,
Obowiązkowe
 • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe, opłata promowa: ok. 150 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.
 • dopłata do wyżywienia HB: 50 GBP
Opcjonalne
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • dopłata do kajuty 2 osobowej na promie (50 eur/os.)
 • usługa Kup sobie spokój (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi):80 PLN/os.
Zakwaterowanie
 • Hotele na trasie **/*** (pokoje 2,3, osobowe z łazienkami).
 • Na promie kajuty 2 lub 4 osobowe (do wyboru).
Wyżywienie

Śniadania w hotelu. Obiadokolacje w hotelu lub w restauracjach w trakcie zwiedzania.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 13-14 godzin do Amsterdamu. Przeprawa promowa ok. 15 godzin z Amsterdamu do Newcastle. W trakcie przejazdu powrotnego przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

11°
13°
13°
12°

Śr. opady

77mm
66mm
57mm
51mm
52mm
56mm
62mm
73mm
64mm
90mm
87mm
77mm
Dokumenty

Obozy przeznaczone dla osób w wieku 13-19 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą WAŻNEGO DOWODU OSOBISTEGO bądź PASZPORTU. Bez jednego z tych dokumentów nie będziesz mógł pojechać…. A przecież nie może Cię zabraknąć!

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w Szkocji jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.