Skarby Italii
Włochy, Neapol
Rabat do 7%
930 PLN
Cena od: 999 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Średnia ocena  4.7/5
(86 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
06 - 13.04.2019 r.
Hotel pok. 2os.
1049976 PLN
27.04 - 04.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
13491255 PLN
18 - 25.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
13491255 PLN
15 - 22.06.2019 r.
Hotel pok. 2os.
11991115 PLN
Program ramowy

1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień (niedziela) - w godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Montecattini, zakwaterowanie w hotelu,obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień (poniedziałek) - po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Po zwiedzaniu przejazd na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja,nocleg w okolicach Rzymu.

4 dzień (wtorek) - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Po zwiedzaniu, przejazd do hotelu, obiadokolacja,nocleg.

5 dzień (środa) – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Neapolu – stolicy południa Włoch. W programie spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy: dzielnicę Santa Lucia, Plac Municipio z Palazzo Reale, Castel Nuovo, Galerię Umberto I i Castel dell'Ovo. Następnie wyjazd do Monte Cassino. Miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzą Państwo cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Po zwiedzaniu, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (czwartek) - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIIIw. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Kolejno zobaczą Państwo Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji.

7 dzień (piątek) - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto (tramwaj/taksówka wodna) słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, następnie spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Wyjazd do Polski.

8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Świadczenia
W cenie
 •   Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 •   5 noclegów w hotelach ***
 •   5 śniadań,
 •   zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Florencji,  Pizy, Rzymu i Watykanu,  Neapolu, Monte Cassino, Asyżu, Wenecji,
 •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 •   opieka pilota i przewodników.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL,NW : 50 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe (ok. 15 euro), opłaty klimatyczne, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 105 EUR/os.,(kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach *** : 1 nocleg w okolicach Montecatini Terme lub okolicy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych (według wyboru) z łazienkami.

Wyżywienie

W cenie 5 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie 50 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest w PLN.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 15:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. W podanej kwocie nie uwzględniono, między innymi biletów wstępu do Koloseum w Rzymie - bilet 15 euro. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.Kwota w zależności od takich czynników jak liczba osób oraz ceny wjazdówek do miast może zmniejszyć się lub wzrosnąć średnio o 10%.

Opinie

Średnia ocen:  
 86 opinii

10.10.2018 r.  przez Anna P

Bardzo udana wycieczka. Podziw dla Pilotki i dla Kierowców. Hotele super standard, wygodne i w dobrej lokalizacji. Zwiedzanie intensywne, ale zdecydowanie warto. Przewodnicy pełen profesionalizm, na zakończenie udało się również pojechać do dużego marketu by kupić w dobrej cenie trochę pamiątek w postaci wina, serów, makaronów :) Polecam. Jak ktoś nigdy nie był we Włoszech to rzeczywiście ma najważniejsze miejsca w tym programie. Byłam we Włoszech 4 razy ale ta wycieczka mnie urzekła.

5/5

09.10.2018 r.  przez Dariusz

polecam mega wycieczka

5/5

05.10.2018 r.  przez Sławek

Byłem na tej wycieczce, pilotką była Pani Iga. Jestem zadowolony na 100 %.

5/5

27.09.2018 r.  przez Dorota Polewa

Byłam na wycieczec Skarby Italii 01-08.09.3018.Wycieczka udana.pilotka Ania ogromna wiedza.pełny profesjonalizm. Wada noclegi w odległych od zwiedzanych miast miejscowościach.Fatalny Hotel pod Rzymem maleńkie pokoiku .wyżywienie bardzo, bardzo skromne.Seniorzy sami taszczli ciężkie walizki po stromych schodach na I piętro do recepcji.

5/5

21.08.2018 r.  przez Małgorzata

Zacznę od minusów wyjazdu 11-18.08.2018 którym był autokar, jeśli tak ma wyglądać oferta LUX to jest ona przerażająca. 65 osób, odległości między rzędami mniej więcej 80 cm, to był autokar na trasę jakieś 1900 km, dla dorosłych osób. Sama wycieczka była bardzo bogata w program, a miejsca zachwycające. Pani Wiola, pilotka prezentuje pełen profesjonalizm i dzięki niej będę wspominać wycieczkę mimo wszystko za bardzo udaną. Na podziękowania zasługują również sami kierowcy , Pan Boguś i Pan Marcin, których określam mianem "Mistrzów kierownicy".

4.2/5

21.08.2018 r.  przez Tomek

Super super s

5/5

19.08.2018 r.  przez Agnieszka z Krakowa

Wycieczka „Skarby Italii: 11.08.2018-18.08.2018 była niesamowita, pełna niezapomnianych wrażeń. Dzięki profesjonalizmowi i wiedzy pani pilot Wioli wiele się nauczyłam i dowiedziałam o tym pięknym kraju. Pani pilot zawsze służyła pomocom i była bardzo uprzejma co jest ważne szczególnie dla osoby która jest w danym kraju po raz pierwszy.
Ukłony i ogromny szacunek dla panów kierowców Bogdana i Marcina którzy profesjonalnie i bezpiecznie przemierzali Włochy co moim skromnym zdaniem nie jest łatwe. Dzięki ich doświadczeniu nadrobiliśmy prawie dwugodzinne opóźnienie jakie było kiedy czekałam na autokar w Gliwicach. Autokar jakim jechaliśmy był jedyną niedogodnością w tej wycieczce. Małe odstępy między siedzeniami oraz niedziałające podnóżki wpływały na komfort podróży (duże autokary funclubu są bardziej komfortowe). Przewodnicy jakich mieliśmy w każdym z miejsc byli pasjonatami którzy w sposób bardzo ciekawy opowiadali o odwiedzanych miejscach. Pragnę bardzo podziękować zespołowi (pani pilot i panom kierowcom) za tak udany wyjazd.

4.8/5

18.08.2018 r.  przez Monika Majchrzak

Dzisiaj wróciłam z wycieczki Skarby Italii. Naprawdę bardzo mi się podobało. Dużo zwiedzania i dużo wiadomości. Autokar nowy i wygodny. Hotele i pokoje dobre, dwa z nich posiadały basen. Wyżywienie w miarę. Serdeczne pozdrowienia dla p. Wioli - najlepszej pilotki :) Bardzo POLECAM tą wycieczkę innym.

4.8/5

01.08.2018 r.  przez Lucyna Podlaszewska

Byłam parę lat temu na wycieczce "Skarby Italii".Polecam, piękna wycieczka, piękna Italia !!!

5/5

26.07.2018 r.  przez Małgorzata Michowska

Gosia i Sylwek Na wycieczce Skarby Italii byliśmy 16-23-06-2018. Wycieczka wspaniała, po pierwsze mieliśmy cudowną pogodę, po drugie profesjonalną zawsze radosną i przemiłą pilot Panią Olę, po trzecie bardzo fajną grupę i po czwarte komfortowy autokar z sympatycznymi kierowcami. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyliśmy i w jaki sposób wycieczka była zorganizowana. Serdeczne pozdrowienia dla Pani Oli, oraz wszystkich uczestników. Jeszce raz dziękujemy Funclub za cudowne wakacje.

4.8/5

1 z 9

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.