-
Sycylia i Włochy Południowe
Włochy

Cena od:
3999 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
11 - 25.05.2024 r.
15
Hotel pok. 2os.
3999 PLN
28.09 - 12.10.2024 r.
15
Hotel pok. 2os.
3999 PLN
Program ramowy
POLSKA - FRASASSI - BARI - POLIGNANO - ALBEROBELLO - MATERA - SYRAKUZY - NOTO - ETNA - TAORMINA - WYSPY LIPARYJSKIE - CEFALU - TRAPANI - ERICE - SEGESTA - PALERMO - NEAPOL - POMPEJE - CASERTA - BOLONIA

1 dzień – Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – W godzinach popołudniowych przyjazd na nocleg do Włoch, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Ankony, obiadokolacja i nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień – Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Grot Frasassi, zwiedzanie jednych z najpiękniejszych w Europie, malowniczych jaskiń, wyróżniających się niepowtarzalną i przepiękną rzeźbą skał, znajdujących się w wąwozie Frasassi, wyżłobionym przez wartko płynącą z Apeninów ku morzu rzekę Sentino. Przejazd do hotelu w okolicach Bari, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Bari. Zwiedzanie: romańska bazylika św. Mikołaja z relikwiami tegoż świętego i grobowcem królowej Bony, spacer uliczkami starego miasta, w trakcie którego zobaczymy średniowieczny zamek księcia Fryderyka II i romańsko-gotycka katedra San Sabino. Przejazd do Polignano a Mare, nadmorskiego kurortu malowniczo położonego na stromym klifie pełnym urokliwych jaskiń. Piękno Polignano będzie można podziwiać podczas czasu wolnego i krótkiego spaceru po starówce. Następnie przejazd do miasteczka Alberobello, To punkt obowiązkowy większości turystycznych wyjazdów do Apulii. Każdy pragnie zobaczyć słynne, kamienne domki trulli, które od 1996 r. wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Matery. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Matery. Zwiedzanie uznawanego za jedno z najstarszych miasta, którego historyczna część, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwana Sassi, obejmuje unikatowe domostwa drążone w skale. Tutaj właśnie Mel Gibson kręcił swój film „Pasja”. Następnie przejazd przez Bazylikatę i Kalabrię do Villa San Giovanni, przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską (podróż promem trwa około 20 minut). Przejazd do hotelu w okolicy Taorminy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Po śniadaniu przejazd do Syrakuz (ok. 100 km). Zwiedzanie: Wyspa Ortigia, Świątynia Apollina i Ateny, Źródło Aretuzy, Park Archeologiczny z Teatrem Greckim, Rajski Kamieniołom i Ucho Dionizjusza, Amfiteatr Rzymski. Przejazd autokarem do barokowego miasta Noto, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Spacer po barkowym zespole miejskim: kościoły, pałace, place, reprezentacyjne schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Po śniadaniu przejazd autokarem na Etnę. Z wysokości 1980 m n.p.m. (uwaga: przydatne będą buty sportowe i kurtka chroniąca przed wiatrem) będzie można popatrzeć na wygasłe kratery Silvestri. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy i jednym z najaktywniejszych na świecie. Dla chętnych możliwość wyjazdu na wysokość blisko 3000 m n.p.m. – podróż górską kolejką linową i terenowymi samochodami. Koszty wycieczki 100 euro. Następnie przejazd do Taorminy, spacer po najszykowniejszym kurorcie Sycylii, gdzie zobaczyć będziemy mogli starożytny grecki teatr, a także średniowieczne centrum miasteczka. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – Śniadanie, dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Wyspy Liparyjskie. W programie: przejazd do portu w Milazzo, przepłynięcie na wyspę Lipari, do portu o tej samej nazwie, zwiedzanie starówki. Przepłynięcie na wyspę Vulcano, tutaj możliwość plażowania na słynnej czarnej plaży wulkanicznej lub kąpieli w błotach siarkowych. Koszt wycieczki to 85 euro, przy minimalnej grupie 25 osób. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Cefalù, jednego najciekawszych miast Sycylii. Spacer po starym mieście, wizyta w normańskiej katedrze. Przejazd do hotelu w okolicy Castellamare del Golfo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień – Po śniadaniu przejazd do Erice średniowiecznej perły Sycylii. Miasteczko dominuje nad okolicą poprzez fakt, że położone jest na charakterystycznej wysokiej skale wznoszącej się niemal 750 m n.p.m. , znajdując się jednocześni zaledwie kilka kilometrów od linii brzegowej morza śródziemnego. Następnie po czasie wolnym przejazd do Segesty - jednej z najstarszych sycylijskich osad z piękną i najbardziej romantyczną świątynią bogini miłości na wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień – Po śniadaniu przejazd do Palermo. W trakcie zwiedzania centrum stolicy Sycylii zobaczymy m.in. najważniejsze zabytki miasta: katedrę, Pałac Normański z Kaplicą Pallatyńską, kościół La Martorana, katakumby w kościele kapucynów. Na pewno pojawi się okazja zrobienia zakupów na sycylijskim targu pistacji i migdałów. Przejazd do portu, zaokrętowanie na prom płynący do Neapolu. Nocleg na promie – w cenie siedzenia lotnicze, za dopłatą możliwość rezerwacji noclegu w kabinach czteroosobowych – koniecznie należy zgłosić w momencie rezerwacji imprezy. Kolacja na promie jak i śniadanie po zejściu z promu będzie dostępne we własnym zakresie.

12 dzień – Po zejściu z promu zwiedzanie Neapolu – centrum monumentalnego: Plac Plebiscytu, Galeria Umberta, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, Baszta Andegaweńska. Zwiedzanie centrum historycznego: ulica Spaccanapoli, katedra św. Januarego. Przejazd od Pompejów, zwiedzanie ruin miasta zniszczonego w starożytności w wyniku wybuchu Wezuwiusza. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

13 dzień – Wczesne śniadanie. Przejazd do Caserty, zwiedzanie La Reggia – imponującego przepychem, zwanego neapolitańskim Wersalem, pałacu królewskiego Karola III Burbona oraz ogrodów pałacowych. Ze względów logistycznych zwiedzenie pałacu i ogrodów odbywa się indywidualnie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

14 dzień – W ostatni dzień można będzie odpocząć i później wykwaterować się z hotelu. Czas od rana na krótkie zwiedzenie urokliwego toskańskiego miasteczka. Przejazd na zwiedzenie Bolonii uznawanej za stolicę włoskiej kuchni. Zobaczymy m.in. Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, dzielnica uniwersytecką, Bazylika św. Petroniusza w Bolonii będącą najważniejszym i największym kościołem Bolonii, a szóstym co do wielkości w Europie. Po zwiedzaniu miasta i czasie wolnym wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

15 dzień – przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Świadczenia
W cenie
 •  11 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami),
 •  11 śniadań,
 •  1 nocleg na promie Palermo-Neapol (bez wyżywienia, fotele lotnicze),
 •  transport autokarem ROYAL CLASS FUNCLUB (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 •  zwiedzanie wg programu,
 •  opiekę pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 200 PLN/os.
 • 11 obiadokolacji – dopłata w autokarze 110 EUR/os. lub przy rezerwacji 528 PLN,
 • koszty realizacji programu zwiedzania – opłaty za przewodników lokalnych, komunikacji miejskiej, zestawy słuchawkowe,check pointy i inne opłaty obligatoryjne: 270 EUR/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLNos.
Opcjonalne

• Kup Sobie Spokój: 220 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),

pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 300 PLN,

• rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 220 PLN/os.,

• bezpieczny bagaż: 100 PLN/os.,

• wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: (wjazd na Etnę: 100 EUR/os., wyspy Liparyjskie : 85 EUR/os.)

• dopłata do kajuty na promie Palermo / Neapol :** 40 EUR/os.**

Zakwaterowanie

Hotele *** - pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. Hotele w większości ulokwane są na obrzeżach zwiedzanych miast.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 18 godziny od granicy polskiej. Przyjazd na pierwszy nocleg okolicach godzin popołudniowych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Impreza realizowana jest autokarem Royal Class PIĘTROWY FUNCLUB zobacz autokary

Orientacyjne godziny powrotu: Gliwice 8:00 – 10:00; Katowice 9:00 – 11:00; Kraków 10:00 – 12:00; Łódź 13:00 – 15:00; Warszawa 15:00 – 17:00; Wrocław 10:00 – 12:00; Poznań 13:00 – 15:00

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

11.05.2024 - 25.05.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
11.05.2024 r.Sobota12:30250 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
11.05.2024 r.Sobota18:35150 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
11.05.2024 r.Sobota19:450 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
11.05.2024 r.Sobota18:15150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
11.05.2024 r.Sobota14:00150 PLN
Częstochowa
Stacja paliw ORLEN, ul. Częstochowska 90, 42-100 Lgota
11.05.2024 r.Sobota19:450 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
11.05.2024 r.Sobota10:00250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
11.05.2024 r.Sobota08:30250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
11.05.2024 r.Sobota21:450 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
11.05.2024 r.Sobota16:45200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
11.05.2024 r.Sobota13:40170 PLN
Gorzyczki
Stacja Paliw UNIWAR, Ul. Powstańców Śląskich 243 Łaziska
11.05.2024 r.Sobota23:300 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
11.05.2024 r.Sobota12:00200 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
11.05.2024 r.Sobota21:000 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
11.05.2024 r.Sobota12:00250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
11.05.2024 r.Sobota16:550 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
11.05.2024 r.Sobota20:00100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
11.05.2024 r.Sobota18:00150 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
11.05.2024 r.Sobota17:200 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
11.05.2024 r.Sobota17:30150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
11.05.2024 r.Sobota17:300 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
11.05.2024 r.Sobota14:10150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
11.05.2024 r.Sobota13:10200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
11.05.2024 r.Sobota13:10200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
11.05.2024 r.Sobota16:05200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
11.05.2024 r.Sobota11:20250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
11.05.2024 r.Sobota12:20250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
11.05.2024 r.Sobota20:450 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
11.05.2024 r.Sobota11:50250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
11.05.2024 r.Sobota14:00150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
11.05.2024 r.Sobota14:15150 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn, Majków Duży 6A Wola Krzysztopolska
11.05.2024 r.Sobota18:300 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
11.05.2024 r.Sobota14:00150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
11.05.2024 r.Sobota17:15150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
11.05.2024 r.Sobota16:000 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
11.05.2024 r.Sobota17:500 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
11.05.2024 r.Sobota16:30200 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
11.05.2024 r.Sobota09:15250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
11.05.2024 r.Sobota12:20200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
11.05.2024 r.Sobota13:15250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
11.05.2024 r.Sobota14:30150 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
11.05.2024 r.Sobota17:45200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
11.05.2024 r.Sobota10:50250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
11.05.2024 r.Sobota13:00200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
11.05.2024 r.Sobota15:300 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 14b
11.05.2024 r.Sobota19:15150 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
11.05.2024 r.Sobota16:150 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
11.05.2024 r.Sobota19:150 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
11.05.2024 r.Sobota14:30150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
11.05.2024 r.Sobota13:30200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
11.05.2024 r.Sobota15:35200 PLN
Żory
Stacja paliw Amic Energy, Ul. Kościuszki 57
11.05.2024 r.Sobota22:450 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie 11 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 110 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze w euro lub przy rezerwacji wycieczki w Polsce w złotówkach.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Wycieczki fakultatywne
 • podane ceny są orientacyjne
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Wyspy Liparyjskie

  w programie przejazd do portu w Milazzo, przepłynięcie na wyspę Lipari, do portu o tej samej nazwie, zwiedzanie starówki. Przepłynięcie na wyspę Vulcano, tutaj możliwość plażowania na słynnej czarnej plaży wulkanicznej lub kąpieli w błotach siarkowych.

  Cena: 65 EUR/ os. (Grupa minimum 25 osób)

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.