-
[PLATINUM] Szwajcaria - od St. Gallen do Lauterbrunnen
Szwajcaria

Cena od:
1999 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Platinum
Ilość noclegów3

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
03 - 07.08.2024 r.Platinum
5
Hotel pok. 3os.
1999 PLN
27 - 31.08.2024 r.Platinum
5
Hotel pok. 3os.
1999 PLN
Program ramowy
POLSKA - ST. GALLEN - APPENZELL - LUCERNA - BRIENZ - INTERLAKEN - LAUTERBRUNNEN

Dzień 1 - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg po stronie szwajcarskiej.

Dzień 2 – po śniadaniu przejazd do St. Gallen, miasta położonego we wschodniej części Szwajcarii, pomiędzy jeziorem Bodeńskim i regionem Appenzell. W trakcie spaceru zobaczymy wyjątkową starówkę z przepięknie pomalowanym kamienicami oraz wpisaną na listę dziedzicstwa UNESCO Dzielnicę Klasztorną z jej nawiększym skarbem, biblioteką opacką - słynną na całym świecie i posiadającą w swoich zbiorach ponad tysiącletnie księgi. W dalszej części dnia przejazd do miejscowości Appenzell, gdzie odwiedzimy słynną fabrykę sera Appenzeller, jednego z największych i najsłynniejszych serów w całej Szwajcarii. Najbardziej aromatyczny ser Szwajcarii, od ponad 700 lat produkuje się według starej tradycji. Łagodny, pagórkowaty krajobraz pomiędzy Jeziorem Bodeńskim, a masywem góry Säntis, z łąkami pełnymi świeżej trawy i aromatycznych ziół, to idealna podstawa do powstawania naturalnego mleka surowego, z którego produkuje się ser Appenzeller. Stara sztuka produkcji sera to w regionie Appenzell bardzo ważna, chroniona i pielęgnowana cześć tradycji – razem ze zwyczajami, jak muzyka smyczkowa, granie monetą w misce lub malarstwo ludowe. W czasie wizyty dowiemy się wszystkiego na temat produkcji, odwiedzimy muzeum i będziemy mieli okazję testować ten przysmak. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu przejazd do przepięknie położonej nad brzegiem jeziora Czterech Kantonów Lucerny i zwiedzanie tego niesamowitego miasta. Lucerna to jedno z najpiękniejszych miast Szwajcarii i całej zachodniej Europy - nie przypadkiem odwiedza ją aż 5 milionów turystów rocznie. Góry, jeziora, architektura sięgająca średniowiecza, barokowa sztuka, ślady znanych z historii postaci, wiele kultur pod jednym dachem. Taka właśnie jest Lucerna, w której zobaczymy między innymi: Most Kapliczny - najstarszy most drewniany w Europie, będący symbolem Lucerny, Stare Miasto oraz Mury Miejskie. Po zwiedzaniu przejazd pociągiem z Lucerny do Brienz. Przepiękna trasa wiedzie przez cudowne doliny, nad jeziorami z widokiem na Alpy. W Brienz przesiądziemy się na statek i wypłyniemy w rejs z zachwycającymi widokami na ośnieżone alpejski szczyty oraz m.in wodospad Giessbach i słynną miejscowość na cyplu - Iseltwald. Dopłyniemy do Interlaken. Czas na spacer po tym słynnym ośrodku turystycznym, niesamowicie położonym, pomiędzy dwoma jeziorami Brienz i Thun. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 4 po śniadaniu przejazd do Doliny Lauterbrunnen – miejsca, na którym wzorował się Tolkien, przy tworzeniu krainy Elfów z „Władcy Pierścieni”. Jedno z najpiękniejszych miejsc, nie tylko w Szwajcarii, ale i na świecie. Zachwyca licznymi wodospadami opadającymi ze stromych zboczy w dół doliny (najpiękniejszy i najbardziej znany Staubbachfall). W Dolinie Lauterbrunnen czas wolny, który przeznaczony będzie według Państwa uznania.

Opcje zwiedzania (dla chętnych):

Wjazd na Schilthorn – szczyt mierzący 2970 m n.p.m.. Birg to środkowa stacja kolejki linowej, między Mürren i Schilthorn, położona ponad 1000 m nad miejscowością. Jest to idealne miejsce dla fanów adrenaliny i obowiązkowy przystanek w drodze na Schilthorn. Najlepiej zacząć od wizyty na tarasie widokowym Skyline Walk, który wysunięty jest ponad zbocza góry i zbudowany jest z kratowanej podłogi, szkła i stali. Oferuje niesamowitą panoramę i widoki na wielką trójkę: Eiger, Munch i Jungfrau, a także ponad 200 innych szwajcarskich szczytów. Latem główną atrakcją jest Thrill Walk, który prowadzi w dół do pionowych ścian imponującego masywu skalnego. Stalowa konstrukcja o długości 200 metrów przylega do skał, po czym skręca pod platformą widokową i kolejką linową i kończy się poniżej stacji kolei linowej. Zawieszona nad przepaścią platforma ma różne sekcje, takie jak: chodnik ze wzmocnionego szkła i stalowej kraty, 9-metrowy most linowy w stylu nepalskim i 8-metrowy tunel zawieszony nad przepaścią, w którym trzeba się czołgać.Jadąc wyżej dotrzemy do górnej stacji kolejki - Piz Gloria – pierwszej na świecie obrotowej restauracji, która w ciągu 45 minut wykonuje pełny obrót. Przy dobrej widoczności można dojrzeć stąd masyw Mont Blanc, czy Czarny Las w Niemczech. Obowiązkowym punktem jest także Bond World 007 oparty na filmie: „W tajnej służbie jej Królewskiej Mości” z Georgem Lazenbym, wcielającym się w rolę Jamesa Bonda. Wycieczka po atrakcji pozwala zwiedzającym zanurzyć się w filmie i odkryć związane z nim ciekawostki, rzucić okiem na oryginalny scenariusz i spróbować swoich umiejętności jako James Bond. Przedstawione są wszystkie kluczowe sceny - od Jamesa umiejętnie rzucającego kapelusz na wieszak w biurze panny Moneypenny po ekscytującą przejażdżkę bobslejową. Szczyt Schilthorn wieńczy pierwsza na świecie Aleja Gwiazd 007, która jest hołdem dla aktorów i współpracowników zaangażowanych w kręcenie filmu. Inne gwiazdy ze świata Jamesa Bonda 007 również znalazły miejsce na Schilthorn! Tablica informacyjna honoruje każdą z osobistości zdjęciem, podpisem i odciskami dłoni ze stali wraz z osobistym przesłaniem. Panele tworzą Walk of Fame 007 na szczycie Schilthorn. (bilet na Schilthorn kosztuje około 150 CHF/os.).

Jungfraujoch TOP of EUROPE - wjazd na Jungfraujoch to wisienka na torcie wizyty w Szwajcarii. Zapierająca dech w piersiach podróż do świata, który zrobi wrażenie na każdym. Przez ponad 100 lat koleje Jungfrau umożliwiają podróż do położonej najwyżej w Europie stacji kolejowej. Kolej zębata wspina się na wysokość 3454 m n.p.m., do samego serca wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO obszaru Swiss Alps Jungfrau-Aletsch.Lodowate powietrze omiata twarz, śnieg skrzypi pod stopami, a panorama zapiera dech w piersiach: z jednej strony widok na Szwajcarski Mittelland, z drugiej na lodowiec Aletsch z czterotysięcznikami dookoła. Stojąc na Jungfraujoch można to poczuć już od pierwszego kroku. To inny świat! Podróżnicy starożytności, którzy nie potrafili rozwiązać zagadki Sfinksa, zostali uduszeni przez potwora. Odwiedzający tytułową formację skalną na Jungfraujoch nie muszą się tym martwić. I mogą podróżować wygodniej. Ultraszybka winda zabierze Was do obserwatorium - międzynarodowej stacji badawczej. Wspina się na 108 metrów w 25 sekund. Nie musisz robić nic więcej, jak tylko cieszyć się widokiem tam w górze. Im coś jest bardziej ulotne, tym piękniejsze. Dotyczy to zwłaszcza Lodowego Pałacu i jego skarbów. Przewodnicy górscy, za pomocą kilofów i pił, w latach 30. XX wieku stworzyli korytarze i hale. Dziś to artyści tworzą lód – z dużą dozą polotu. (Bilet na Jungfraujoch kosztuje około 200 CHF/os.)

To również czeka na Ciebie podczas wycieczki na JUNGFRAUJOCH - TOP OF EUROPE:

Alpine Sensation - każdego, kto wejdzie do 250-metrowego korytarza między Salą Sfinksa a Lodowym Pałacem, przechodzi dreszcz. Nie tylko ze względu na mroźne temperatury, ale także z powodu poświęceń, jakie ponieśli górnicy, aby stworzyć tory kolejowe na Jungfraujoch. Świadczy o tym 30 tablic pamiątkowych. Muzyka w drodze również przyprawia o gęsią skórkę. Przywraca do życia początki Jungfraubahn wraz z obrazami z czasów wizjonerów turystyki. Nawet jeśli zwiedzający czują się dziś bardziej komfortowo niż górnicy – ​​czują ulgę, gdy pod koniec doświadczenia mogą pozować przed gigantyczną kulą śnieżną i powiedzieć: Udało mi się! Eiger Express - najnowocześniejsza gondola świata. Eiger Express zabierze Cię z Grindelwald do stacji Eiger Glacier w zaledwie 15 minut. Dzięki opcji bezpośredniego transferu będziesz na Jungfraujoch – Top of Europe i na stokach 47 minut szybciej niż wcześniej. Pociąg w górze - wyjątkowa podróż pociągiem we wnętrzu góry. Od 1912 roku kolej Jungfrau jeździ przez góry Eiger i Mönch do najwyżej położonej stacji kolejowej w Europie. Świat czekolady LINDT - założyciel Lindt próbował wszystkiego, aby czekolada smakowała jeszcze lepiej. To wszystko na próżno. Sfrustrowany opuścił fabrykę w piątek wieczorem i zapomniał wyłączyć własnoręcznie zrobioną maszynę do mieszania. Kiedy wrócił w poniedziałek, był oszołomiony. Krucha mieszanka cukru i kakao zamieniła się w delikatnie topiący się krem. Lindt spróbował i wydawało się, że to raj. Odwiedzający Lindt Swiss Chocolate Heaven przeżywają ten kluczowy moment. Obracają maszynę miksującą Lindt, uczą się od wirtualnego Lindta Maître Chocolatier, jak powstaje tabliczka czekolady i odkrywają przysmaki w sklepie. Spacer w chmurach - do najwyżej położonej chaty z obsługą w Szwajcarii - Mönchsjochhütte, można dostać się z Jungfraujoch oznakowaną ścieżką w 45 minut. Szlak prowadzi przez alpejski świat lodowców, pośród wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Alp Szwajcarskich Jungfrau-Aletsch. Chata oferuje zapierający dech w piersiach widok na środkową i wschodnią Szwajcarię oraz na góry Wallis. Jest punktem wyjścia wycieczek przez cały rok. Nie mniej imponujące jest codzienne życie na wysokości 3650 metrów nad poziomem morza. Nawet najbardziej prozaiczne zadania wymagają tutaj specjalnego rozwiązania. Mycie odbywa się stopioną wodą z 3000-litrowego zbiornika; dozorca dostaje jedzenie i napoje od Jungfraujoch na skuterze śnieżnym. Kino 360 stopni - czasami na Jungfraujoch nie widać gór za chmurami. Nie ma to jednak nic wspólnego ze złą pogodą, wręcz przeciwnie. Chmury są fascynujące. Kto nie marzył o zanurzeniu się w tym miękkim bawełnianym cudzie? Umożliwia to film panoramiczny Jungfrau. Zapewnia 360-stopniową panoramę górskiego świata, której nigdy nie można zobaczyć inaczej – 365 dni w roku. Zwiedzający ścigają się z kamerą przez chmury, zapadają w szczeliny lodowe lub wpadają w sterty śniegu. I to niezależnie od tego, jaka jest teraz pogoda. Grindelwald terminal - najnowocześniejszy terminal, z bezpośrednim połączeniem kolejowym w Grindelwald, jest sercem V-Cableway. Tu startuje gondola Eiger Express na lodowiec Eiger oraz gondola napowietrzna do Männlichen. Terminal oferuje również centrum handlowe z najlepszymi międzynarodowymi markami, wysokiej jakości szwajcarskimi produktami oraz sklep sportowy. Osoby, które nie wybiorą powyższych atrakcji będą miały możliwość zobaczyć przepiękne miejscowości Grindewald i Lauterbrunnen z wodospadem Staubbachfall.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godiznach wieczornych.

Dzień 5 przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Pomimo, że internet w Szwajcarii działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi.

Świadczenia
W cenie
 • 3 noclegi (hotel***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem PLATINUM FUNCLUB (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota / przewodnika,
 • 3 śniadania BB.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu - 200 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 70 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,
 • dodatkowe atrakcje - np. Jungfraujoch -200 CHF/os, lub Schilthorn 150 CHF/os.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport PLATINUM to:

 • Powiększone odstępy między rzędami - 40 cm więcej od standardowych.
 • Rozkładane fotele z wysuwanymi podnóżkami.
 • Maksymalnie 40 pasażerów w autokarze.
 • Port USB oraz gniazdko elektryczne (przy każdym fotelu).
 • Ekskluzywne wnętrze autokaru (zaprojektowane tylko i wyłącznie dla naszych pasażerów).

Orientacyjne godziny powrotu: Gliwice 7:00 – 9:00; Katowice 7:00 – 9:00; Kraków 8:00 – 10:00; Łódź 10:00 – 12:00; Warszawa 12:00 – 14:00; Wrocław 5:00 – 7:00; Poznań 7:00 – 9:00

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

03.08.2024 - 07.08.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
02.08.2024 r.Piątek21:05250 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
03.08.2024 r.Sobota10:050 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
03.08.2024 r.Sobota04:5080 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
03.08.2024 r.Sobota03:05150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
02.08.2024 r.Piątek23:05250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
02.08.2024 r.Piątek21:35250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
03.08.2024 r.Sobota02:50160 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
03.08.2024 r.Sobota08:05200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
03.08.2024 r.Sobota02:45170 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
03.08.2024 r.Sobota01:05200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
03.08.2024 r.Sobota10:500 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
03.08.2024 r.Sobota02:05170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
03.08.2024 r.Sobota03:35100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
03.08.2024 r.Sobota01:05250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
03.08.2024 r.Sobota06:0050 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
03.08.2024 r.Sobota01:05200 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
03.08.2024 r.Sobota09:200 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
03.08.2024 r.Sobota06:3050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
03.08.2024 r.Sobota08:50150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
03.08.2024 r.Sobota02:05100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
03.08.2024 r.Sobota03:15150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
02.08.2024 r.Piątek21:45200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
03.08.2024 r.Sobota02:15200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
03.08.2024 r.Sobota07:25200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
02.08.2024 r.Piątek19:55250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
02.08.2024 r.Piątek20:55250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
03.08.2024 r.Sobota03:50150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
02.08.2024 r.Piątek20:25250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
02.08.2024 r.Piątek22:35150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
03.08.2024 r.Sobota03:20150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
02.08.2024 r.Piątek22:35150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
03.08.2024 r.Sobota08:35150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
03.08.2024 r.Sobota05:0550 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
03.08.2024 r.Sobota07:0050 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
02.08.2024 r.Piątek22:20250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
03.08.2024 r.Sobota01:25200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
03.08.2024 r.Sobota02:20250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
03.08.2024 r.Sobota03:35150 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
02.08.2024 r.Piątek23:55250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
03.08.2024 r.Sobota02:05200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
03.08.2024 r.Sobota00:05100 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
03.08.2024 r.Sobota00:50100 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
03.08.2024 r.Sobota08:200 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
02.08.2024 r.Piątek23:05150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
02.08.2024 r.Piątek22:05200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
03.08.2024 r.Sobota06:45200 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie zapewniamy 3 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Platinum

Oferta Platinum to ekskluzywne i innowacyjne podejście do turystyki autokarowej. Najnowocześniejsze autokary w Polsce gwarantują jeszcze większą przestrzeń i wygodę. Dedykowane programy wycieczek i liczne udogodnienia sprawiają, że oferta Platinum to zupełnie nowa jakość. Zacznij swoją podróż platynowym autokarem. Usiądź wygodnie, jeszcze wygodniej. Rozłóż podnóżek i poczuj ten komfort. Włącz swój ulubiony film albo poczytaj wiadomości w internecie. Wieczorem zaśnij spokojnym snem, bo przecież czujesz się tu, jak w łóżku. Obudź się rano i wypij aromatyczną, świeżą kawę z ekspresu. Nie kryj zdziwienia, że tak szybko jesteś u celu. Uśmiechnij się.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć

_W Szwajcarii są aż 4 języki urzędowe- niemiecki, francuski, włoski i retroromański. Poza tym prawie wszyscy Szwajcarzy mówią po angielsku.__

Pięć rzeczy, z którymi kojarzona jest Szwajcaria to czekolada, ser, zegarki, scyzoryki i banki.

Bunkry w Szwajcarii są w stanie pomieścić wszystkich obywateli tego pięknego kraju.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.