-
GIULIVO ze zwiedzaniem Włoch
Włochy

Cena od:
3299 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  5/5
(1 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
10 - 21.06.2024 r.
12Brak miejsc
15 - 26.06.2024 r.
12Brak miejsc
11 - 22.09.2024 r.
12Brak miejsc
Hotel

Kompleks Hotel GIULIVO&Village * * * * - położony w bliskiej odległości od plaży w miejscowości  BAIA Domiza około 10 minut spacerem od centrum miasteczka i  około 150 km na południe od Rzymu i zaledwie 80 km od Neapolu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją. Zakwaterowanie w pokojach w hotelu lub w apartamentach. Każdego ranka w restauracji hotelu serwowane są śniadania wzmocnione a wieczorem obiadokolacje serwowane z daniami lokalnymi i międzynarodowymi. Na terenie hotelu znajduje się ogólno dostępny i bezpłatny internet, odkryty basen wokół którego jest  wiele leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Plaża oddalona jest od obiektu w niewielkiej odległości (około 200 metrów).

W BAIA Domiza tętni wakacyjne życie, przy morzu dostępne bary, sklepiki, restauracje. To mała, elegancka i spokojna miejscowość, idealna dla turystów chcących odpocząć w spokoju i zarazem pozwiedzać pobliskie miejscowości. Plaża jest z drobnym powulkanicznym piaskiem. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu, przy plaży w okresie letnim czuwają ratownicy. Pogranicze regionu Lazio i Campanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech, z Baia Domiza wiodą główne szlaki turystyczne Włoch. W pobliżu Monte Cassino, Neapol, Pompeje i Wezuwiusz, Capri czy Sorentto. Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co trzeci dzień, przechowalnia bagażu. Dodatkowo płatne usługi: przy plaży hotelowej 2 leżaki oraz parasol około 4 euro za dzień (w sezonie otwarcia kąpielisk i plaż).

Program ramowy
POLSKA - FLORENCJA - PIZA - BAIA DOMIZA - RZYM - WATYKAN - NEAPOL - POMPEJE - CAPRI - MONTE CASSINO - SIENA - SAN GIMIGNANO - BOLONIA - WENECJA

1 dzień - wyjazd z Polski, nocny przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień - w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Montecattini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych, choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). W XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu - Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę - odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień - po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność. Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów - dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza - jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu Gulivo, obiadokolacja, nocleg

4-9 dzień - wczasy w hotelu Giulivo w Baia Domiza, miejscowości położonej nad Morzem Tyrreńskim, zaledwie 80 km od Neapolu. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

Dodatkowo istnieje możliwośc udziału w wycieczkach fakultatywnych: Neapol i Pompeje, Capri, Monte Cassino.

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Z Bolonią wiąże sie jeden z zabawniejszych sekretów włoskich. Dotyczy on głównego zabytku miasta, Fontana del Nettuno, zwanego przez mieszkańców il Gigante. Autor pomnika, Jean de Boulogne, zwany Giambologną, chciał obdarzyć Neptuna o wiele bujniejszym przyrodzeniem, na co oczywiście nie zgodził się Kościół. Artysta dostosował się do próśb swego zleceniodawcy, kardynała Karola Boromeusza, ale też nie chciał umniejszać rzymskiemu bogu wody chmur i deszczu. Sprawił więc, że kciuk Neptuna widziany z określonej perspektywy wygląda jak penis we wzwodzie :) Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Po zwiedzaniu przejazd do Polski.

12 dzień - Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Świadczenia
W cenie
 • Zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3- osobowych,
 • 9 śniadań,
 • 5 noclegów w hotelu GIULIVO * * * *  w  Baia Domiza,
 • 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Florencji,
 • 2 noclegi w hotelu *** w okolicach Bolonii,
 • 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Wenecji,
 • zwiedzanie Włoch wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 120 PLN/ os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy: 180 EUR/ os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • dopłata do 9 obiadokolacji: 90 EUR/os. lub 432 PLN,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne

• Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),

pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,

• rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,

• bezpieczny bagaż: 70 PLN/os.,

• wycieczki fakultatywne.

UWAGA! Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych podczas zakładania rezerwacji i opłacenia ich w złotówkach. Decydując się na zakup wycieczki jeszcze w Polsce, płacisz mniej.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

10.06.2024 - 21.06.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
10.06.2024 r.Poniedziałek12:30250 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
10.06.2024 r.Poniedziałek18:35150 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
10.06.2024 r.Poniedziałek19:450 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
10.06.2024 r.Poniedziałek18:15150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
10.06.2024 r.Poniedziałek14:00150 PLN
Częstochowa
Stacja paliw ORLEN, ul. Częstochowska 90, 42-100 Lgota
10.06.2024 r.Poniedziałek19:450 PLN
Dojazd Własny
-150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
10.06.2024 r.Poniedziałek10:00250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
10.06.2024 r.Poniedziałek08:30250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
10.06.2024 r.Poniedziałek21:450 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
10.06.2024 r.Poniedziałek16:45200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
10.06.2024 r.Poniedziałek13:40170 PLN
Gorzyczki
Stacja Paliw UNIWAR, Ul. Powstańców Śląskich 243 Łaziska
10.06.2024 r.Poniedziałek23:300 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
10.06.2024 r.Poniedziałek12:00200 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
10.06.2024 r.Poniedziałek21:000 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
10.06.2024 r.Poniedziałek12:00250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
10.06.2024 r.Poniedziałek16:550 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
10.06.2024 r.Poniedziałek20:00100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
10.06.2024 r.Poniedziałek18:00150 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
10.06.2024 r.Poniedziałek17:200 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
10.06.2024 r.Poniedziałek17:30150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
10.06.2024 r.Poniedziałek17:300 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
10.06.2024 r.Poniedziałek14:10150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
10.06.2024 r.Poniedziałek13:10200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
10.06.2024 r.Poniedziałek13:10200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
10.06.2024 r.Poniedziałek16:05200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
10.06.2024 r.Poniedziałek11:20250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
10.06.2024 r.Poniedziałek12:20250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
10.06.2024 r.Poniedziałek20:450 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
10.06.2024 r.Poniedziałek11:50250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
10.06.2024 r.Poniedziałek14:00150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
10.06.2024 r.Poniedziałek14:15150 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn, Majków Duży 6A Wola Krzysztopolska
10.06.2024 r.Poniedziałek18:300 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
10.06.2024 r.Poniedziałek14:00150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
10.06.2024 r.Poniedziałek17:15150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
10.06.2024 r.Poniedziałek16:000 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
10.06.2024 r.Poniedziałek17:500 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
10.06.2024 r.Poniedziałek16:30200 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
10.06.2024 r.Poniedziałek09:15250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
10.06.2024 r.Poniedziałek12:20200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
10.06.2024 r.Poniedziałek13:15250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
10.06.2024 r.Poniedziałek14:30150 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
10.06.2024 r.Poniedziałek17:45200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
10.06.2024 r.Poniedziałek10:50250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
10.06.2024 r.Poniedziałek13:00200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
10.06.2024 r.Poniedziałek15:300 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 14b
10.06.2024 r.Poniedziałek19:15150 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
10.06.2024 r.Poniedziałek16:150 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
10.06.2024 r.Poniedziałek19:150 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
10.06.2024 r.Poniedziałek14:30150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
10.06.2024 r.Poniedziałek13:30200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
10.06.2024 r.Poniedziałek15:35200 PLN
Żory
Stacja paliw Amic Energy, Ul. Kościuszki 57
10.06.2024 r.Poniedziałek22:450 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie 9 śniadań Serwis HB w Hotelu GIULIVO (2 x dziennie): śniadania kontynentalne (włoskie - słodkie) wzmocnione o  ser i  wędlinę. Obiadokolacja: 1 danie: pasta lub ryż lub zupa lub pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka deser lub owoce.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Wycieczki fakultatywne
 • podane ceny są orientacyjne
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Monte Cassino

  Po śniadaniu przejazd do Monte Cassino. Historyczne miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Złożenie kwiatów i zniczy. Powrót do hotelu na obiadokolację.

  W cenie zawarty jest przejazd autokarem, kwiaty i znicze.

  Cena: 192 PLN/os. na miejscu ok. 40 EUR/os.

  Wyspa Capri

  Śniadanie w formie suchego prowiantu, wczesny wyjazd z hotelu.

  Przejazd do Neapolu. Podróż promem lub wodolotem na wyspę Capri. Pobyt na malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i bogatych rezydencji. Wjazd kolejką szynową do centrum, spacer w Ogrodach Augusta, podziwianie słynnych skał wyłaniających się z morza. W zależności od czasu wolnego, możliwość plażowania.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, rejs statkiem lub wodolotem w dwie strony, przewodnik na wyspie Capri, billet na kolejkę szynową, billet wstępu do Ogrodów Augusta.

  Cena: 432 PLN/os. na miejscu ok. 90 EUR/os.

  Neapol i Pompeje

  Po śniadaniu przejazd do NEAPOLU - centrum kulturalnego i gospodarczego południa Włoch, miasta położonego u stóp Wezuwiusza. Zwiedzanie stolicy Kampanii. W programie: Galeria Umberta I, Plac Plebiscytu z Pałacem Królewskim, podziwianie z zewnątrz dwóch zamków: Castel dell'Ovo - Zamek Jajeczny i Castel Nuovo - Zamek Nowy. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego podczas erupcji Wezuwiusza w I w. n.e. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

  W cenie zawarty jest przejazd autokarem, billet wstępu do Pompejów, przewodnik w Pompejach oraz Neapolu.

  Cena: 384 PLN/os. na miejscu ok. 80 EUR/os.

Opinie

Średnia ocen:  
 1 opinii

12.10.2019 r.  przez Katarzyna Sikorska

Wycieczkę oceniam bardzo wysoko, dużo zobaczyliśmy, Włochy są przepiękne. Przydały się też 2 dni wypoczynku nad morzem, bo zwiedzanie jest intensywne i momentami męczące. Skorzystaliśmy z wycieczki na Capri i widoki niezapomniane. Dziękujemy i skorzystamy ponownie z oferty dla seniora.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.