BELKA GÓRA
Na kawę, baklavę i kebaba do Turcji
Turcja
Cena od:
2999 PLN
Wyżywienie  HB (PŁATNE W AUTOKARZE)
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Średnia ocena  5/5
(1 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
04 - 16.10.2022 r.
13
Hotel pok. 2os.
2999 PLN
Program ramowy
EDIRNE - ISTAMBUŁ - ANKARA - KAPADOCJA - KONYA - PAMUKKALE - HIERAPOLIS - EFEZ - MERYEMANA - AYVALIK

1 dzień - wyjazd z poszczególnych miast wyjazdowych. Przejazd przez Polskę i kraje tranzytowe na obiadokolację i nocleg tranzytowy na terenie Serbii.

2 dzień – Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. W godzinach wieczornych planowany przyjazd na nocleg tranzytowy w Turcji w okolicy Edirne. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po wczesnym śniadaniu przejazd na całodzienne zwiedzanie Istambułu, największego miasta Turcji, położonego na dwóch kontynentach: europejskim i azjatyckim, po obu stronach cieśniny Bosfor. Stambuł to dawny Konstantynopol – stolica Cesarstwa Bizantyjskiego, a potem Imperium Osmańskiego. Liczne zabytki świadczą o bogatej historii oraz twórczej koegzystencji wielu kultur i religii. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi: • Pałac Topkapi - jest godnym spadkobiercą bizantyjskiego przepychu. Przez niemal 400 lat był główną siedzibą sułtanów. Wyobrażenie o Imperium Otomańskim i życiu dworu daje statystyka kuchni pałacowej. W szesnastym wieku kuchnia przygotowywała 5 000 obiadów dziennie, a w dni świąteczne – 10 000. Kucharz naczelny miał 50 zastępców, kierowników działów, główny cukiernik miał 30 pomocników. Kuchnia rozrastała się wraz z potęgą państwa. Przykładowo, w połowie XVIII wieku było w pałacu sześć kuchni produkujących sześć rodzajów chałwy. Każda z nich zatrudniała po 100 osób, a cała załoga kuchni wzrosła do 1 370 osób. • Hagia Sophia - to kościół pałacowy, wzniesiony na polecenie cesarza Justyniana w latach 532- 537 na ruinach bazyliki poświęconej w 360 r. przez Konstantyna. Po zdobyciu miasta przez Turków osmańskich w 1453 r. Hagia Sophia została zamieniona na meczet. Mozaiki w świątyni pokryto tynkiem, a do budowli dodano przybudówki, w tym cztery minarety. Dziś w świątyni mieści się muzeum. Niesamowite wrażenie robi wspaniałe wnętrze z dużą liczbą okien. Bogate wyposażenie tworzą mozaiki i dekoracje z marmuru. • Błękitny Meczet - meczet Sułtana Ahmeda to triumf harmonii, proporcji i szyku. Architektowi, Sinanowi Adze, udało się sprawić, że meczet robi podobne wrażenie z zewnątrz, jak Hagia Sophia od wewnątrz. To klasyczny przykład architektury osmańskiej. Centralną pozycję na dziedzińcu wejściowym zajmuje fontanna ablucyjna. Portyk ciągnący się wzdłuż trzech boków zapewnia ochłodę podczas upałów i może służyć jako miejsce modlitwy, medytacji czy nauki. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg w hotelu w Istambule.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Ankary. W tureckiej stolicy trudno o kameralną atmosferę, bo wokół kręci się ponad 5 milionów ludzi. Niewątpliwym atutem tego miasta jest nowoczesność i różnorodność, na które wpływ miały kolejne etapy, przez które Ankara przechodziła. Założona około 1200 p. n. e. przez Hetytów, nazywała się początkowo Ankuwasz. Potem władali tu kolejno: Frygowie, Lidowie i Persowie. Sporo jest także śladów panowania Rzymian. W późniejszych epokach Ankara była mało znaczącym miasteczkiem, jakich wiele na Wyżynie Anatolijskiej. Jej losy odmienił dopiero Mustafa Kemal Atatürk, przenosząc tu w 1923 roku stolicę państwa. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy między innymi mauzoleum Ataturka, cytadelę – Ankara Kalesi, Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, Meczet Aslanhane, Świątynię Augusta oraz Meczet Kocatepe – replikę Błękitnego Meczetu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicy Ankary.

5 dzień - po śniadaniu przejazd do Kapadocji. Region ten jest jednym z najpopularniejszych, najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych miejsc w całej Turcji. Niezwykły krajobraz Kapadocji to zasługa wulkanu Erciyes Dagy, po którego wybuchu, kilka milionów lat temu, gorąca lawa zalała ogromny obszar, który w wyniku działania czasu, wiatru i wody zmienił się w fantazyjna formacje skalne. Kapadocja zachwyca skalnym krajobrazem i domkami wydrążonymi w tufowych stożkach, przypominających królestwo smerfów. To także kraina wschodów słońca na niebie wypełnionym kolorowymi balonami, z których widoki potrafią wycisnąć łzy szczęścia. Zwiedzanie Kapadocji to turystyczny obowiązek. W planie naszej wycieczki mamy odwiedziny następujących atrakcji: podziemne miasto Derinkuyu, Uchisar, Goreme, Cavusin, Avanos oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Skalne Miasto – Ortahisar. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Nevsehir, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - Dla chętnych możliwość lotu balonem o wschodzie słońca (koszt dodatkowy około 100 euro/os.). Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w Konyi. Dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wieczornym pokazie wirujących derwiszy. Tradycje tego pokazu sięgają 800 lat wstecz. W ekscytujący sposób odzwierciedla on ideę mówiącą, że cały wszechświat się obraca – od atomów po układ słoneczny i krew w żyłach. Cała ceremonia tańca derwiszy nosi nazwę Sema. Sema to duchowa podróż duszy ku Bogu, podczas której dusza dojrzewa i osiąga jedność. Po zakończeniu podróży wraca do życia, aby ponownie służyć ludzkości. Taniec wirujących derwiszy należy dziś do największych i najciekawszych atrakcji turystycznych Turcji. Jest to niezapomniane i niepowtarzalne widowisko, wywierające ogromne wrażenie na widzach i dające możliwość wniknięcia w kulturę tego kraju oraz zaznania odrobiny mistyki.

7 dzień – Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania. Konya to jedno z najstarszych miast Anatolii z licznymi zabytkami osmańskimi oraz seldżuckimi. Przez wielu określana jest mianem najpiękniejszego miasta Turcji. Konyę uznaje się jednocześnie za stolicę zakonu derwiszy. To tu pochowany jest jego założyciel, a także odbywa się festiwal poświęcony ich tradycjom i kulturze. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi: Melveni Tekkesi – zespół klasztorny należący do derwiszów – obecnie Muzeum Sztuki Islamu, budynek dawnej seldżuckiej szkoły teologicznej – Kataray Madrasa oraz Allaedin Park – wzgórze z pięknym widokiem na miasto. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy miejscowości Isparta.

8 dzień – Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Pamukkale i Hierapolis - miejsc, z których słynie Turcja. Powstały na zboczu góry Cökelez, gdzie wypływająca ciepła woda, bogata w związki wapnia i dwutlenek węgla, utworzyła przez wieki wspaniałe, białe tarasy, a na nich oczka wodne. Dzięki niezwykłej scenerii i leczniczym właściwościom wód, “Bawełniana Twierdza” zyskała sławę już ponad 2000 lat temu. Król Pergamonu - Eumenes II - założył tu w 190r. p.n.e. miasto Hierapolis, które z czasem stało się ulubionym kąpieliskiem cesarzy. Ruiny miasta wraz z wapiennymi tarasami w 1988 r. wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. W programie przewidziany jest: spacer główną ulicą Hierapolis, zwiedzanie ruin teatru, łaźni rzymskich, nekropolii oraz kąpiel w leczniczych wodach basenu Kleopatry, których temperatura wynosi zawsze +35C. Tureckie przysłowie głosi, że kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji! Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Izmiru.

9 dzień – Po śniadaniu przejazd do Efezu, starożytnego miasta kryjącego w sobie dorobek tysięcy lat licznych pokoleń: Hetytów, Persów, Greków, Rzymian i Turków. Z Efezu pochodził przekonany o istnieniu zmienności i zjawiskowości w świecie – Heraklit. Efez założony kiedyś w zatoczce nad brzegiem Morza Egejskiego, położeniu zawdzięczał swoją świetność i … zgubę. Do dzisiaj odkopano dopiero 1/3 powierzchni całego miasta. Pozostała część wciąż czeka, aż ponownie ujrzy światło dzienne. Po zwiedzaniu przejazd na zwiedzanie Meryemana, miejsca oficjalnie uznanego za dom, w którym ostatnie chwile spędziła Maria, matka Jezusa. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg na wybrzeżu Morza Egejskiego.

10 dzień – Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na wybrzeżu Morza Egejskiego. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.

11 dzień – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Wieczorem obiadokolacja i nocleg tranzytowy w Bułgarii.

12 dzień – Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Polski. Przekroczenie granicy w godzinach nocnych.

13 dzień – Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych,
 • 11 noclegów w hotelach 3*,
 • 11 śniadań,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu,
 • opieka pilota podczas objazdu po Turcji.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 90 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB: 100 EUR/os.
 • koszty realizacji programu w Turcji: 150 EUR/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 150 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
Miasta wyjazdowe/ Transport
 • wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry i Serbię. Przyjazd na nocleg tranzytowy w Serbii około godziny 21:00. Po śniadaniu wyjazd do Turcji.
 • w drodze powrotnej przyjazd na nocleg tranzytowy do Bułgarii około godziny 22:00. Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych,
 • podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

04.10.2022 - 16.10.2022
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
03.10.2022 r.Poniedziałek21:05250 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
04.10.2022 r.Wtorek08:00100 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
04.10.2022 r.Wtorek03:50150 PLN
Bolków
Stacja paliw ORLEN, ul. Wysokogórska 12,
04.10.2022 r.Wtorek01:30200 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
04.10.2022 r.Wtorek04:1560 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
04.10.2022 r.Wtorek03:30150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
03.10.2022 r.Poniedziałek21:55150 PLN
Bytom
Stacja paliw BP, Aleja Jana Pawła II 30
04.10.2022 r.Wtorek05:5050 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
03.10.2022 r.Poniedziałek20:30200 PLN
Cieszyn
MOP OGRODZONA przy drodze S52 Południowa 2, 43-426 Ogrodzona
04.10.2022 r.Wtorek08:45100 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
03.10.2022 r.Poniedziałek22:45150 PLN
Częstochowa
Stacja paliw ORLEN, ul. Częstochowska 90, 42-100 Lgota
04.10.2022 r.Wtorek04:5075 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
03.10.2022 r.Poniedziałek18:05250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
03.10.2022 r.Poniedziałek17:10250 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
04.10.2022 r.Wtorek07:100 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
04.10.2022 r.Wtorek01:15160 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
03.10.2022 r.Poniedziałek23:30100 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
03.10.2022 r.Poniedziałek21:40170 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
04.10.2022 r.Wtorek00:55100 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
03.10.2022 r.Poniedziałek20:25200 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
03.10.2022 r.Poniedziałek22:15150 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
03.10.2022 r.Poniedziałek23:45150 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
04.10.2022 r.Wtorek07:45100 PLN
Jelenia Góra
Stacja paliw BP, Aleja Jana Pawła II 4
04.10.2022 r.Wtorek00:55200 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
04.10.2022 r.Wtorek03:45200 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
03.10.2022 r.Poniedziałek23:35150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
04.10.2022 r.Wtorek06:150 PLN
Kępno
Stacja paliw BP, ul. Solidarności 26
04.10.2022 r.Wtorek02:30200 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
04.10.2022 r.Wtorek03:00200 PLN
Kluczbork
Stacja paliw PIEPRZYK, ul. Byczyńska 120
04.10.2022 r.Wtorek03:45150 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
04.10.2022 r.Wtorek01:45170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
03.10.2022 r.Poniedziałek22:30150 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
03.10.2022 r.Poniedziałek19:00250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
04.10.2022 r.Wtorek01:25100 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
04.10.2022 r.Wtorek05:00100 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
04.10.2022 r.Wtorek00:50150 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
04.10.2022 r.Wtorek02:30150 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
04.10.2022 r.Wtorek01:50100 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
04.10.2022 r.Wtorek02:00150 PLN
Lublin
Stacja paliw BP, ul. Północna 30
03.10.2022 r.Poniedziałek23:35250 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
04.10.2022 r.Wtorek02:55100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
04.10.2022 r.Wtorek02:20100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
03.10.2022 r.Poniedziałek22:10150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
03.10.2022 r.Poniedziałek21:45200 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
03.10.2022 r.Poniedziałek23:05100 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
03.10.2022 r.Poniedziałek21:10200 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
04.10.2022 r.Wtorek02:45100 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
04.10.2022 r.Wtorek00:15200 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
03.10.2022 r.Poniedziałek23:30100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
03.10.2022 r.Poniedziałek23:30100 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
03.10.2022 r.Poniedziałek19:55250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
03.10.2022 r.Poniedziałek20:55250 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
04.10.2022 r.Wtorek05:1550 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
03.10.2022 r.Poniedziałek20:25250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
03.10.2022 r.Poniedziałek22:35150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
04.10.2022 r.Wtorek00:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
03.10.2022 r.Poniedziałek21:45150 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
04.10.2022 r.Wtorek03:35100 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
03.10.2022 r.Poniedziałek23:20150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
03.10.2022 r.Poniedziałek22:35150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
04.10.2022 r.Wtorek01:45150 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
04.10.2022 r.Wtorek00:30100 PLN
Pszczyna
Warownia Pszczyńskich Rycerzy, Bielska 50
04.10.2022 r.Wtorek07:30100 PLN
Puławy
Dworzec PKP Puławy Miasto, Aleja Partyzantów
04.10.2022 r.Wtorek00:20200 PLN
Radom
Stacja paliw ORLEN, ul. Kielecka 22/24A
04.10.2022 r.Wtorek01:20170 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
04.10.2022 r.Wtorek02:2075 PLN
Rybnik
Stacja paliw CIRCLE K, ul. Wodzisławska 180
04.10.2022 r.Wtorek07:0050 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
04.10.2022 r.Wtorek02:00200 PLN
Słupca
Stacja paliw ORLEN ul.Warszawska 66c
03.10.2022 r.Poniedziałek23:00150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
03.10.2022 r.Poniedziałek18:00250 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
03.10.2022 r.Poniedziałek17:35250 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
03.10.2022 r.Poniedziałek19:25250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
03.10.2022 r.Poniedziałek20:20200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
03.10.2022 r.Poniedziałek20:15250 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
04.10.2022 r.Wtorek00:25100 PLN
Świdnica
Stacja paliw ORLEN, ul. Szarych Szeregów 4
04.10.2022 r.Wtorek03:00150 PLN
Świebodzice
Stacja paliw ORLEN, ul. Świdnicka 60
04.10.2022 r.Wtorek02:40150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
03.10.2022 r.Poniedziałek22:45150 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
03.10.2022 r.Poniedziałek20:55200 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
04.10.2022 r.Wtorek03:00200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
03.10.2022 r.Poniedziałek18:55250 PLN
Tomaszów Mazowiecki
Stacja paliw LOTOS, ul. Ujezdzka 31
04.10.2022 r.Wtorek02:50100 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
03.10.2022 r.Poniedziałek21:15200 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
03.10.2022 r.Poniedziałek22:15150 PLN
Tychy
Stacja paliw ORLEN, ul. Beskidzka 60
04.10.2022 r.Wtorek06:5050 PLN
Wałbrzych
Stacja paliw ORLEN, ul. 1-go Maja 60
04.10.2022 r.Wtorek02:15200 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
03.10.2022 r.Poniedziałek21:15150 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
04.10.2022 r.Wtorek00:05100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
04.10.2022 r.Wtorek04:30100 PLN
Wieluń
Stacja paliw CIRCLE K, ul. Głowackiego 34
04.10.2022 r.Wtorek03:15200 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
04.10.2022 r.Wtorek00:50100 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
03.10.2022 r.Poniedziałek20:00200 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
04.10.2022 r.Wtorek07:15100 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
04.10.2022 r.Wtorek03:4550 PLN
Września
Stacja paliw ORLEN ul.Wrocławska
03.10.2022 r.Poniedziałek23:30100 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
03.10.2022 r.Poniedziałek23:05150 PLN
Zabrze
Stacja paliw BP, ul. Gdańska 20
04.10.2022 r.Wtorek06:5050 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
03.10.2022 r.Poniedziałek22:05200 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
04.10.2022 r.Wtorek02:15150 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
03.10.2022 r.Poniedziałek23:45200 PLN
Zwoleń
Stacja paliw EXOL, ul. Wojska Polskiego 164
04.10.2022 r.Wtorek00:50200 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
03.10.2022 r.Poniedziałek22:55150 PLN
Żory
STACJA PALIW AMIC ENERGY
04.10.2022 r.Wtorek07:550 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie
 •   11 śniadań w hotelach,
 •   obowiązkowo należy wykupić pakiet 11 obiadokolacji w hotelach w cenie 100 EUR/os.
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

UWAGA!!! Wszyscy Uczestnicy zobowiązani są posiadać PASZPORT ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Turcji, który jako jedyny dokument upoważnia do przekroczenia granic tranzytowych.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Uczestnicy zobowiązani są posiadać PASZPORT ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Turcji, który jako jedyny dokument upoważnia do przekroczenia granic tranzytowych.

Lira turecka 1TRY - około 0.60 PLN. W 2005 roku przeprowadzona była denominacja w stosunku 1.000.000 starych lir do 1 nowej.

Turecka kuchnia uważana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Specjałami tej kuchni jest szeroka gama różnego gatunku ryb, owoce morza oraz świeże warzywa i owoce przez cały rok.

Opinie

Średnia ocen:  
 1 opinii

14.01.2021 r.  przez Jan Bielski

Zarąbisty program. Pamiętam, że to było w ofercie kilka lat temu. Byliśmy i pialiśmy z zachwytu w Kapadocji. Super, że to wróciło. Takiej właśnie wycieczki życzę wszystkim.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.