Przepiękne Włochy Północne
Włochy
Rabat do 13%
913 PLN
Cena od: 1049 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Średnia ocena  4.7/5
(16 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
27.04 - 04.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
11991043 PLN
15 - 22.06.2019 r.
Hotel pok. 2os.
11491000 PLN
10 - 17.08.2019 r.
Hotel pok. 2os.
11491000 PLN
05 - 12.10.2019 r.
Hotel pok. 2os.
1049913 PLN

Świadczenia

W cenie
 •   Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 •   5 noclegów w hotelach***,
 •   5 śniadań,
 •   zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Como,  Mediolanu,  Riomaggiore i Monterosso,  Cinque Terre, Werony, Padwy, Genui,  Wenecji,
 •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 •   opieka pilota i przewodników.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NW: 50 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB - 50 EUR/os. (płatne w autokarze) lub 240 PLN przy rezerwacji w Polsce
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast, opłaty lokalne oraz miejscowi przewodnicy około 105 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 pln/os.
Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. 1 nocleg w okolicach Como, 1 nocleg w okolicy Genui, 1 nocleg w okolicach Werony, 2 noclegi w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Program ramowy

1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski.

2 dzień (niedziela) - w godzinach popołudniowych przyjazd na nocleg do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień (poniedziałek) - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd nad jezioro Como. Swego czasu Madonna wpadała tu w odwiedziny do Gianniego Versace, a teraz Brad Pitt chętnie odwiedza swojego przyjaciela George'a Clooneya. Como to porośnięty palmami raj na ziemi. W programie: spacer po centrum, wjazd kolejką na punkt widokowy Brunate, rejs statkiem do miejscowości Bellagio - perły jeziora Como, powrót autokarem do Como trasą widokową. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (wtorek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mediolanu. W programie m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco to najsłynniejsze zabytki stolicy włoskiego biznesu. Przejazd do Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (środa) - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do parku narodowego Cinque Terre i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia. Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociagiem lub statkiem (przepłynięcie statkiem uzależnione jest od pogody) do Monterosso i Riomaggiore, znanego z wielu cudownych pocztówek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony.

6 dzień (czwartek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Szekspira - "Romeo i Julia". Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W trakcie zwiedzania planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Następnie przejazd do Padwy, urlokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożwywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji na obiadokolację i nocleg.

7 dzień (piątek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Wenecji. Tym razem chcemy zaproponować Państwu zwiedzanie Wenecji inaczej: wycieczka statkiem na wyspy Laguny Weneckiej - słynące z pięknych zabytków i hut szkła Murano, znane z bajecznie kolorowych domków i wyrobu koronek Burano oraz mało znaną, ale przepiękną i bogatą w zabytki wyspy San Francesco del Deserto oraz spacer po mało znanych dzielnicach Wenecji, z dala od tłumów turystów. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Jest możliwość również skorzystania ze standardowego programu zwiedzania w Wenecji i dołączenia do grupy "Skarby Italii".

8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Wyżywienie

W cenie 5 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie 50 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest do sumy rezerwacji w PLN.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osób realizujących program oraz od aktualnych cenników wjazdówek do miast. Koszty uczestnictwa w programie mogą się zmniejszyć lub zwiększyć średnio o około 10%.

_Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 17:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Średnia ocen:  
 16 opinii

30.10.2018 r.  przez Katarzyna z Milanówka

Wspaniała wycieczka po północy Włoch w dniach 6-13.10.2018. Dziękuję organizatorom. Serdeczne podziękowania za prowadzenie świetne grupy przez naszego opiekuna Jarka Hryniewicza. Człowiek znający ten kraj i język włoski jak rodowity Włoch. Nadawał klimat tej wycieczce poprzez pyszne poczucie humoru. Podziękowanie dla pani Elmy (cudowna przewodnik, ogromna wiedza), przewodnik Kasi, przewodnik Małgosi oraz trzeciej przewodnik,kłórej imienia niestety nie pamiętam. Zapamiętam ten wyjazd jako wspaniałą ucztę intelektualną, pełną ciętego, humoru na wyżyszych poziomach kultury. Dziękuję Ci, Jarku.

4.2/5

28.10.2018 r.  przez Edyta Dragan

Cudowna wycieczka , szczególnie piękne cinqueteree które podziwia się płynąc taksówką wodną.Widok niezapomniany.Dwa z nich Manarola miasteczko na skałach i Monterroso piękne wypoczynkowe z cudownym morzem niczym lazur na których mieliśmy czas wolny zapadły nam w pamięć na zawsze.Jezioro Como to też perełka jak i miejscowość Bellagio ,niestety pogoda nie dopisała i napewno nie zabaczylismy pełnego uroku tego pięknego miasteczka.Werona , Mediolan oraz Padwa to kolejne punkty tej pięknej wycieczki.A na koniec Wenecja i jej piękne wyspy Murano i Burano.Wrazenia niezapomniane na całe życie.Jedyne czego mozna sie przyczepić to jednego hotelu,warunki słabe nie wspominając juz o kolacji ,jednak widoki na przyszly dzien rekompensuja.Polecam tą wycieczkę niezdecydowanym.

5/5

30.09.2018 r.  przez Dana i Daniel

Wycieczka "Przepiękne Włochy Północne" 11-18.08.2018, to istna perełka w ofercie Funclubu. Wróciliśmy zachwyceni i bardzo,bardzo zadowoleni. Mamy mnóstwo cudownych wrażeń Niezdecydowanych zachęcamy do skorzystania z tej właśnie oferty.Program fantastyczny i w 100% zrealizowany.Rejs po jeziorze Como,niezapomniany, z cudownymi widokami.Cinque Terre wprost ,bajeczne. Wielki plus za całodzienne zwiedzanie Wenecji. Urokliwa wyspa Burano sprawiła,że chętnie wrócilibyśmy tam na dłużej. Pani pilot Monika,zasługuje na szczególne słowa uznania. To fantastyczna, ciepła osoba, z dużą wiedzą i dużym poczuciem humoru. Sprawna organizatorka, bardzo dbająca o swoich turystów. Podziękowania dla bardzo sympatycznych panów kierowców, Piotra i Tomasza z A17, za bardzo bezpieczną i przyjemną podróż. To była nasza nie pierwsza podróż z Funclubem. Zawsze chętnie do Was wracamy i zachęcamy znajomych oraz rodzinę do korzystania z Waszych ofert wczasowych i objazdowych. Czekamy już na 15.10.

5/5

26.08.2018 r.  przez Dorota

Trasa i program wycieczki - przepiękne! Dobrze ułożony program gdyż naprzemienne jest zwiedzanie miast, zabytków architektury i historii z rejsami, zwiedzaniem miasteczek i cudów przyrody. Jedyna uwaga - po finalnym zwiedzaniu Wenecji i wysp od razu powrót do kraju, bez możliwości "ogarnięcia się" i przebrania... Pozostaje oczywiście niedosyt po zwiedzanych miejscach...

5/5

11.05.2018 r.  przez Magda

To był cudowny weekend majowy. Polecam ten program dla osób zakochanych we Włoszech. Zakochacie się jeszcze bardziej! Dopracowany program, organizacyjnie wszystko na najwyższym poziomie.

4.2/5

06.05.2018 r.  przez Ania

Wszystko na ocenę bardzo dobrą.Do tej pory podróżowaliśmy z Itaką (24 lata),ale zamieniamy je na Fanclub. Bez stesu, wygodnie,profesjonlanie.Dziękujmy za bezpieczną podróż.

5/5

14.05.2017 r.  przez Marta i Zbigniew Urlik

Z Funclubem byliśmy już piąty raz. Było cudownie, a to za sprawą naszej wspaniałej pilotki Violi, która potrafiła stworzyć niepowtarzalną atmosferę dzięki, której przepiękne Włochy były jeszcze piękniejsze. Hotele na medal. Wyżywienie nas mile zaskoczyło. Profesjonalizm zarówno pilotki jak i Panów kierowców na najwyższym poziomie. Czekamy na kolejne oferty i na pewno do zobaczenia za rok.

5/5

08.05.2017 r.  przez T.S

Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo udany wyjazd do Włoch. Fantastyczna Pilotka - Wiola i załoga autokaru A 20. Niesamowite wrażenia i wszystko dograne na ostatni guzik. Bardzo duża pochwała należy się funclubowi również za organizacje i hotele - pełen luksus i zero zastrzeżeń.

5/5

09.09.2016 r.  przez Agnieszka

Program wycieczki "Przepiękne Włochy Pn." przepięknie ułożony. Pół na pół - zwiedzanie przepięknych miast i przepięknych krajobrazów. Szkoda tylko, że przewodniczka Aneta nie przysłała/ zamieściła na fb obiecanych grupowych zdjęć z przepięknych miejsc.

4/5

21.07.2016 r.  przez Tomasz Gaj

Wycieczka "Przepiękne Włochy Północne" to wyjątkowy wyjazd. Wrażenia przytłaczają. Kolejność zwiedzania też nie jest przypadkowa. Program wyjątkowo przemyślany. Jedźcie z Funclub-em.

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.