Wypoczynek i Zwiedzanie Włoch LAZIO
Włochy
Cena od:
1699 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  5/5
(1 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
08 - 19.09.2020 r.
12
Hotel pok. 2os.
1699 PLN
21.09 - 02.10.2020 r.
12
Hotel pok. 2os.
1699 PLN
07 - 18.05.2021 r.
12
Hotel pok. 2os.
1899 PLN
10 - 21.06.2021 r.
12
Hotel pok. 2os.
1899 PLN
Hotel

Kompleks Hotel GIULIVO&Village * * * * - położony w bliskiej odległości od plaży w miejscowości  BAIA Domiza około 10 minut spacerem od centrum miasteczka i  około 150 km na południe od Rzymu i zaledwie 80 km od Neapolu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją. Zakwaterowanie w pokojach w hotelu lub w apartamentach. Każdego ranka w restauracji hotelu serwowane są śniadania wzmocnione a wieczorem obiadokolacje serwowane z daniami lokalnymi i międzynarodowymi. Na terenie hotelu znajduje się ogólno dostępny i bezpłatny internet, odkryty basen wokół którego jest  wiele leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Plaża oddalona jest od obiektu w niewielkiej odległości (około 200 metrów).

W BAIA Domiza tętni wakacyjne życie, przy morzu dostępne bary, sklepiki, restauracje. To mała, elegancka i spokojna miejscowość, idealna dla turystów chcących odpocząć w spokoju i zarazem pozwiedzać pobliskie miejscowości. Plaża jest z drobnym powulkanicznym piaskiem. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu, przy plaży w okresie letnim czuwają ratownicy. Pogranicze regionu Lazio i Campanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech, z Baia Domiza wiodą główne szlaki turystyczne Włoch. W pobliżu Monte Cassino, Neapol, Pompeje i Wezuwiusz, Capri czy Sorentto. Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co trzeci dzień, przechowalnia bagażu. Dodatkowo płatne usługi: przy plaży hotelowej 2 leżaki oraz parasol około 4 euro za dzień (w sezonie otwarcia kąpielisk i plaż).

Program ramowy
POLSKA - FLORENCJA - PIZA - BAIA DOMIZA - RZYM - WATYKAN - NEAPOL - POMPEJE - CAPRI - MONTE CASSINO - SIENA - SAN GIMIGNANO - BOLONIA - WENECJA

1 dzień - wyjazd z Polski, nocny przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień - w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Montecattini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych, choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). W XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu - Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę - odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu Giulivo w miejscowości Baia Domiza, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3-9 dzień - wczasy w hotelu Giulivo w Baia Domiza, miejscowości położonej nad Morzem Tyrreńskim, zaledwie 80 km od Neapolu. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

W trakcje pobytu 1 dzień zwiedzania Rzymu oraz Watykanu. Po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność. Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów - dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza - jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dodatkowo istnieje możliwośc udziału w wycieczkach fakultatywnych: Neapol i Pompeje, Lokalna degustacja, Capri, Monte Cassino.

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Z Bolonią wiąże sie jeden z zabawniejszych sekretów włoskich. Dotyczy on głównego zabytku miasta, Fontana del Nettuno, zwanego przez mieszkańców il Gigante. Autor pomnika, Jean de Boulogne, zwany Giambologną, chciał obdarzyć Neptuna o wiele bujniejszym przyrodzeniem, na co oczywiście nie zgodził się Kościół. Artysta dostosował się do próśb swego zleceniodawcy, kardynała Karola Boromeusza, ale też nie chciał umniejszać rzymskiemu bogu wody chmur i deszczu. Sprawił więc, że kciuk Neptuna widziany z określonej perspektywy wygląda jak penis we wzwodzie :) Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Po zwiedzaniu przejazd do Polski.

12 dzień - Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Świadczenia
W cenie
 • Zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3- osobowych,
 • 9 śniadań,
 • 6 noclegów w hotelu GIULIVO * * * *  w  Baia Domiza,
 • 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Florencji,
 • 1 nocleg w hotelu *** w okolicach Bolonii,
 • 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Wenecji,
 • zwiedzanie Włoch wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 70 PLN/ os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy – razem około 110 EUR/ os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • dopłata do 9 obiadokolacji - 90 EUR/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KOSZTY REZYGNACJI + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 80 PLN,
 • rezerwacja miejsce w autokarze: 50 PLN/ os.
 • wycieczki fakultatywne.
Miasta wyjazdowe/ Transport
08.09.2020 - 19.09.2020
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
08.09.2020 r.Wtorek15:15130 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Ujska 12
08.09.2020 r.Wtorek16:05130 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, aleja Wojska Polskiego 263/271 kierunek Katowice
08.09.2020 r.Wtorek21:150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
08.09.2020 r.Wtorek11:45200 PLN
Gdynia
Dworzec PKP, Plac Konstytucji 1
08.09.2020 r.Wtorek11:00200 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
08.09.2020 r.Wtorek23:150 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
08.09.2020 r.Wtorek18:30160 PLN
Gniezno
Stacja Orlen ul. Poznańska 110
08.09.2020 r.Wtorek16:4530 PLN
Gorzów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL, ul Kasprzaka 13
08.09.2020 r.Wtorek15:15150 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
08.09.2020 r.Wtorek13:45160 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
08.09.2020 r.Wtorek15:30100 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
08.09.2020 r.Wtorek22:300 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
08.09.2020 r.Wtorek13:15180 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska 62
08.09.2020 r.Wtorek18:400 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
08.09.2020 r.Wtorek21:10120 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
08.09.2020 r.Wtorek19:45130 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
08.09.2020 r.Wtorek19:050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
08.09.2020 r.Wtorek19:15130 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
08.09.2020 r.Wtorek19:000 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
08.09.2020 r.Wtorek17:30160 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
08.09.2020 r.Wtorek22:150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
08.09.2020 r.Wtorek15:45130 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
08.09.2020 r.Wtorek20:150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
08.09.2020 r.Wtorek19:00130 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
08.09.2020 r.Wtorek17:450 PLN
Rawicz
Stacja paliw Pieprzyk, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
08.09.2020 r.Wtorek19:350 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
08.09.2020 r.Wtorek18:40180 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołłątaja 32
08.09.2020 r.Wtorek12:15180 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
08.09.2020 r.Wtorek13:45180 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
08.09.2020 r.Wtorek14:30150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
08.09.2020 r.Wtorek16:15120 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
08.09.2020 r.Wtorek14:15160 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
08.09.2020 r.Wtorek19:40150 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
08.09.2020 r.Wtorek12:45180 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
08.09.2020 r.Wtorek14:30130 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
08.09.2020 r.Wtorek17:000 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
08.09.2020 r.Wtorek13:15150 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
08.09.2020 r.Wtorek21:000 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
08.09.2020 r.Wtorek17:00160 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
08.09.2020 r.Wtorek16:15130 PLN
Żory
STACJA PALIW AMIC ENERGY, ulica Kościuszki 57
09.09.2020 r.Środa00:000 PLN
Ubezpieczenie

PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KOSZTY REZYGNACJI + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 80 PLN.

• ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)

Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.

• ubezpieczenie KOSZTÓW REZYGNACJI daje możliwość zwrotu wpłaconych kwot na wycieczkę w wyniku udokumentowanego zdarzenia, które uniemożliwia uczestnictwo w wycieczce.

• ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.

Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, koszty rezygnacji 6000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.

szczegóły: https://www.funclub.pl/dokumenty

Wyżywienie

W cenie 9 śniadań oraz 9 obiadokolacji. Serwis HB w Hotelu GIULIVO (2 x dziennie): śniadania kontynentalne (włoskie - słodkie) wzmocnione o  ser i  wędlinę. Obiadokolacja: 1 danie: pasta lub ryż lub zupa lub pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka deser lub owoce.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

multimedia
  Lista odtwarzania
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 105 euro.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych podczas dokonywania rezerwacji i doliczenia ich do ceny imprezy.
Decydując się na zakup wycieczki jeszcze w Polsce ceny są niższe niż na miejscu.
Rezerwacja wycieczek może być dokonana najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy.

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Lokalna degustacja

  W godzinach południowych przejazd na lokalną degustację gdzie czeka na nas degustacja produktów lokalnych, muzyka i zabawa.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, degustacja wina i lokalnych produktów.

  Cena: 100 PLN/os. na miejscu ok. 27 EUR/os.

  Monte Cassino

  Po śniadaniu przejazd do Monte Cassino. Historyczne miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Złożenie kwiatów i zniczy. Powrót do hotelu na obiadokolację.

  W cenie zawarty jest przejazd autokarem, kwiaty i znicze.

  Cena: 100 PLN/os. na miejscu ok. 30 EUR/os.

  Wyspa Capri

  Śniadanie w formie suchego prowiantu, wczesny wyjazd z hotelu.

  Przejazd do Neapolu. Podróż promem lub wodolotem na wyspę Capri. Pobyt na malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i bogatych rezydencji. Wjazd kolejką szynową do centrum, spacer w Ogrodach Augusta, podziwianie słynnych skał wyłaniających się z morza. W zależności od czasu wolnego, możliwość plażowania.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, rejs statkiem lub wodolotem w dwie strony, przewodnik na wyspie Capri, billet na kolejkę szynową, billet wstępu do Ogrodów Augusta.

  Cena: 220 PLN/os. na miejscu ok. 60 EUR/os.

  Neapol i Pompeje

  Po śniadaniu przejazd do NEAPOLU - centrum kulturalnego i gospodarczego południa Włoch, miasta położonego u stóp Wezuwiusza. Zwiedzanie stolicy Kampanii. W programie: Galeria Umberta I, Plac Plebiscytu z Pałacem Królewskim, podziwianie z zewnątrz dwóch zamków: Castel dell'Ovo - Zamek Jajeczny i Castel Nuovo - Zamek Nowy. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego podczas erupcji Wezuwiusza w I w. n.e. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

  W cenie zawarty jest przejazd autokarem, billet wstępu do Pompejów, przewodnik w Pompejach oraz Neapolu.

  Cena: 200 PLN/os. na miejscu ok. 55 EUR/os.

Opinie

Średnia ocen:  
 1 opinii

12.10.2019 r.  przez Katarzyna Sikorska

Wycieczkę oceniam bardzo wysoko, dużo zobaczyliśmy, Włochy są przepiękne. Przydały się też 2 dni wypoczynku nad morzem, bo zwiedzanie jest intensywne i momentami męczące. Skorzystaliśmy z wycieczki na Capri i widoki niezapomniane. Dziękujemy i skorzystamy ponownie z oferty dla seniora.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.