Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Szwajcaria - zimowe piękno w miniaturze
Szwajcaria
Cena od:
899 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
21 - 24.01.2019 r.
Hotel pok. 2os.
899 PLN
28 - 31.01.2019 r.
Hotel pok. 2os.
899 PLN
02 - 05.02.2019 r.
Hotel pok. 2os.
899 PLN
09 - 12.02.2019 r.
Hotel pok. 2os.
899 PLN
Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z Polski rano, wieczorem przyjazd na nocleg, w okolicach miejscowości Chur.

Dzień 2 - Po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym „czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną, wyjątkową podroż. Wyruszymy z miejscowości Chur i pojedziemy w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Tego dnia czeka nas udział w jedynym z najważniejszych szwajcarskich wydarzeń jeździeckich - White Turf - wyścigach konnych odbywających się na zamarzniętym jeziorze w samym sercu miejscowości. Czas wolny. Naszą podróż kontynuować będziemy w dół do Tirano. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Zimą widoki są prawdopodobnie jeszcze piękniejsze niż latem! Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie - Bahnhofstrasse. Na zwiedzających czeka w Zurychu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami. Następnie przejedziemy na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków: Laufen i Woth. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - przekroczenie granicy Polski w godzinach rannych, następnie powrót do kolejnych miast.

UWAGA! W TERMINIE 21.01-24.01 i 28.01-31.01 ZAWODY WHITE TURF NIE ODBYWAJĄ SIĘ I PROGRAM REALIZOWANY JEST Z POMINIĘCIEM TEGO PUNKTU.

Świadczenia
W cenie
 • 2 noclegi (hotel **/*** pokoje 2- ,3-osobowe z łazienkami)
 • Zwiedzanie według programu
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • Opieka pilota / przewodnika
 • Wyżywienie BB (śniadania)

UWAGA! W TERMINIE 21.01-24.01 i 28.01-31.01 ZAWODY WHITE TURF NIE ODBYWAJĄ SIĘ I PROGRAM REALIZOWANY JEST Z POMINIĘCIEM TEGO PUNKTU.

Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne: 140 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 30 PLN/os.
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie)

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 10 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

13°
16°
18°
18°
14°
10°

Śr. opady

90mm
79mm
80mm
91mm
122mm
121mm
127mm
117mm
104mm
101mm
107mm
91mm
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

UWAGA! W TERMINIE 21.01-24.01 i 28.01-31.01 ZAWODY WHITE TURF NIE ODBYWAJĄ SIĘ I PROGRAM REALIZOWANY JEST Z POMINIĘCIEM TEGO PUNKTU.

Dobrze wiedzieć

Okolice Chur były zamieszkiwane nieprzerwanie od co najmniej 5 tysięcy lat.

W Zurychu znajduje się jedna z największych w Europie giełd papierów wartościowych.

Najsłynniejszym świętem w Zurychu jest Sechseläuten, podczas którego mieszkańcy świętują początek wiosny.

W Zurychu mieści się siedziba FIFA. Co roku odbywa się tutaj gala, na której wybierany jest najlepszy piłkarz świata.

Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych ośrodków wypoczynkowych na świecie. Panują tu idealne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu - ilość słonecznych dni wynosi 300 w roku.

W Sankt Moritz hotelu Kulm, w 1787 roku zaświeciły się pierwsze lampy w Szwajcarii. Z całego kraju przybywali goście, żeby zjeść kolację przy świetle.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.