BELKA GÓRA
-
Lizbona City Break WAW
Portugalia

Cena od:
3200 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Transport  Samolot
Ilość noclegów4

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
17 - 21.10.2024 r.
5
Hotel pok. 2os.
3200 PLN
16 - 20.01.2025 r.
5
Hotel pok. 2os.
3200 PLN
20 - 24.02.2025 r.
5
Hotel pok. 2os.
3200 PLN
Program ramowy

Dzień 1 - spotkanie z piltem na lotnisku w Warszawie (Modlin), przelot do Lizbony. Transfer z lotniska, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 - po śniadaniu czas na poznanie atmosfery miasta. Zaczniemy od Torre de Belem- dawnej siedziby urzędu celnego, symbolu Lizbony. W trakcie zwiedzania zajrzymy do: Antiga Casa dos Pasteis de Belem - jednej z najstarszych cukierni Lizbony, słynącej z ciasteczek pasteis da nata, które są jednym z symboli miasta. Zobaczymy także Pomnik Odkryć Geograficznych, będący hołdem dla wybitnego podróżnika i odkrywcy Vasco Da Gamy, wpisany na listę UNESCO Klasztor Hieronimitów z grobowcami portugalskiego poety Luisa de Camoes i słynnego żeglarza Vasco da Gamy, Zamek św. Jerzego, znajdujący się na najwyższym z siedmiu wzgórz miasta, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na starówkę oraz rzekę Tag. Odwiedzimy również dzielnicę Bairro Alto, przepełnioną pięknymi uliczkami, które po zmierzchu stają się centrum nocnego życia Lizbony. Będziemy na Praca Rossio - przez Portugalczyków jest on nazywany również Placem Don Pedro IV, za sprawą kolumny, która znajduje się na środku placu i przedstawia portugalskiego króla Pedro IV, jednocześnie pierwszego cesarza Brazylii Pedro I Sao Pedro Alcantara. Czas wolny do dyspozycji grupy, powrót do hotelu na nocleg.

Dzien 3 - po śniadaniu dalsze eksplorowanie Lizbony. Zobaczymy jeden z najpopularniejszych punktów widokowych Lizbony, z którego rozciąga się przepiękny widok na centrum miasta Santa Catarina. Z tarasu rozciąga się widok na rzekę oraz most ozdobiony kamienną figurą Adamastora. Zobaczymy również Elevador da Gloria – najstarszą i najbardziej znaną z lizbońskich kolejek oraz narodowy zabytek Portugalii - Praca dos Restauradores - miejsce, gdzie w ciekawy sposób łączą się ze sobą klasyczna architektura XVII wieku oraz zdobienia w stylu art deco. Na środku placu znajduje się obelisk Restauradores, który upamiętnia uniezależnienie się Portugalii od Hiszpanii. Następnie odwiedzimy Praca da Figueira - inaczej Plac drzewa figowego, który dzięki swej historii oraz niepowtarzalnemu widokowi, uważany jest za jeden z najciekawszych w Lizbonie. Następnym punktem programu będzie Katedra Se - największa i główna świątynia Lizbony, przypominająca twierdzę, oraz jeden z najważniejszych zabytków miasta Dzielnica Baixa – zwana również arcydziełem oświeconej urbanistyki. Przespacerujemy się na Santa Luzia - niewielki taras widokowy, gdzie przychodzą zarówno turyści jak i mieszkańcy Lizbony, aby odpocząć oraz podziwiać czerwone dachy Alfamy. Na koniec dnia przejdziemy do dzielnice EXPO, czyli tak zwany Park Narodów będący jedną z architektonicznych wizytówek Lizbony oraz na Praca do Comercio - dawniej nazywany placem pałacowym, a dziś handlowym. Niegdyś witano na nim marynarzy, którzy wracali z dalekich wypraw. To również na nim miały miejsce najważniejsze wydarzenia w historii Portugalii. Czas do dyspozycji grupy, wieczorny powrót do hotelu na nocleg.

Dzien 4 - po śniadaniu, czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. Fakultatywnie można zdecydować się na wieczór z muzyką fado, podczas którego będzie można skosztować portugalskich trunków lub spróbować takich klasycznych słodkości jak pasteis de nata, a to wszystko w jednej z knajpek dzielnicy Barriro Alto (dodatkowo płatne).

Dzien 5 - wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Polski i zakońćzenie wycieczki.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 4 noclegi ze śniadaniami w hotelu 4 gwiazdkowym,
 • przelot na trasie Warszawa (Modlin) - Lizbona (wylot godz. 11.20)
 • przelot na trasie Lizbona - Warszawa (Modlin))(przylot do Warszawy (Modlina) godz. 14.25).
 • opieka pilota,
 • zwiedzanie wg. programu,
 • transfery z lotniska i na lotnisko w Lizbonie,
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 120 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 150 euro
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.
 • bagaż podręczny do 10kg - 230 pln/os
 • bagaż rejestrowany do 20 kg - 300 pln/os
Zakwaterowanie
 • 4 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych w hotelu 4 gwiazdkowym - (nazwa hotelu podawana jest na 7 dni przed wylotem)
Miasta wyjazdowe/ Transport
 • Przelot samolotem linii Ryanair lub Wizzair. W cenie podstawowej mały bagaż podręczny o wymiarach 40 × 20 × 25 cm do umieszczenia pod fotelem.
 • W przypadku przekroczenia limitu bagażowego Uczestnik pokrywa wszelkie dopłaty we własnym zakresie, zgodnie z taryfami obowiązującymi u przewoźnika.
 • Zakup biletu w imieniu Klienta dokonywany jest po zarezerwowaniu imprezy.

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

17.10.2024 - 21.10.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Warszawa
17.10.2024 r.Czwartek09:200 PLN
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Uwaga:

 • w przypadku przekroczenia limitu bagażowego Uczestnik pokrywa wszelkie dopłaty we własnym zakresie, zgodnie z taryfami obowiązującymi u przewoźnika,
 • wycieczki realizowany przy zebraniu grupy minimum 8 osobowej,
 • 1 pilot maksymalnie na 25 osób.
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.