Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Szwajcaria - ogromne piękno w miniaturze
Szwajcaria
Rabat do 7%
790 PLN
Cena od: 849 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Średnia ocena  4.5/5
(36 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
07 - 10.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
849790 PLN
21 - 24.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
849790 PLN
04 - 07.04.2019 r.
Hotel pok. 2os.
949883 PLN
02 - 05.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
999929 PLN
Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski rano, wieczorem przyjazd na nocleg w okolice miejscowości Chur.

Dzień 2 - po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym "czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano - rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie - Bahnhofstrasse. Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami, a następnie będzie miał miejsce przejazd na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - przekroczenie granicy Polski w godzinach rannych, następnie powrót do kolejnych miast.

Świadczenia
W cenie
 • 2 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota / przewodnika,
 • wyżywienie BB (śniadania).
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 140 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • rezerwacja miejsca w autokarze 30 PLN/os.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

13°
16°
18°
18°
14°
10°

Śr. opady

90mm
79mm
80mm
91mm
122mm
121mm
127mm
117mm
104mm
101mm
107mm
91mm
multimedia
  Lista odtwarzania
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

W Zurychu znajduje się jedna z największych w Europie giełda papierów wartościowych,  

Najsłynniejszym świętem w Zurychu jest Sechseläuten, podczas którego mieszkańcy świętują początek wiosny,  

W Zurychu mieści się siedziba FIFA. Co roku odbywa się tutaj gala, na której wybierany jest najlepszy piłkarz świata,  

_Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych na świecie.__

Opinie

Średnia ocen:  
 36 opinii

15.11.2018 r.  przez uczestnik

Dziwne !!! Kto pisał poprzednią opinię ? Wyjazd 11-14.10.18 pilotką była p. GABRYSIA . Hotele ? Był jeden HEIDI !!! Nie wszystko było takie wspaniałe : nie było żadnego miejscowego przewodnika po Zurichu, nie było zestawów słuchawkowych . Kolacja w Torino to absolutny dramat!!! Pani Gabrysia świetna, kierowcy profesjonalni i mili . Hotel czysty z dobrymi śniadaniami. Szwajcaria cudna. Wyjazd wart polecenia, mimo drobnych niedociągnieć. Planuje kolejny wyjazd z biurem FanClub

4.2/5

15.10.2018 r.  przez Elżbieta

Wyjazd w dniach 11.10-14.10.2018 grupa zorganizowana z Zielonej Góry. Przewodnik Pan Jakub pełen profesjonalizm i kultura, wspaniała opieka nad grupą. Wycieczka była zorganizowana doskonale w tak krótkim czasie zaliczyliśmy faktycznie "ogromne piękno w miniaturze" Kierowcy to mistrzowie świata, autobus o bardzo wysokim standardzie z hoteli jestem zadowolona. Reasumując wszystko było na szóstkę. Zdecydowanie polecam.

5/5

26.08.2018 r.  przez Włodzimierz

Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu do Szwajcarii (20 - 23.08.2018). Widoków się spodziewałem, ale przejazd koleją przez Alpy przerósł moją wyobraznię. Pilot - p.Bartek bardzo kompetenty, duża wiedza o Szwajcarii i przyjemnie się go słucha. Noclegi i sniadania super. A panowie kierowcy - mistrzowie świata w kierowaniu autokarem. Serdecznie dziękuję za te miłe chwile.

5/5

23.08.2018 r.  przez turystka

Wycieczka 20-23 sierpnia wspaniała. Wielkie uznanie dla pan Bartosza przewodnika. Mówił bardzo dużo i mega ciekawie. Ma olbrzymią wiedzę i chce ją przekazać. Odnosił się z dystansem aczkolwiek bardzo grzecznie. Organizacja moim zdaniem profesjonalna. Hotel super, czyściutki i ładny. Minusy to rzeczywiście duża opłata we frankach i niesamowicie ciasny autokar. Szczupła osoba miała problem z ułożeniem nóg i podróż była męcząca. Ale gorąco polecam tę wycieczkę.

4/5

03.08.2018 r.  przez turysta

wycieczka udana,krajobrazowo piękna ,dość męcząca ,bo krótka , cenowo atrakcyjna ,ale Funclub nadrabia sobie finansowo pobierając dodatkowe opłaty 140 FR , kompletnie się z tych pieniędzy nie rozliczając, to chyba jedyne biuro w Polsce , które w tajemniczy sposób zgarnia pieniądze od turystów bez pokwitowania ,dokładnie nie wiadomo za co ,pociąg, wodospady,przewodnik, parkingi - to wszystko !!! i na pewno nie kosztuje to 140 FR od osoby. Nad kolejnym wyjazdem z biurem Funclub się zastanowię, takie praktyki w innych biurach nie są akceptowane.

4/5

25.07.2018 r.  przez K.

Wycieczka w dniach 19-22.07.2018 została doskonale zorganizowana. Pani Gabrysia wspaniała osoba z ogromną wiedzą oraz z dużym poczuciem humoru potrafiła zaciekawić każdego swoimi opowieściami.Podziękowania także dla kierowców Krzysztofa i Karola.Była to moja pierwsza wycieczka z tym biurem ale na pewno nie ostatnia.Gorąco polecam zobaczyć piękno Szwajcarii.

5/5

25.07.2018 r.  przez Jacek 19-22.07 18

Ogolnie wyjazd bardzo udany. Obiad w Torino 15euro/os. to porazka.

5/5

22.07.2018 r.  przez alicja krzemien

wycieczka 1907-22 07.obsluga wspaniala.pani gabrysia z duza wiedza nie tylko o szwajcarii.zorganizowana i punktualna nad podziw.panowie kierowcy super.szacun dla pana krzysia.nastepny moj wyjazd do paryza na wiosne.pozdr.

4.2/5

22.07.2018 r.  przez 22

Wycieczka realizowana w dniach 19 - 22.07.2018. Pilotem i przewodnikiem była wspaniała Pani Gabrysia. Ogromna wiedza o Szwajcarii , Włoszech oraz państwach i miastach przez które przejeżdżaliśmy. Bardzo dobra organizacja. Wszystko na szóstkę. Wspaniali kierowcy Pan Krzysztof i Krystian.

5/5

18.07.2018 r.  przez J.

Wycieczka w dniach 6-9 lipca

Plusy:

 • profesjonalna obsługa biura przed wycieczką
 • Wykonany w całości program (piękne widoki, itd)
 • Wesoła pani pilot
 • Bardzo fajna i z wiedzą pani przewodnik oprowadzająca po Zurychu

Minusy:

 • bardzo wczesny czas wyjazdu z niektórych miast dojazdowych, kiedy potem czeka się ponad godzinę we Wrocławiu
 • na tą wycieczkę dostarczono zastępczy autobus bez opisu i zatrudniono zastępczych kierowców, którzy nie znali trasy i momentami denerwowali się głośno
 • brak w czasie długiego przejazdu jakiegoś filmu (były telewizorki w autobusie), żeby ułatwić i umilić długą podróż
 • bardzo poźne przyjazdy do hotelu (o pierwszej w nocy i o północy)
 • nieprofesjonalna (choć sympatyczna) pani pilot- mało informacji o tym co mamy oglądać, poranne zaspanie, nie informowanie pasażerów dlaczego np. stoimy lub zawracamy, itp., kłopoty z wyjazdem z parkingu nad Renem -brak papierka za opłatę; potem autobus zatrzymany na granicy z tego powodu
 • brak informacji na co jest przeznaczone obowiązkowo pobierane od każdej osoby 140 franków; owszem, firma pisze, że te pieniądze nie są na końcu rozliczane, ale mimo to, chyba powinno się poinformować klientów dlaczego i na co taka akurat suma jest pobierana. Ludzie popytywali między sobą, ale nikt nie wiedział. Kolejka z Chur przez Alpy to koszt 77 franków, a przecież przy biletach grupowych są jeszcze zniżki. Kolejna opłata, na którą zapewne się składaliśmy to pani przewodnik w Zurychu. I to wszystko. Wątpię, żeby usługi pani przewodnik kosztowały kolejne 70 franków od osoby. Więc na co poszła reszta pieniędzy? To nie w porządku pobierać jakąś sumę bez przedstawienia na co. Inne biura organizujące wycieczki objazdowe zawsze rozliczały się z pieniędzy zbieranych w czasie podróży na różne wejścia i bilety. Uznawały też zniżki dla dzieci, które tutaj nie były uwzględnione.
 • dużo dająca do myślenia decyzja kierowców i pani pilot o powrocie autobusem do Chur przez Alpy. Rozumiem, że albo typowo wraca się inną drogą, albo kierowcy nie znający tej trasy mieli możliwość wybrania innej, bo podobno mieli o tym zdecydować. Tak, czy inaczej, pani pilot oznajmiła, że razem z kierowcami podjęli decyzję przejazdu trasą pnącą się przez Alpy. I tak, w trójkę zafundowali uczestnikom wycieczki dodatkową atrakcję w postaci błądzenia po zawiłych drogach nad przepaściami w Alpach i w dodatku nocą. Piszę „błądzenia” ponieważ panowie kierowcy pomylili drogi i cały autobus przerabiał serpentyny na sporym urwisku na jednej z dróg tam i z powrotem. Poza brakiem orientacji w terenie, kierowców można jednak pochwalić za dobrą jazdę po tych krętych drogach, no bo w końcu wyszliśmy z tego cali. Niemniej jednak ta decyzja wydawała się mało odpowiedzialna. Werdykt końcowy: Szwajcaria jest piękna i warta zobaczenia, opracowany program jest fajny. Jednakże profesjonalizm przeprowadzenia wycieczki i opieki nad uczestnikami nie zachęcił mnie jednak do ponownego wyjazdu z funclubem.
4/5

1 z 4

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.