Szwajcaria - ogromne piękno w miniaturze

Szwajcaria

Rabat do 150 PLN

699 PLN
Cena od: 849 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Średnia ocena  4.5/5
(32 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
11 - 14.10.2018 r.
Hotel pok. 2os.
849699 PLN
01 - 04.11.2018 r.
Hotel pok. 2os.
849 PLN
29.11 - 02.12.2018 r.
Hotel pok. 2os.
849 PLN

Świadczenia

W cenie

 • 2 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota / przewodnika,
 • wyżywienie BB (śniadania).

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 140 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • rezerwacja miejsca w autokarze 30 PLN/os.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski rano, wieczorem przyjazd na nocleg w okolice miejscowości Chur.

Dzień 2 - po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym "czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano - rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie, Bahnhofstrasse. Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami, a następnie będzie miał miejsce przejazd na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - przekroczenie granicy Polski w godzinach rannych, następnie powrót do kolejnych miast.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

W Zurychu znajduje się jedna z największych w Europie giełda papierów wartościowych,  

Najsłynniejszym świętem w Zurychu jest Sechseläuten, podczas którego mieszkańcy świętują początek wiosny,  

W Zurychu mieści się siedziba FIFA. Co roku odbywa się tutaj gala, na której wybierany jest najlepszy piłkarz świata,  

_Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych na świecie.__

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

multimedia

  Lista odtwarzania

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 32 opinii

03.08.2018 r.  przez turysta

wycieczka udana,krajobrazowo piękna ,dość męcząca ,bo krótka , cenowo atrakcyjna ,ale Funclub nadrabia sobie finansowo pobierając dodatkowe opłaty 140 FR , kompletnie się z tych pieniędzy nie rozliczając, to chyba jedyne biuro w Polsce , które w tajemniczy sposób zgarnia pieniądze od turystów bez pokwitowania ,dokładnie nie wiadomo za co ,pociąg, wodospady,przewodnik, parkingi - to wszystko !!! i na pewno nie kosztuje to 140 FR od osoby. Nad kolejnym wyjazdem z biurem Funclub się zastanowię, takie praktyki w innych biurach nie są akceptowane.

4/5

25.07.2018 r.  przez K.

Wycieczka w dniach 19-22.07.2018 została doskonale zorganizowana. Pani Gabrysia wspaniała osoba z ogromną wiedzą oraz z dużym poczuciem humoru potrafiła zaciekawić każdego swoimi opowieściami.Podziękowania także dla kierowców Krzysztofa i Karola.Była to moja pierwsza wycieczka z tym biurem ale na pewno nie ostatnia.Gorąco polecam zobaczyć piękno Szwajcarii.

5/5

25.07.2018 r.  przez Jacek 19-22.07 18

Ogolnie wyjazd bardzo udany. Obiad w Torino 15euro/os. to porazka.

5/5

22.07.2018 r.  przez alicja krzemien

wycieczka 1907-22 07.obsluga wspaniala.pani gabrysia z duza wiedza nie tylko o szwajcarii.zorganizowana i punktualna nad podziw.panowie kierowcy super.szacun dla pana krzysia.nastepny moj wyjazd do paryza na wiosne.pozdr.

4.2/5

22.07.2018 r.  przez 22

Wycieczka realizowana w dniach 19 - 22.07.2018. Pilotem i przewodnikiem była wspaniała Pani Gabrysia. Ogromna wiedza o Szwajcarii , Włoszech oraz państwach i miastach przez które przejeżdżaliśmy. Bardzo dobra organizacja. Wszystko na szóstkę. Wspaniali kierowcy Pan Krzysztof i Krystian.

5/5

18.07.2018 r.  przez J.

Wycieczka w dniach 6-9 lipca

Plusy:

 • profesjonalna obsługa biura przed wycieczką
 • Wykonany w całości program (piękne widoki, itd)
 • Wesoła pani pilot
 • Bardzo fajna i z wiedzą pani przewodnik oprowadzająca po Zurychu

Minusy:

 • bardzo wczesny czas wyjazdu z niektórych miast dojazdowych, kiedy potem czeka się ponad godzinę we Wrocławiu
 • na tą wycieczkę dostarczono zastępczy autobus bez opisu i zatrudniono zastępczych kierowców, którzy nie znali trasy i momentami denerwowali się głośno
 • brak w czasie długiego przejazdu jakiegoś filmu (były telewizorki w autobusie), żeby ułatwić i umilić długą podróż
 • bardzo poźne przyjazdy do hotelu (o pierwszej w nocy i o północy)
 • nieprofesjonalna (choć sympatyczna) pani pilot- mało informacji o tym co mamy oglądać, poranne zaspanie, nie informowanie pasażerów dlaczego np. stoimy lub zawracamy, itp., kłopoty z wyjazdem z parkingu nad Renem -brak papierka za opłatę; potem autobus zatrzymany na granicy z tego powodu
 • brak informacji na co jest przeznaczone obowiązkowo pobierane od każdej osoby 140 franków; owszem, firma pisze, że te pieniądze nie są na końcu rozliczane, ale mimo to, chyba powinno się poinformować klientów dlaczego i na co taka akurat suma jest pobierana. Ludzie popytywali między sobą, ale nikt nie wiedział. Kolejka z Chur przez Alpy to koszt 77 franków, a przecież przy biletach grupowych są jeszcze zniżki. Kolejna opłata, na którą zapewne się składaliśmy to pani przewodnik w Zurychu. I to wszystko. Wątpię, żeby usługi pani przewodnik kosztowały kolejne 70 franków od osoby. Więc na co poszła reszta pieniędzy? To nie w porządku pobierać jakąś sumę bez przedstawienia na co. Inne biura organizujące wycieczki objazdowe zawsze rozliczały się z pieniędzy zbieranych w czasie podróży na różne wejścia i bilety. Uznawały też zniżki dla dzieci, które tutaj nie były uwzględnione.
 • dużo dająca do myślenia decyzja kierowców i pani pilot o powrocie autobusem do Chur przez Alpy. Rozumiem, że albo typowo wraca się inną drogą, albo kierowcy nie znający tej trasy mieli możliwość wybrania innej, bo podobno mieli o tym zdecydować. Tak, czy inaczej, pani pilot oznajmiła, że razem z kierowcami podjęli decyzję przejazdu trasą pnącą się przez Alpy. I tak, w trójkę zafundowali uczestnikom wycieczki dodatkową atrakcję w postaci błądzenia po zawiłych drogach nad przepaściami w Alpach i w dodatku nocą. Piszę „błądzenia” ponieważ panowie kierowcy pomylili drogi i cały autobus przerabiał serpentyny na sporym urwisku na jednej z dróg tam i z powrotem. Poza brakiem orientacji w terenie, kierowców można jednak pochwalić za dobrą jazdę po tych krętych drogach, no bo w końcu wyszliśmy z tego cali. Niemniej jednak ta decyzja wydawała się mało odpowiedzialna. Werdykt końcowy: Szwajcaria jest piękna i warta zobaczenia, opracowany program jest fajny. Jednakże profesjonalizm przeprowadzenia wycieczki i opieki nad uczestnikami nie zachęcił mnie jednak do ponownego wyjazdu z funclubem.
4/5

15.07.2018 r.  przez Alicja

Szwajcaria - 06-09.07.2018. Moja pierwsza przygoda z Fanclubem zupełnie nieudana. Podzielam opinię pana Koblańskiego, choć uważam, że jest bardzo delikatna i wyważona. Zorganizowanie imprezy z tzw."łapanki" nigdy nie może się udać. Fanclub nie rób więcej tego, ja już więcej z wami nie pojadę, a wielu klientów straci zaufanie do Waszej marki.

1.4/5

12.07.2018 r.  przez Koblański

Szwajcaria-termin 06-09.07.2018. Wyjazd z Funclubem, ale jakby nie z Funclubu. Autokar podnajęty (daleko mu do ,,żółtej strzały'') , kierowcy z ,,łapanki'', czy z Sindbada ( daleko im do znanych nam kierowców z Funclubu, zarówno pod względem umiejętności, jak i sposobu bycia).Pani pilot Jagoda sporadycznie współpracująca z Funclubem (to widać). Jej zachowanie i poziom kultury osobistej pozostawiał wiele do życzenia. Ogólnie -zdziwienie i lekkie rozczarowanie. Nie tego się spodziewaliśmy, zwłaszcza, że był to nasz czwarty wyjazd z tym biurem i jak do tej pory polecaliśmy je wszystkim znajomym .Jedynie widoki w Alpach przepiękne, ale to już nie zasługa biura.

3.4/5

04.07.2018 r.  przez Halina

Podzielam opinię pani Joli. Pani Karina podaje ogrom zbędnych informacji o sobie, swoich planach, poczynaniach i drodze życiowej, lecz praktycznie nic o przedmiocie wycieczki. Po weryfikacji i uzupełnieniu informacji na temat Szwajcarii podanych przez pani Karinę okazuje się, że niektóre z nich są błędne, w każdym razie Google pisze inaczej. Chociażby, długość jeziora Zuryskiego wynosi 40 km, a nie 77. Oczywiście można założyć, że Google myli się, ale obstawiam, że pani Karina najzwyklej w świecie nie jest przygotowana do prowadzenia wycieczek i bycia pilotem.

4.2/5

02.07.2018 r.  przez Jola

Z biurem FC byłam po raz pierwszy. Szwajcaria piękny kraj,ale żeby się czegoś o nim dowiedzieć należy doczytać. Wycieczkę pilotowała pani Karina-opowiadała fantastycznie - o sobie......o Szwajcarii NIC (słownie NIC)!!!!!! Informowała gdzie kupić magnesy,czy widoki są na prawo,czy lewo!!!!! Nie takich informacji oczekuje się od pilota!!!!! Reasumując p.przewodnik z Zurychu,kierowcy,autokar,hotel-5+!!!!!!!! Pilotam jestem rozczarowana!!!!!!!

4/5

1 z 4

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.