Wcześniej taniej - Jesień Zima 2018/2019

Szwajcaria - ogromne piękno w miniaturze

Szwajcaria

Rabat do 200 PLN

599 PLN
Cena od: 799 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów2

Średnia ocena  4.8/5
(21 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
28.06 - 01.07.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799599 PLN
06 - 09.07.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799699 PLN
15 - 18.07.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799699 PLN
19 - 22.07.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • 2 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota / przewodnika,
 • wyżywienie BB (śniadania).

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 140 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • rezerwacja miejsca w autokarze 30 PLN/os.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski rano, wieczorem przyjazd na nocleg w okolice miejscowości Chur.

Dzień 2 - po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym "czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano - rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie, Bahnhofstrasse. Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami, a następnie będzie miał miejsce przejazd na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - przekroczenie granicy Polski w godzinach rannych, następnie powrót do kolejnych miast.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

W Zurychu znajduje się jedna z największych w Europie giełda papierów wartościowych,  

Najsłynniejszym świętem w Zurychu jest Sechseläuten, podczas którego mieszkańcy świętują początek wiosny,  

W Zurychu mieści się siedziba FIFA. Co roku odbywa się tutaj gala, na której wybierany jest najlepszy piłkarz świata,  

_Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych na świecie.__

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

multimedia

  Lista odtwarzania

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 21 opinii

11.06.2018 r.  przez bl

Jedne z najpiękniejszych widoków świata, niepowtarzalne góry, tunele, mosty, kolej na najwyższym poziomie, cudowny wodospad na przełęczy Renu. Wesoła pilot p. Jagoda.

4.8/5

07.06.2018 r.  przez Alicja

Wycieczka "Ogromne piękno w miniaturze" w terminie 31.05 - 03.06. 2018, brawo dla pani przewodniczki Gabrieli, ogromna wiedza, potrafi bardzo ciekawie opowiadać. Sama wycieczka przebiegała w dość intensywnym tempie, ale skoro było tyle atrakcji do zobaczenia, nie było innej opcji. Jestem bardzo zadowolona, wycieczkę polecam! Była to moja piąta wycieczka z Fun Club, myślę że to dobra rekomendacja biura podróży.

5/5

03.06.2018 r.  przez Switlana i Marina

bylismy na wececzce do Szwajcarii teraz od 31.05-03.062018. Brawo dla p.Kariny i kerowcow p.Marka i p. Lukasza i p. przewodnika po Curichu. Wszystko bylo na najwyzszym poziomie, cekawie, punktualnie, wygodnie, milo, cudnie. Obsluga - wspaniala. P. Karina dobry fachowec swojej sprawy, madra i ciekawe opowiadala o Szwajcariji Organizator z p. Kariny super, duzo-duzo wedzy. Szwajcaria bardzo czysta, zielona. Raj na Ziemi, wszystkim goronco polecamy. Cala grupa wececzkowa - to wspanialy ludzi z dobrym sercem. Hotel, w jakim melismy nocleg byw kameralny, w super mejscu, bylo sympatycznie i fantastycznie. Dziekujemy.

5/5

03.06.2018 r.  przez Jacek

Super wycieczka Gabriela super przewodnik pomysł wodospadu szczał w 10. kierowcy i obsługa na 5 tylko wsiada i jechcą pozdrawiam

5/5

10.05.2018 r.  przez Mirella

Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę do Szwajcarii. Kierowcy, jak zwykle, wspaniali. Autokar bardzo dobry, chociaż po ubiegłorocznej wycieczce PLATINIUM- czuję trochę niedosyt. Pani Gabriela, ciekawie opowiadając, potrafiła ujarzmić 78 osób i z punktualnością nie było problemów. Hotel i obejście wokół - bajka, szkoda, że nie było jeszcze jednego dnia na pobyt- by spokojnie zaliczyć termy i pozwiedzać okolicę hotelu. A Szwajcaria ....łał... byłam drugi raz i zobaczyłam znów coś innego.

5/5

06.05.2018 r.  przez ewa

Wyjazd do Szwajcarii bardzo udany, przepiękne Alpy i wodospady ,urokliwy Zurich i pogoda jak na zamówienie .Podróż z super kierowcami i przemiłą panią pilotką Gabrysią która bardzo ciekawie opowiadała nie tylko o Szwajcarii .Jestem bardzo zadowolona z tej podróży :-)

5/5

01.05.2018 r.  przez Kasia

Fantastyczny wyjazd! Widoki na wiosenno-zimowe Alpy przecudne, wspaniały wodospad, klimatyczny Zurych. Mieliśmy przyjemność podróżować ze świetnymi kierowcami i przemiłą panią pilotką Gabrysią, która w niezwykle ciekawy i szczegółowy sposób opowiadała nie tylko o Szwajcarii, jej zwyczajach, kuchni, ale również po drodze o pozostałych krajach, przez które podróżowaliśmy. Mimo, że grupa na weekend majowy była niezwykle liczna (77 osób), to pani Gabrysia świetnie sobie poradziła. Jestem baaaardzo zadowolona z tej podróży.

5/5

27.04.2018 r.  przez Arek z żoną

Szwajacaria jest niesamowita. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy Pana Bartka. Opowiadał bardzo interesująco i praktycznie na każdy temat. Przejazd pociągiem przez Alpy to coś nie do zapomnienia. Widoki zapierające dech w piersiach, bardzo mili ludzie w obsłudze. Kiedy dojechaliśmy do Włoch to chcieliśmy wracać pociągiem do Szwajacarii. Kierowcy na medal. Pan Rafał zawsze uśmiechnięty, nosił nam bagaże z hotelu, bo żona miała problem z barkiem. Polecam wycieczkę.

5/5

12.04.2018 r.  przez Basia

Ocena krajobrazów Szwajcarii , jedzenia, opieki szwajcarskiego przewodnika i jakość jazdy jednego z polskich kierowców - super. Wiele do życzenia pozostawiają jednak komfort jazdy , niezbyt wiarygodne informacje przekazane przed wyjazdem przez biuro, a przede wszystkim obsługa polskiego pilota.

3/5

09.04.2018 r.  przez J I

Wyjazd udany, ale pilot wycieczki nie powiedział o Szwajcarii ani jednego słowa. Pani Alina- Jagoda czuła się usprawiedliwione przez awarię mikrofonu aby nic nie mówić. Gdyby nie przewodnik z Zurichu który miał ochotę nam opowiadać to wyjechałabym z poczuciem że nic się nie dowiedziałam o miejscu w którym byłam. Moje odczucia potwierdziło 36 osób z autokaru. Ta pani nie powinna być pilotem przesłała cały wyjazd. Brawo za kierowców Pan Karol mistrz kierownicy.

4.2/5

1 z 3

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.