BELKA GÓRA
Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie
Chorwacja
Kontakt:
pielgrzymki@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy. Nocleg tranzytowy na terenie Czech.

Dzień 2 - Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Słowację, Węgry i Chorwację. Przyjazd do Medjugorie w godzinach wieczornych, zakwaterowanie oraz obiadokolacja. Wieczorna Msza Święta (w zależności od pory przyjazdu do miejsca noclegowego).

Dzień 3 - We wczesnych godzinach porannych wejście na górę Križevac – nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Powrót na śniadanie, odpoczynek oraz czas na indywidualne refleksje w Medjugorie. Następnie wyjazd do M ostaru, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: słynny Most Turecki odbudowany po ostatniej wojnie, ostrzelany kościół Franciszkański, meczet Mehmed-Paszy (wejście na minaret, panorama Mostaru), bazar w stylu orientalnym. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Śniadanie, wejście na W zgórze Objawienia – Podbrdo, Msza św. Następnie czas na indywidualną refleksję w Medjugorie. W godzinach popołudniowych wyjazd pod W odospady Kravica, możliwość kąpieli. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Śniadanie, przejazd niesamowitą drogą widokową przez góry Beljašnica do Sarajewa, zwiedzanie stolicy kraju: przejazd znaną z ostatniej wojny Aleją Snajperów, miejsce wybuchu I Wojny Światowej, dawna synagoga, katedra łacińska pw. Serca Jezusowego (Msza św.), Bezistan – bazar islam ski, Baščaršija – główny rynek miejski, pochodzący z czasów osmańskich. Powrót do Medjugoria, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 - Śniadanie, w godzinach wczesnoporannych, wyjazd na zwiedzanie Dubrownika, zwanego perłą Adriatyku. Dubrownik to jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, średniowieczny klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zabytkowego UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy min. twierdzę M incetę i św. Jana, fontannę Onufrego, klasztor i kościół franciszkanów, pałac Sponza, Lużę, pałac rektorów i katedrę NM P. Następnie czas wolny na indywidualny spacer oraz drobne zakupy. Powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 - Po śniadaniu przejazd do Veprićia – grota Matki Boskiej w M akarskiej. Zwiedzanie miasta oraz czas wolny na odpoczynek. Zakwaterowanie oraz obiadokolacja na Riwierze Makarskiej. Wieczorna Masza Św.

Dzień 8 - Śniadanie i Msza św. Przejazd do Trogiru, gdzie zobaczym y starówkę, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wśród nich m.in.: katedrę św. W awrzyńca, pałac rektorów, loggię m iejską, twierdzę Kam erlengo, kościół i klasztor św. M ikołaja. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Splitu - stolicy Dalmacji. W programie: Riva, bardzo modny deptak, ciągnący się wzdłuż nabrzeża; Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski kompleks - Pałac Dioklecjana, m.in. z katedrą św. Dujm a i świątynią Jupitera. Zobaczymy także inne cenne zabytki znajdujące się poza obrębem murów pałacowych, jak np.: ratusz, kościół św. Benedykta i przespacerujemy się splitską promenadą. Po zwiedzaniu czas wolny oraz przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 - Śniadanie. Wczesny wyjazd do M arija Bistrica . Zwiedzanie najważniejszego chorwackiego Sanktuarium Maryjnego. Następnie przejazd do chorwackiego Lourdes – Msza św., krótki pobyt nad Morzem oraz Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Jezusa w Ludbregu (miejsce Cudu Eucharystycznego z 1411r) . Przerwa na obiadokolację,. Wyjazd w stronę Polski z noclegiem tranzytowym na terenie Węgier.

Dzień 10 - Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Przyjazd do Polski.

*program jest ramowy i może ulec zmianom

Świadczenia
W cenie
 • transport autokarem klasy LUX,
 • nocleg tranzytowy na terenie Czech /* ze śniadaniem w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 1 nocleg tranzytowy na terenie Węgier /* ze śniadaniem w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 5 noclegów w okolicach Medjugorie /* w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 1 nocleg w okolicach Trogiru /* w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 1 nocleg na Riwierze Makarskiej /* w pokojach 2, 3 osobowych.
 • opiekę duchową oraz codzienne msze św,
 • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW : 60 PLN/os.,
 • opłata przewodnicka i lokalna (przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłaty wjazdowe do miast, słuchawki systemu Tour Audio Guide): 90 EUR/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB 90 EUR/os.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.