promocja 100 pln
[PLATINUM] Szwajcaria i Włochy - Koleje Retyckie i włoski styl
Włochy, Szwajcaria
Cena od:
2499 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Platinum
Ilość noclegów6

Średnia ocena  4.8/5
(5 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
10 - 16.07.2022 r.Platinum
7Brak miejsc
31.07 - 06.08.2022 r.Platinum
7
Hotel pok. 2os.
2599 PLN
21 - 27.08.2022 r.Platinum
7
Hotel pok. 3os.
2499 PLN
11 - 17.09.2022 r.Platinum
7
Hotel pok. 3os.
2499 PLN
Program ramowy

Od 17 lutego 2022 r. zniesione zostają wszystkie dotychczas obowiązujące restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających do Szwajcarii (m.in. zniesienie obowiązku posiadania certyfikatu covidowego lub testu na SARS-CoV-2, zniesienie obowiązku rejestracji przyjazdu za pomocą formularza wjazdowego).

POLSKA - RHEINFALL - ZURYCH - CZERWONY POCIĄG - SANKT MORITZ - TIRANO - MEDIOLAN - BOLONIA - FERRARA - PADWA - WIEDEŃ

Dzień 1 - wyjazd z Polski w godzinach wczesnoporannych, przejazd przez Niemcy i Szwajcarię wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Szwajcarii.

Dzień 2 - po śniadaniu przejazd na Rheinfall (wodospady Renu) – największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. "Mała Niagara" usytuowana jest w pobliżu miejscowości Szafuza, szerokość jego kaskady sięga ponad 150 metrów, a woda spada w dół z wysokości 150 metrów. W ciągu sekundy przepływa tu niemalże 700 tysięcy litrów wody. W okolicy jest też parę punktów widokowych, jeden z nich położony jest tuż nad przełomem na skale, która zdaje się zanikać na tle kłębiącej się przy spadku wody. Następnie przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie, Bahnhofstrasse.. W programie m.in: Fraumunster, Grossmunster, Buerkliplatz, Bellevue Square, Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. W czasie wolnym będziecie mieli Państwo wybrać się do wybranych przez siebie. Przed zmrokiem zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami. Wieczorem zamieni się ona w dzielnicę rozrywki opanowaną przez kolorową publiczność. Rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Zuryskim. Następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 - po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie w słynnym "czerwonym pociągu". Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Ta maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Z Chur udamy się w panoramiczną podroż do mieniących się lodowcami gór, by zobaczyć słynny, luksusowy kurort Sankt Moritz. St. Moritz to jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich, a jednocześnie z najstarszych kurortów na świecie. Sławę zyskał w połowie XIX wieku. Jak głosi legenda, wcześniej miejscowość świeciła pustkami od jesieni do wiosny. Tylko latem przybywali do miejscowych wód kuracjusze. Zrozpaczony właściciel jednego z hoteli, nie mogąc doliczyć się strat, wpadł na pewien pomysł. Zaproponował grupie odwiedzających go angielskich dżentelmenów układ. Niech przyjadą do St. Moritz także zimą. Jeśli nie będą zadowoleni z pobytu, pokryje wszelkie koszty ich utrzymania z własnej kieszeni bez względu na wysokość wydatków. Podstęp się udał. Dżentelmeni ulegli czarowi ośnieżonej doliny, w której bez przerwy świeci słońce, i opowiedzieli o tym niezwykłym miejscu innym. Po zakończeniu wizyty w zimowej stolicy Szwajcarii zjedziemy pociągiem w dół do włoskiego Tirano. Miejscowość stała się ważnym miejscem tranzytowym dzięki Kolejom Retyckim, które linie łączącą je z Chur uruchomiły w 1908 r. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Lombardii.

Dzień 4 - po śniadaniu przejazd do Mediolanu, który został założony przez Celtów w 600 roku pne. Rzymianie nazwali miasto Mediolanum, czyli śródziemnomorskie w języku łacińskim. Mediolan jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. W programie zwiedzania m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Czas wolny na spokojny spacer po Mediolanie. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicy Modeny.

Dzień 5 - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Z Bolonią wiąże się jeden z zabawniejszych sekretów włoskich. Dotyczy on głównego zabytku miasta, Fontana del Nettuno, zwanego przez mieszkańców il Gigante. Autor pomnika, Jean de Boulogne, zwany Giambologną, chciał obdarzyć Neptuna o wiele bujniejszym przyrodzeniem, na co oczywiście nie zgodził się Kościół. Artysta dostosował się do próśb swego zleceniodawcy, kardynała Karola Boromeusza, ale też nie chciał umniejszać rzymskiemu bogu wody chmur i deszczu. Sprawił więc, że kciuk Neptuna widziany z określonej perspektywy wygląda jak penis we wzwodzie :) W godzinach popołudniowych przejazd do Ferrary. W programie zwiedzania m.in.: zamek Castello Estense, średniowieczny uniwersytet, pałace renesansowe Palazzo dei Diamanti, Casa Romei, Palazzo Schifanoia, niezapomniana starówka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 - po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, Prato Della Valle, Uniwersytet. Po krótkim czasie wolnym wyjazd w drogę powrotną do Polski. W godzinach wieczornych przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Udine.

Dzień 7 - po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Polski. W godzinach popołudniowych krótka przerwa w Wiedniu (około 2 godziny). W tym czasie przejazd Ringstrasse, podczas którego z pokładu autokaru będzie można podziwiać między innymi Uranię, Muzeum Sztuki Użytkowej, park Miejski, Operę, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, czy budynek Giełdy. Czas wolny w okolicy Katedry św. Szczepana, podczas którego we własnym zakresie będzie można wybrać się na sznycla i kawę po wiedeńsku. Wyjazd w dalszą drogę do Polski. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.

Świadczenia
W cenie
 •   2 noclegi (hotel *** - pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami) z HB (śniadania i  obiadokolacje),
 •   1 nocleg (hotel ***, pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami z HB (śniadania i obiadokolacje) na północy Włoch,
 •   1 nocleg (hotel ***, pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami z HB (śniadania i obiadokolacje) w okolicy Modeny,
 •   1 nocleg (hotel ***, pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami z HB (śniadania i obiadokolacje) w okolicy Padwy,
 •   1 nocleg (hotel ***, pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami z HB (śniadania i obiadokolacje) w okolicy Udine,
 •   zwiedzanie według programu,
 •   transport autokarem PLATINUM,
 •   opiekę pilota / przewodnika,
 •   wyżywienie zgodnie z programem.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 90 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne: 160 CHF i 70 EUR/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 150 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach ***  położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy w kierunku Szwajcarii. Powrót przez Austrię i Czechy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w późnych godzinach wieczornych.

Transport PLATINUM to:

 • Większa przestrzeń (odstępy między rzędami wynoszą 1,1 m zamiast 78 cm).
 • Wygodniejsze fotele.
 • Mniejsza ilość współpasażerów.
 • Dostęp do Wi-Fi (na terenie Polski).
 • Port USB oraz gniazdko elektryczne (przy każdym fotelu).
 • Ekspres ciśnieniowy na pokładzie (zawsze pachnąca i aromatyczna kawa).
 • Ekskluzywne wnętrze autokaru (zaprojektowane tylko i wyłącznie dla naszych pasażerów).

✅ #OdDrzwiDoDrzwi obejmuje rezerwacje, gdzie dopłata do miasta wyjazdowego wynosi minimum 200 PLN ✅ wyjazd na imprezę realizowany jest minibusem z miejsca zbiórki w wybranym mieście wyjazdowym ✅ na zakończenie imprezy minibus odwozi uczestników pod wskazany w umowie adres, pod warunkiem, że adres ten mieści się w limicie 30 km od wykupionego miasta wyjazdowego ✅ #OdDrzwiDoDrzwi nie jest dodatkowo płatne ✅ #OdDrzwiDoDrzwi realizowane jest bez względu na godzinę powrotu autokaru

10.07.2022 - 16.07.2022
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
09.07.2022 r.Sobota17:05250 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
09.07.2022 r.Sobota23:50200 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
09.07.2022 r.Sobota22:55150 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
10.07.2022 r.Niedziela06:400 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
10.07.2022 r.Niedziela03:5080 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
09.07.2022 r.Sobota22:35150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
09.07.2022 r.Sobota22:45150 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
09.07.2022 r.Sobota21:20200 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
09.07.2022 r.Sobota23:35150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
09.07.2022 r.Sobota18:55250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota18:00250 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
10.07.2022 r.Niedziela02:05160 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
10.07.2022 r.Niedziela03:40150 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
10.07.2022 r.Niedziela00:20100 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
09.07.2022 r.Sobota22:30170 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
10.07.2022 r.Niedziela01:35100 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
09.07.2022 r.Sobota21:15200 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
09.07.2022 r.Sobota23:05150 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
10.07.2022 r.Niedziela00:25150 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
10.07.2022 r.Niedziela00:35200 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
09.07.2022 r.Sobota22:50200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
10.07.2022 r.Niedziela07:100 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
10.07.2022 r.Niedziela00:15150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
10.07.2022 r.Niedziela01:20170 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
09.07.2022 r.Sobota22:05200 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
10.07.2022 r.Niedziela02:25170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
09.07.2022 r.Sobota23:35100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
09.07.2022 r.Sobota19:50250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
10.07.2022 r.Niedziela02:05100 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
10.07.2022 r.Niedziela00:05200 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
10.07.2022 r.Niedziela01:30150 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
10.07.2022 r.Niedziela05:250 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
10.07.2022 r.Niedziela02:3050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
10.07.2022 r.Niedziela04:25100 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
10.07.2022 r.Niedziela03:35100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
09.07.2022 r.Sobota22:20100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
09.07.2022 r.Sobota23:00150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
09.07.2022 r.Sobota17:45200 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
09.07.2022 r.Sobota19:05100 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
09.07.2022 r.Sobota22:00200 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
10.07.2022 r.Niedziela03:25100 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
10.07.2022 r.Niedziela02:55150 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
10.07.2022 r.Niedziela00:20100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
10.07.2022 r.Niedziela00:20100 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
09.07.2022 r.Sobota15:55250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
09.07.2022 r.Sobota16:55250 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
10.07.2022 r.Niedziela02:50150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
09.07.2022 r.Sobota16:25250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
09.07.2022 r.Sobota18:35150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
10.07.2022 r.Niedziela00:45150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
09.07.2022 r.Sobota22:35150 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
10.07.2022 r.Niedziela00:00150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
09.07.2022 r.Sobota18:35150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
10.07.2022 r.Niedziela04:10100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
10.07.2022 r.Niedziela01:20100 PLN
Pszczyna kier. Katowice
Stacja paliw ORLEN, ul. Górnośląska 42
10.07.2022 r.Niedziela00:20200 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
10.07.2022 r.Niedziela03:000 PLN
Rybnik kier. Gliwice
Stacja paliw AMIC, Wodzisławska 181
10.07.2022 r.Niedziela01:10170 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
09.07.2022 r.Sobota21:05200 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
09.07.2022 r.Sobota18:50250 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
09.07.2022 r.Sobota18:25250 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota20:15250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
09.07.2022 r.Sobota21:10200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota21:05250 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
10.07.2022 r.Niedziela01:05100 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
09.07.2022 r.Sobota23:35150 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
09.07.2022 r.Sobota21:45200 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
09.07.2022 r.Sobota22:05200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
09.07.2022 r.Sobota19:45250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
09.07.2022 r.Sobota22:05200 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota23:05150 PLN
Tychy kier. Katowice
Stacja paliw BP, ul Przemysłowa 48
10.07.2022 r.Niedziela00:35150 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota22:05150 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
09.07.2022 r.Sobota20:05100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
09.07.2022 r.Sobota23:35100 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
09.07.2022 r.Sobota20:50100 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
09.07.2022 r.Sobota20:50200 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
10.07.2022 r.Niedziela01:00200 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
10.07.2022 r.Niedziela04:250 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
09.07.2022 r.Sobota19:05150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
09.07.2022 r.Sobota18:05200 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
10.07.2022 r.Niedziela02:55150 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
10.07.2022 r.Niedziela02:25150 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
09.07.2022 r.Sobota23:45150 PLN
Żywiec
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota23:20250 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie zapewniamy 6 śniadań i 6 obiadokolacji. Obiadokolacje 2-daniowe, serwowane do stołu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Platinum

Oferta Platinum to ekskluzywne i innowacyjne podejście do turystyki autokarowej. Najnowocześniejsze autokary w Polsce gwarantują jeszcze większą przestrzeń i wygodę. Dedykowane programy wycieczek i liczne udogodnienia sprawiają, że oferta Platinum to zupełnie nowa jakość. Zacznij swoją podróż platynowym autokarem. Usiądź wygodnie, jeszcze wygodniej. Rozłóż podnóżek i poczuj ten komfort. Włącz swój ulubiony film albo poczytaj wiadomości w internecie. Wieczorem zaśnij spokojnym snem, bo przecież czujesz się tu, jak w łóżku. Obudź się rano i wypij aromatyczną, świeżą kawę z ekspresu. Nie kryj zdziwienia, że tak szybko jesteś u celu. Uśmiechnij się.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opinie

Średnia ocen:  
 5 opinii

19.07.2021 r.  przez Jola

Szwajcaria i Włochy - to doskonały wybór!!! Wszystko na najwyższym poziomie, urzekające krajobrazy!!! Program w pełni zrealizowany dzięki wspaniałemu pilotowi Panu Bartkowi. Prawdziwy pasjonat, podróżnik. Ogromna wiedza, doskonały przekaz, duże zaangażowanie, wysoka kultura osobista pilota, oraz praca kierowców, wszystko to, wpływa na bardzo zadawalający efekt wycieczki. To mój kolejny wyjazd z biurem Funclub i w przyszłości również zamierzam korzystać z oferty tego biura. Dziękuję i szczerze Polecam !!!

5/5

28.10.2019 r.  przez Włodek i Małgorzata z Poznania

Wyjazd od 24.09 - 30.09. Ocena bardzo dobra, świetny pilot p.Bartek (znakomita wiedza i pamięć). Wspaniali panowie kierujący tym fajnym pojazdem. Dobry program, chociaż zawsze pozostaje niedosyt ( szkoda że w programie nie ma galerii malarstwa lub muzeum - ilość wolnego czasu nie pozwala na samodzielne wejście). Piękna Szwajcaria, dobre hotele, oprócz tego jedynego ( katastrofa - brudne naczynia i niechlujne pokoje oraz lekceważenie gości - o posiłku nie wspominam ! ) Przestrzegam przed: HOTEL VILLA ISABELLA W STIGLIANO. Szkoda również, że nie było noclegu w okolicach jeziora Como. Bardzo podobały się nam sympatyczne i profesjonalne przewodniczki oprowadzające po włoskich miastach. BARDZO POLECAMY.

5/5

20.09.2019 r.  przez Władysław +Elżbieta

Byliśmy na wycieczce we wrześniu. Najlepsze wrażenia ze Szwajcarii. Wodospad i czerwony pociąg to super hit. Widoki zapierają dech w piersiach. Ciekawy program i dobre tempo wycieczki. Pilot Bartek zasługuje na wielkie uznanie za wiedzę, humor i stworzenie wspaniałej atmosfery. Super pilot. Organizacja tak długich przejazdów platynowym autokarem to super pomysł. Niestety wynajęcie ciasnego, niewygodnego busa z gburowatym (delikatnie nazywając tego pana) kierowcą (zamiana w Łodzi) na trasę Gliwice-Warszawa to jakiś horror -proponuję dyrekcji na przekonanie się o komforcie takiej eskapady. Dlatego za transport mimo "platyny" tylko trzy gwiazdki. Polecam gorąco tę imprezę.

5/5

08.07.2019 r.  przez Barbara

Byłam w Szwajcarii w czerwcu. Wycieczka bardzo udana, przejazd autokarem platinum nie męczy. Jedyny mankament to hotel pod Padwą, było brudno. Przewodniczka Pani Ania super.

5/5

06.01.2019 r.  przez Marta i Karol

Wrażenie ze Szwajcarii najlepsze. Pociąg w Alpach to super hit. Widoki zapierają dech w piersiach. Jak oni to zrobili to jest szok. Wjazd do tunelu w górze i potem te widoki. Ciekawy program i dobre tempo wycieczki. Nie goniliśmy nigdzie na łeb na szyję. Był czas na kawkę i pogaduchy we Włoszech. Najlepszą decyzją był wybór platynowego autokaru. Super wygodnie, nogi nie cierpły i dużo miejsca. To najlepszy autoakar na zwiedzanie. Funclub pomyślcie żeby tylko platynowymi robić zwiedzanie. Cała nasza grupa były super zadowolona. Polecam Szwajcarię.

4/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.