Start promocji wcześniej taniej 15.07.2018

RABAT

25 %

pozostało:

Szwajcaria i Włochy - Koleje Retyckie i włoski styl

Szwajcaria, Włochy
Cena od:
1399 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Średnia ocena  5/5
(6 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
13 - 19.09.2018 r.
Hotel pok. 2os.
1399 PLN

Świadczenia

W cenie

 • 2 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami) z BB (śniadania) na terenie Szwajcarii lub Austrii,
 • 3 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami z HB (śniadania i obiadokolacje) na terenie Włoch,
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota / przewodnika,
 • wyżywienie zgodnie z programem.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 50 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu - około 140 CHF i 20 EUR/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 60 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski w godzinach wczesnoporannych, przejazd przez Niemcy i Szwajcarię wieczorem przyjazd na nocleg w okolice Zurychu.

Dzień 2 - Po śniadaniu przejazd na Rheinfall (wodospady Renu) – jednen z najwiekszych wodospadów w swoim rodzaju w Europie. Położony w pobliżu miasta Schaffhausen Rheinfall w Szwajcarii ma 150m szerokości i 23m wysokości. Przejazd na z wiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie, Bahnhofstrasse.. W programie m.in: Fraumunster, Grossmunster, Buerkliplatz, Bellevue Square, Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. W czasie wolnym będziecie mieli Państwo wybrać się do wybranych przez siebie. Przed zmrokiem zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami. Wieczorem zamieni się ona w dzielnicę rozrywki opanowaną przez kolorową publiczność. Rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Zuryskim. Następnie przejazd na nocleg w okolice miejscowości Chur.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym "czerwonym pociągiem"udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano - rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Trasa - wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Włoch.

Dzień 4 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Mediolanu. W programie m.in Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco__ to najsłynniejsze zabytki stolicy włoskiego biznesu. Czas wolny na spokojny spacer po Mediolanie. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 - Po śniadaniu przejazd do Bolonii, zwiedzanie centrum miasta ze słynnymi arkadami. Plac Maggiore, Bazylika San Petronio, Katedra Św. Piotra, kościół Św. Franciszka. W godzinach popołudniowych przejazd do Ferrary. W programie m.in. zamek Castello Estense, średniowieczny uniwersytet, klasztor dominikanów, pałace renesansowe Palazzo dei Diamanti, Casa Romei, Palazzo Schifanoia, niezapomniana starówka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 - Po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, Prato Della Valle, Uniwersytet. Po krótkim czasie wolnym wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez kraje tranzytowe.

Dzień 7 - Przyjazd do poszczególnych miast wyjazdowych.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 5 śniadań i 3 obiadokolacje w hotelach na terenie Włoch. Obiadokolacje 2-daniowe, serwowane do stołu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. W trakcie zwiedzania na terenie Szwajcarii planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Dobrze wiedzieć

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy w kierunku Szwajcarii. Powrót przez Austrię i Czechy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

multimedia

  Lista odtwarzania

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 6 opinii

01.07.2018 r.  przez Marcin

Brałem udział w wycieczce Szwajcaria i Włochy - Koleje Retyckie 20.5 - 26.5.2018 Plusy: -przejazd autokarem: b.db Hotele (wykupiłem pokój 1-osobowy, polecam!)

 • w Szwajcarii (Heidi Hotel) - wyśmienity pod każdym względem, również wyżywieniem (szwedzki stół)
 • we Włoszech - b.db., lepiej niż się oczekuje w tym kraju, dot. również posiłków Pilot (p. Małgosia, a może Gabrysia?) - b. miła, dysponująca niebywałą wiedzą Minusy: Zgodnie z programem jeden dzień przeznaczony miał być wyłącznie na Mediolan, tymczasem już na miejscu okazało się, że będzie niespełna 4 godz., w tym Katedra z kolejką do niej pochłonęła już ok. dwie... Skrócono czas na Mediolan oferując nam inną, dodatkowo płatną wycieczkę... Zdążyłem jednak (z trudem) zwiedzić La Scalę (9 Euro) co gorąco zainteresowanym polecam!
5/5

07.06.2018 r.  przez Hanka

Wyjazd maj 2018. Cudowne połączenie pięknej Szwajcarii i uroczych Włoch. Intensywne zwiedzanie ale za to wiele wrażeń od wodospadów poprzez Alpy, jeziora, piękne miasta a na koniec spacer nad Adriatykiem ( chętni do kąpieli też byli). Hotele przyzwoitej jakości , najpiękniej położony hotel Heidi w Szwajcarii. Pani przewodniczka Gabrysia oprowadzała profesjonalnie , dała radę "ujarzmić" grupę 76 osobową. Szczerze polecam.

5/5

26.09.2017 r.  przez Szymon

Szczególnie polecam ten program. Z biurem podróży Funclub jeżdżę od kilku lat. I chyba ta wycieczka była najlepsza ze wszystkich. Niejednokrotnie wracałem i chwaliłem wśród znajomych organizację wyjazdów. Ale po raz pierwszy zostawiam opinię także w internecie. Szanowni Państwo, możecie zaufać organizatorom, że zafundują Wam przepiękne wspomnienia z wycieczki. Jestem absolutnie zachwycony.

5/5

27.06.2017 r.  przez pączek

SZWAJCARIA + WŁOCHY + FUNCLUB = LOVE

5/5

08.06.2017 r.  przez ania

super super super super super

5/5

18.01.2017 r.  przez Bartosz

Byłem w czerwcu z dziewczyną na tym wyjeździe- najpierw chcieliśmy jechać tylko do Szwajcarii, ale to był dobry wybór. Sama Szwajcaria fajna, ale trochę za krótko, a tu byliśmy jeszcze kilka dni we Włoszech. Autokary i hotele super, jedzenie ok. Polecam!

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.