Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018

Przepiękne Włochy Północne

Włochy
Cena od:
1049 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Średnia ocena  4.7/5
(13 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
06 - 13.10.2018 r.
Hotel pok. 2os.
1049 PLN

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 5 noclegów w hotelach***,
 • 5 śniadań,
 • zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Como, zwiedzanie Mediolanu, zwiedzanie Riomaggiore i Monterosso, zwiedzanie Cinque Terre, zwiedzanie Werony, zwiedzanie Padwy, zwiedzanie Genui, zwiedzanie Wenecji
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota i przewodników.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB - 50 euro/os (płatne w autokarze) lub 240 pln przy rezerwacji w Polsce
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast, opłaty lokalne oraz miejscowi przewodnicy około 105 euro/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 pln/os.

Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. 1 nocleg w okolicach Como, 1 nocleg w okolicy Genui, 1 nocleg w okolicach Werony, 2 noclegi w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Program ramowy

1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski.

2 dzień (niedziela) - w godzinach popołudniowych przyjazd na nocleg do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień (poniedziałek) - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd nad jezioro Como. Swego czasu Madonna wpadała tu w odwiedziny do Gianniego Versace, a teraz Brad Pitt chętnie odwiedza swojego przyjaciela George'a Clooneya. Como to porośnięty palmami raj na ziemi. W programie: spacer po centrum, wjazd kolejką na punkt widokowy Brunate, rejs statkiem do miejscowości Bellagio - perły jeziora Como, powrót autokarem do Como trasą widokową. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (wtorek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mediolanu. W programie m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco to najsłynniejsze zabytki stolicy włoskiego biznesu. Przejazd do Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (środa) - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do parku narodowego Cinque Terre i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia. Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociagiem lub statkiem (przepłynięcie statkiem uzależnione jest od pogody) do Monterosso i Riomaggiore, znanego z wielu cudownych pocztówek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony.

6 dzień (czwartek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Szekspira - "Romeo i Julia". Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W trakcie zwiedzania planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Następnie przejazd do Padwy, urlokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożwywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji na obiadokolację i nocleg.

7 dzień (piątek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Wenecji. Tym razem chcemy zaproponować Państwu zwiedzanie Wenecji inaczej: wycieczka statkiem na wyspy Laguny Weneckiej - słynące z pięknych zabytków i hut szkła Murano, znane z bajecznie kolorowych domków i wyrobu koronek Burano oraz mało znaną, ale przepiękną i bogatą w zabytki wyspy San Francesco del Deserto oraz spacer po mało znanych dzielnicach Wenecji, z dala od tłumów turystów. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Jest możliwość również skorzystania ze standardowego programu zwiedzania w Wenecji i dołączenia do grupy "Skarby Italii".

8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Wyżywienie

W cenie 5 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie 50 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest do sumy rezerwacji w PLN.

Pozostałe informacje

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opłata dodatkowa za realizację kosztów programu (m. in. za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników) zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki.

Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osób realizujących program oraz od aktualnych cenników wjazdówek do miast.

Koszty uczestnictwa w programie mogą się zmniejszyć lub zwiększyć średnio o około 10%.

Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 105 euro na bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdówki do miast oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. Pilot rozlicza się ze wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 17:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 13 opinii

26.08.2018 r.  przez Dorota

Trasa i program wycieczki - przepiękne! Dobrze ułożony program gdyż naprzemienne jest zwiedzanie miast, zabytków architektury i historii z rejsami, zwiedzaniem miasteczek i cudów przyrody. Jedyna uwaga - po finalnym zwiedzaniu Wenecji i wysp od razu powrót do kraju, bez możliwości "ogarnięcia się" i przebrania... Pozostaje oczywiście niedosyt po zwiedzanych miejscach...

5/5

11.05.2018 r.  przez Magda

To był cudowny weekend majowy. Polecam ten program dla osób zakochanych we Włoszech. Zakochacie się jeszcze bardziej! Dopracowany program, organizacyjnie wszystko na najwyższym poziomie.

4.2/5

06.05.2018 r.  przez Ania

Wszystko na ocenę bardzo dobrą.Do tej pory podróżowaliśmy z Itaką (24 lata),ale zamieniamy je na Fanclub. Bez stesu, wygodnie,profesjonlanie.Dziękujmy za bezpieczną podróż.

5/5

14.05.2017 r.  przez Marta i Zbigniew Urlik

Z Funclubem byliśmy już piąty raz. Było cudownie, a to za sprawą naszej wspaniałej pilotki Violi, która potrafiła stworzyć niepowtarzalną atmosferę dzięki, której przepiękne Włochy były jeszcze piękniejsze. Hotele na medal. Wyżywienie nas mile zaskoczyło. Profesjonalizm zarówno pilotki jak i Panów kierowców na najwyższym poziomie. Czekamy na kolejne oferty i na pewno do zobaczenia za rok.

5/5

08.05.2017 r.  przez T.S

Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo udany wyjazd do Włoch. Fantastyczna Pilotka - Wiola i załoga autokaru A 20. Niesamowite wrażenia i wszystko dograne na ostatni guzik. Bardzo duża pochwała należy się funclubowi również za organizacje i hotele - pełen luksus i zero zastrzeżeń.

5/5

09.09.2016 r.  przez Agnieszka

Program wycieczki "Przepiękne Włochy Pn." przepięknie ułożony. Pół na pół - zwiedzanie przepięknych miast i przepięknych krajobrazów. Szkoda tylko, że przewodniczka Aneta nie przysłała/ zamieściła na fb obiecanych grupowych zdjęć z przepięknych miejsc.

4/5

21.07.2016 r.  przez Tomasz Gaj

Wycieczka "Przepiękne Włochy Północne" to wyjątkowy wyjazd. Wrażenia przytłaczają. Kolejność zwiedzania też nie jest przypadkowa. Program wyjątkowo przemyślany. Jedźcie z Funclub-em.

5/5

27.08.2015 r.  przez W.

Wycieczka fantastyczna, a Pani Maria - nasza pilotka przewspaniała! Dziękuję za piękne chwile, bogaty i naprawdę ciekawy program, rzetelność, świetną organizację, dbanie o uczestników, bezpieczną podróż (ukłony dla Panów Kierowców Grzegorza i Janusza). Polecam tę wycieczkę i biuro jeszcze niezdecydowanym.

5/5

26.08.2015 r.  przez Janka i Marek

Witamy! Byliśmy uczestnikami wycieczki "Przepiękne Włochy Północne" w terminie 15.08. do 22.08. Chcielibyśmy przesłać podziękowania za rewelacyjny program, wszystko odbyło się według planu.Miejsca, w których byliśmy - CUDOWNE!Trzeba to zobaczyć na własne oczy, zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci. Szczególne uznanie należy się Pani Marii, która była pilotem na tej imprezie.Widać że praca, którą wykonuje, to Jej pasja!Podczas przejazdów autokarem do kolejnych miejsc, Pani Maria tak wspaniale opowiadała o historii, zwyczajach,kuchni włoskiej,operze i wielu innych rzeczach związanych z regionem, który zwiedzaliśmy, że słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem.Ma przeogromną wiedzę i umie ją wspaniale przekazać.Poza tym wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i za to bardzo Pani Marii dziękujemy!Nawet pogodę dla nas "wyczarowała" w dniu, kiedy zwiedzaliśmy Cinque Terre.Wzburzone morze się uspokoiło i mogliśmy odbyć cudowne rejsy stateczkami z Riomaggiore do Vernazzy i do Monterosso.Widoki z morza na wybrzeże Ligurii - BEZCENNE! Dziękujemy Pani Marii za uśmiech i miłą atmosferę, którą stworzyła od pierwszej chwili. Polecamy tą imprezę, wyjazd był bardzo udany. Pozdrawiamy Janka i Marek z Poznania

5/5

07.05.2015 r.  przez basiawaw

Wróciłam właśnie z wycieczki Przepiękne Włochy Północne. Ta wycieczka to mistrzostwo świata! Jestem absolutnie zachwycona programem i magicznymi miejscami (np. Portofino, Cinque Terre, jezioro Como), które zwiedziłam. Wycieczka świetnie zaplanowana, każda chwila była czymś zapełniona w sposób bardzo interesujący. Można zakochać się w przepięknych krajobrazach Ligurii. Do Włoch zawsze chętnie wracam nawet w te same miejsca. Touroperator niezwykle mile mnie zaskoczył, bowiem z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Fanclub to Biuro, które bardzo dba o klienta – wygodne i czyste hotele, z dobrym wyżywieniem i coś czego brak innym biurom – własna baza transportowa (nowe autokary wysokiej klasy, doskonali kierowcy i autokar docelowy, bez przesiadek). To rzadkość na rynku turystycznym, bo większość biur oszczędza na transporcie. Wiem coś na ten temat, bo to była moja 18 wycieczka objazdowa, a podróżowałam z wieloma biurami. Czuję się dowartościowana, że zadbano o mój komfort podróży. Bardzo dziękuję Panom Lechowi i Tomaszowi – kierowcom A4 za bezpieczną i profesjonalną jazdę. Żałuję, że tak późno odnalazłam w necie Biuro Fanclub, którego pozostanę klientką dopóki zdrowie pozwoli podróżować. Już zaplanowałam kolejny wyjazd na wrzesień, a gdzie – oczywiście do Włoch! Z czystym sumieniem polecam każdemu objazdowiczowi Biuro Fanclub

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.